Kojení, hubnutí, jak na to?

368
7.6.21 21:26

Kojení, hubnutí, jak na to?

Ahoj, jak je to mozne? Nedari se mi zhubnout. Merim 170 cm a vazim 75 kg. O 15 vic, nez pred tehotenstvim. Neprejidam se, cvicim, ale nezhubnu a ani neztloustnu a vlastne at jim cokoliv, cvicim, hybu se… vaha na chlup stejna. Uz nevim cim to muze byt.
Takze, kdyz jsem jedla cokolady, susenky, smazene atd… vazila jsem stejne, jako kdyz cvicim a hlidam jidelnicek.
Kojim syna 1.5 roku, ale uz ne tak casto samozrejme, mleka je ale porad hodne.
Nakroceno jsem mela dobre po porodu, to bych zhubla, kdybych cvicila, byl ten matabolismus dobre rozjetý, ale zase jsem cetla, ze pri plnem kojeni se hubnout nema, takze jsem to neresila a nechala to na pozdeji, az budu kojim mene, ale ted to zase nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
141
7.6.21 21:46

Musíš být v kalorickém deficitu, proto nehubneš. Hlídat si jídelníček neznamená, že jíš správně. Zkus kalorické tabulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2475
7.6.21 23:28

To kojení to brzdí, taky mi to moc nejede. Musíš holt snížit o něco příjem nebo zvýšit výdej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
8.6.21 07:23

@dracula-s Mně při kojení nešlo zhubnout ani deko, bez ohledu na jídelníček. Jak jsem odstavila, začalo to jít dolů pomalu samo. Jenže za 3 měsíce jsem znovu těhotná, takže už váha zase stoupá… Asi to dělají ty kojicí hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 07:24

Kojení hubnutí nebrzdí, to je nesmysl. Právěže naopak. Díky kojení pálíme více kalorií. Prostě špatně jíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
918
8.6.21 07:42

@Wendy.C94 píšeš mnohokrát vyvrácené blbosti - pojď vykládat o kalorickém deficitu někomu, kdo má rozhašený hormonální systém. Tam je potřeba řešit mimo jiné i odkud takové kalorie pochází. A kojení samozřejmě hubnutí blokovat může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 07:55
@DeeSocialWorker píše:
@Wendy.C94 píšeš mnohokrát vyvrácené blbosti - pojď vykládat o kalorickém deficitu někomu, kdo má rozhašený hormonální systém. Tam je potřeba řešit mimo jiné i odkud takové kalorie pochází. A kojení samozřejmě hubnutí blokovat může.

Co je vyvrácená blbost? :mrgreen: Budu vykládat, proč ne, já si tím prošla a vlastně ještě procházím. Jsem 9 měsíců po porodu a zhubla jsem 15 kilo. Ze začátku jsem měla taky výmluvy, hormony, kojení, stres, pocit že jím zdravě. Pak jsem se začala víc zajímat a zjistila jsem, že dělám všechno špatně.

Začala jsem tím, že jsem se ráno pořádně nasnídala - pořádná porce bílkovin, abych se zasytila a ve shonu starání se o miminko nesahala po rychlojídle (hovadiny). Naházela jsem jídlo do kalorických tabulka a nestačila jsem se divit :zed:

Kalorie pochází z jídla!! Ne z hormonů.. Nebo nechápu co tím chcete naznačit :mrgreen: Samozřejmě hormonální změna, nedostatek spánku může zapříčinit pomalejší hubnutí, ale rozhodně ne zastavit a rozhodně bych to nevyužívala jako výmluvu.

Začnete jist správně, hormony se srovnají (ano, i díky jídlu), i spánek bude kvalitnější (ano, i s miminkem - do teď vstávám k malému 3× přes noc), zařaďte hodinové svižné procházky a půjde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
918
8.6.21 08:03

@Wendy.C94 jj, tyhle rady jsou úplně super pro někoho s inzulinovou resistencí nebo pcos, kteří kvůli nim tráví roky v kalorickem deficitu, hodiny v tělocvičně a stejně nehubnou. Navíc, na začátku si napsala pouze kalorický deficit, a ejhle, už je to více o tom, co jíst, protože složení potravy je to důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 08:19
@DeeSocialWorker píše:
@Wendy.C94 jj, tyhle rady jsou úplně super pro někoho s inzulinovou resistencí nebo pcos, kteří kvůli nim tráví roky v kalorickem deficitu, hodiny v tělocvičně a stejně nehubnou. Navíc, na začátku si napsala pouze kalorický deficit, a ejhle, už je to více o tom, co jíst, protože složení potravy je to důležité.
:mrgreen: Jako pardon, ale tady se bavíme o hubnutí při kojení, ne hubnutí u zjevně nemocnýho člověka. Je mi líto, že máte takový problémy, ale kvůli tomu se nemusíte chovat jak oběť a hyena zároveň. Šla jste si sem jen vylít srdíčko..

Nevím jak je to s inzulínovou resistencí, ale s PCOS se dá hubnout.

A kalorické deficit je kalorický deficit, je jedno jestli je složený ze 100 mrkví a jedné procházky, nebo z 10000 snickersek a 2000 uběhnutých kilometrů. Pořád je to kalorický deficit! Po kterém se hubne.. Samozřejmě jeden je udržitelný a druhý ne. Ale je to furt to stejné. A vlastně absolutně nechápu, proč to vysvětluju, já myslím že je všem jasný, že pokud někdo chce hubnout, tak zdravě a nepujde cestou „špatným složením potravy“ (jak píšete).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
918
8.6.21 08:33

@Wendy.C94 díky za můj psychologický rozbor, ale nemluvím o sobě ;) To měla být demonstrace toho, že kojení, jakožto hormonální proces může vstupovat do hubnutí. A ne, právě se dost mýlíš v tom, že je to jen o tom deficitu a že je jedno, jestli jíš mrkev nebo snickersky. Což sama mimochodem přiznáváš, když mluvíš o tom, jak si jedla dostatek bílkovi základních potravin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
8.6.21 08:56
@DeeSocialWorker píše:
@Wendy.C94 díky za můj psychologický rozbor, ale nemluvím o sobě ;) To měla být demonstrace toho, že kojení, jakožto hormonální proces může vstupovat do hubnutí. A ne, právě se dost mýlíš v tom, že je to jen o tom deficitu a že je jedno, jestli jíš mrkev nebo snickersky. Což sama mimochodem přiznáváš, když mluvíš o tom, jak si jedla dostatek bílkovi základních potravin

Tak to bylo špatně pochopeno, já začala jist dostatek bílkovin a začala hubnout.. Přiznávám, že větu s kalorickyma tabulkama jsem měla napsat před větu se snídani. Tak, aby se to dalo lépe pochopit.

Že hormonální proces může vstupovat do hubnutí jsem nikde nepopřela, já říkám, že nemůže hubnutí zastavit. Je to pouze jeden díl z velké skládačky. Tak si nedomýšlejte.

Začnete jíst tak jak máte a najednou to půjde. Do syta, zdravě a v kalorickém deficitu. Kvůli celkovému zdraví a fyzické pohodě.

Problém se snickerskama je ten, že člověk nemá energii, není psychicky ani fyzicky v pohodě, ale pokud je v kalorickym deficitu, hubne. To je prostě vědecký fakt. Pokud samozřejmě do toho zase nebudeme plést nějaké nemoci. A opět ste si domyslela, že tvrdím, ze je to jen o kalorickém deficitu - nikde jsem to nenapsala a ani si to nemyslím!! Kalorický deficit je každopádně základní pilíř.

Nebudu se hádat s věčným negativistou, já vím, že to jde, dokonce při hormonální nerovnováze, kojení a dokonce depresích ;) Schválně prekrucujete moje slova a domyslite mé věty, abyste se mohla hádat.

Kdo chce, hledá důvody, kdo nechce, hledá výmluvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
8.6.21 14:05

Nejdřív bych se ujistila, že mám správně nastavený jídelníček (měření na inbody a konzultace s výživovou poradkyní).. pokud by to ani potom nešlo, tak ano - kojení skutečně může blokovat hubnutí. Není to jen o kalorickém deficitu. Každé tělo je jiné a to, co funguje jedné, nefunguje druhé. Nespaní, hormony… to všechno může mít vliv. I stres. Když se vyplavuje stresový hormon, může blokovat hubnutí, i když se třeba na hlavu postavíš. Může být zpomalený metabolismus. Ještě bych si na gyndě nechala vzít krev, ať ti zkontrolují hormony a štítnou žlázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat