Mají nekojené děti horší imunitu?

Anonymní
18.12.18 17:03

Kojení - imunita - zkušenosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zkušených matek, které nekojily, jak jsou na tom jejich děti s imunitou a dalšími nemocemi, když už jsou starší (třeba školkové)? Nebo jak jsou chytré (hloupé)? Mě se bohužel kojit podařilo jen částečně a to ještě asi měsíc. Prosím nepouštějte se zde do hádek o tom, že kojit může každá atd. sama jsem z toho, že nemůžu kojit špatná a nepotřebuji další rány. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

833
18.12.18 17:06

Spíš si myslím, že diskuze půjde opačným směrem, než že máš za každou cenu kojit. Já si myslím, že intelekt to neovlivňuje. Imunitu asi jo, syn byl nemocný jen málo ale ve školce jako každý jiný. Kojila jsem přes rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15674
18.12.18 17:08

Dcerka je nekojená, zdravá, chytrá a drzá :srdce: do 2 let nebyla nemocná vůbec, po nástupu do kolektivu běžné nemoci s lehčím průběhem. Dr. vždy říkala že je úžasná, že jiné děti jsou 2 tydny na atb, další 3 se z toho hrabou a naše byla vždy do týdne fit. Teď je v 1. třídě a ještě nemocná nebyla. Ve škole ji to jde výborně, ale ona nemá být po kom blbá :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15674
18.12.18 17:09

Bohužel tedy trpí na záněty močových cest, ale to je zřejmě krátkou močovou trubicí kterou zdědila po mě, kojení na to vliv určitě nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.12.18 17:16

První syn kojeny částečně. Od porodnice jsme jeli 50:50 s UM. Marodí normálně, občas nějaká rýma. Měl ATB 1× ve 4 letech na angínu. Občas nachlazení, ale nic hrozného.
Od 4 uměl písmena, od 5 let čte, v 7 letech počítá v tisících, zlomky, násobilku… Má velký všeobecny přehled.
Druhý syn kojeny půl roku plně. Je mu 4,5. Měl tak 20× ATB, neustále řešíme nemoci. Chytrý určitě je, ale má určité problémy a je trochu pomalejší. Neumí hodně věcí, které se čekají od tak velkých dětí. Potřebuje svůj čas.
Vůbec to neřeš, kojení není samospasne. Pokud bych měla další dítě, tak určitě nebudu kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
7531
18.12.18 17:20

Na to jsou různý nazory, jako laik si spíš myslím, že kojení ochrání hodně to miminko v době kdy je kojene od vedlejších vlivů. Ale jinak to je dle mého hodně i o genetice jak které tělo dokáže odolávat vnejsim vlivům, což se částečně dá ovlivnit stravou a otuzovanim, ale je to pořád genetika.
Co tedy bych řekla že je pravda, to je způsob porodu, měla jsem obě holky sekcí a obě trpí na pruduskove kašle, ale zase otazka, já jako malá na ty průdušky taky trpěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12804
18.12.18 17:23

Tak já si myslím, že v dnešní době, kdy je většina dětí dobře stravovanych, tak to kojení už nemá tak zásadní vliv jako kdysi. Takže si z toho nedělej hlavu. Určitě pro své dítě děláš vše potřebné a bude z něj jednou krásný, zdravý a chytrý člověk. :srdce: Každopádně zdravým životním stylem a dostatečnými podněty máš možnost tohle až do dospělosti ovlivňovat. Tak hlavu vzhůru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
18.12.18 17:27

Syn 3 roky, kojený 4 měsíce (z toho chudák posledních 6 týdnů díky kojomasáži hladověl) teď má poprvé antibiotika kvůli kašli který chytil od neteře (4roky, plně kojená 18 měsíců a potom v noci do necelých 3 let) která je u doktora častěji než doma. Takže pokud má dítě dobrou imunitu tak kojení jí podpoří ale nekojení jí nezničí. Pokud tu imunitu nemá tak ani dlouhodobé kojení nepomůže. Jinak jeden z nejzdravějších lidí co znám je můj muž, ten kojený nebyl (nedostal ani mlezivo, kvůli diagnóze jeho mámy,které okamžitě po porodu museli dát lapačku antiepileptik), za svůj život byl v nemocnici 2× jednou s nosní přepážkou, kterou si zlomil na kole a podruhé s píštělem, který si uhnal za volantem. Jinak teď dostal antibiotika podruhé za těch 12 let (chytil to od dětí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12804
18.12.18 17:29

Jinak se omlouvám, že trošku zaplevelim, ale moje pětiletá teď leží s druhým koleckem angíny. Nezabraly ATB. :zed: Do roka kojena, prvních půl roku plně. A už mi z toho doma hrabeeeeeeeee :roll: Všechny ty akce jako mikulášská, zahájení adventu, výstavy betlémů, besídky ve školce atd. jdou letos bohužel mimo nás :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12804
18.12.18 17:32

@Heivka Hezký! :palec:
To, ať to vydrží. Tajný recept by nebyl? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7498
18.12.18 17:33

@MartinaIrena my jsme na tom stejně, malý už 10 dní doma s bronchitidou, naštěstí virovou a mně už doma hrabe :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
18.12.18 17:41

@MartinaIrena Tajný recept je aby aspoň jeden z rodičů byl zdravý, já jsem jenom alergik, manžel (až na pneumatiku v pase) je úplně zdravý. Sestra je silný alergiky, astmatik a atopik se sklonem se nakazit i přes telefonní hovor, švagr je alergik a astmatik. Ještě jsem zvědavá na dcerku, tam se kojení nepodařilo vůbec (asi jen 3 dny mleziva) a teď v 5 měsících chytla stejnou infekci, takže taky má antibiotika, ale odolávala déle než syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49457
18.12.18 17:46

O vlivu kojení na inteligenci jsem teda ještě neslyšela :lol: Jinak čistě do statistiky - kojená dcera prodělala blbou nemoc cca v roce, od té doby měla ve školce i škole max. dvoudenní absenci ze zdravotních důvodů, atb. žádná. Nepřisuzuju to kojení, ale ohromnému štěstí na zdravé dítě. Zakladatelko - nemohlas kojit, nemohla, nic s tím nenaděláš, tak si to nevyčítej, nehloubej nad tím a užívej mateřství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2399
18.12.18 17:51

Mala do 2,5 let nemocna 1× rocne (casto v kolektivu). Od 2,5 je ve skolce, ted jsou ji 3 a nemocna byla od skolky 3×. Ja jsem alergik, ale tu ma i moje prababicka a cela tatova strana. Kojena jsem take nebyla, nemocna spis az ve skolce jako kazdy dite. Od zs mam chripku max 1× rocne. Segra taky nekojena, alergii nema zadnou a nemocna nebyla az na nestovice snad nikdy, obcas ryma jako kazdej. Kamaradky kluk je kojeny a kazdou chvili mu neco je… tohle je proste blbost svadet neco na kojeni nebo na um. 100 lidi 100 zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
18.12.18 17:58

Kojení je zbytečné, akorát šetří peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama