Kojení - jí málo a nespí

1077
15.8.05 19:08

Kojení - jí málo a nespí

Holky. Pomozte, prosím. Už přes 3 týdny mi malá nechce spát. Po nakojení, pije jen 10 minut a potom již nechce, usne a chce jíst tak po 1.5 hodině. Dám ji najíst a ona usne a vzbudí se vždy po hodině. Pláče tak dlouho, dokud jí nedám jíst. Přitom přes den vydrží bez jídla i 3-4 hodiny. Už nevím, co je to spánek delší než 40 minut. Pžed touto situací jedla vždy tak 30-40 minut a budila se jen dvakrát za noc. Zkusila jsem ji dát nemléčnou rýžovou kaši ředěnou Nutrilon HA 1. Sní ho 100 ml, potom ji nakojím (asi10 minut) , alůe je to stejné. Tu kaši ji dávám lžičkou, láhev odmítá. Co mám dělat?????? Mám špatné mléko???

Iva + Eliška 5 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.8.05 21:08

AHOJ, můj názor je takový: mateřské mléko je v pořádku pokud nedžíš nějakou drastickou dietu mléko je určitě ok, pokud ti malá přibývá na váze je vše v pořádku myslím si že to přejde jenom to chce vydržet ješte chvíli.Přeju v noci dlouhý spánek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
493
15.8.05 21:17

Co s ní zkusit spát ve společné posteli? Když měl Ondrášek období noční žravosti, tak jsem si ho dávala do postele a vyspala jsem se jak to šlo v rámci možností nejlépe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
15.8.05 21:40

Ahoj,
taky si myslím,že jestli dobře přibírá,je mlíčko OK.
Naše malá jí sotva 5 minut ale v noci už vydrží i 7 hodin spát a přes den baští po 4hod.
Možná je to jenom přechodný období.Co jí zkusit přes den dát častěji,aby si to přehodila a v noci spala ty 3-4hod???
Takhle mi to,když byla Terezka maličká,radili na lince kojení.
Vydrž,stojí to za to.Za chvíli už nás čekají příkrmy a pak to snad bude lepší.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
16.8.05 07:44

Taky bych jí zkusila šoupnout k vám do postele… :lol:

Náš dvouměsíční rošťák se poslední dobou taky budil na kojení v noci častěji než je zvykem a já ho trápila prsem, i když tomu moc nedal, načež jsem zjistila, že někdy se vzbudí a když ho vezmu do náruče, vytuhne sladkým spánkem. V naší posteli pak vydrží až do ranního krmení (no ranního- cca 4 hodiny ráno pro mě spíš noc… :twisted: )
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
16.8.05 09:36

ahoj

kamoška se stejně starou holčičkou + některé maminky v našem deníčku Jarnulky tento problém mají taky. Některé tak drastickej jak ty, u některých je noční scénář buzení trošku optimističtější, ale výsledek - mimča se v noci víc budí než bývalo zvykem a kdo zkusil nějakou kaši navečer, tak stejně nezaznamenal skoro žádnou změnu (teda až na pár vyjímek)

Jinak doba sání miminka v tomto věku je od 5-10 minut to naprosto stačí. Michal pije většinou 4-5 minut někdy ani to ne. Je fakt že v noci se budí někdy i 4× (a to spával od narození bud celou noc nebo se budil 1×) asi to chce vydržet, ono se to časem zlepší.. Jinak spává se mnou v posteli - teda jen k ránu to už se budí po 1,5 hodině , tak abych k němu furt nemusela vstávat jelikož spí ve vlastním pokojíčku.

chodí spát v 21-21,30 - pak kojo 01, 03, 05, 07 vstává toto je asi nehorší, ted už pár dní vynechal to kojo v 01 a 03… takže se to snad lepší

asi jsem moc neporadila co..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
16.8.05 11:27

Ahoj holky,
já s tou postelí moc dobré zkušenosti nemám,když si syna (5m) vezmu v noci na kojení do postele, tak nám kojení trvá 1-2 hodiny, protože u toho spíme oba a když se proberu a chci ho přenést, tak zrovna saje jako by týden nejedl :wink: . Když se překonám a jdu si sednout k TV jsme za 20 min hotovi.
Fakt pijete 5-10 min?To teda závidím :oops: Tomík saje jako o život třeba půl hodiny, opravdu saje,nedudlá.Ale v poslední době blinká,tak že by mu taky stačilo kratší kojení?
Ivě držím pěsti aby se režim obrátil. My taky kojíme častěji přes den (večer i co hodinu) a pak v noci spíme jako andělíčči :wink:
zdraví Hela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaa
100
16.8.05 20:39

Ahoj Ivulko,

moje holčička spala asi od dvou měsíců celou noc nebo se budila jen jednou - vydrželo jí to přesně do 4,5 měsíce a potom se najednou začala budit po hodině až dvou. Snažila jsem se přijít na to, proč, ale prostě nic nepomáhalo. Asi po dvou týdnech, když jsem se v noci málem přerazila o její postýlku :) tak jsem ji přestěhovala k nám do postele a nakonec s námi spala asi do osmi měsíců. Popravdě - nepřineslo to až tak radikální změnu co do počtu probuzení, ale já jsem se vyspala mnohem líp, když jsem ji na kojení jen přitulila a nemusela vstávat a hlavně ji pak uspávat a přesouvat do postýlky - takhle jsme usnuly obě hned. Postupně se to začalo zlepšovat, ale pořád jsme v průměru tak u 3-4 kojení za noc (někdy víc - zuby a tak, výjimečně míň, mámě pro radost :) ). Bála jsem se toho, naučit ji spát u nás v posteli, že bude problém ji to pak odnaučit, ale šlo to úplně v pohodě - začala potřebovat víc místa, asi už jí pomalu bylo s námi těsno, pořád se vrtěla, tak jsem ji zkusila strčit zpátky do její postýlky a šlo to - zavrtěla se, chytla špršlí a usnula a od té doby spinká zase krásně ve svojí postýlce. Tak bych to na tvém místě klidně zkusila - třeba bude spát líp.
Jinak se připojuju k tomu, co psaly holky, kaše většinou nepomůžou, u nás to bylo skoro spíš naopak - připadalo mi, že ji z nich bolí bříško.

Klidné noci přeje

Kaa + Bea 11m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
16.8.05 21:25

Ahojky,
moje starsi holcicka mela kolem pulroku taky naznaky budiciho obdobi :( Jenze me nejak nenapadlo (fakt me to nenapadlo, spis jsem myslela, ze ma nocni mury) ji kojit, kdyz pred tim nepotrebovala a tak jsem jen prirazila postylku ke sve posteli a chytla malou za ruku - nerikam, ze to pomohlo hned, ale po par nocich to bylo lepsi - Adla zjistila, ze se ji nevyplati budit a zase spinkala celou noc. Kdyz se budila pozdeji, po roce, davala jsem ji pit vlaznou prevarenou vodu - myslim, ze ji to az tak moc nejelo, takze s tim zase sekla…
Proste mam pocit, ze jde ze strany miminek tak trosku jen o mlsani a o navyk, ne o skutecnou potrebu jidla. Co s tim nevim… Ale mam v planu v tomto obdobi na:,–(it v noci neslazeny caj, pokud se i ta mladsi cacorka zacne budit…
Kurna, kdyz prso v noci nepotrebuje ted, tak s tim preci nebudu za par mesicu zacinat. Doufam - jenze clovek vetsinou mini a ty potvurky krnavy meni, zejo :)
Lesina
PS: Drzim palce v boji s nocnim hladem a preji klidne noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
17.8.05 18:29

Děkuju holky. Jste moc hodné. Já jí mám strach vzít do postele,a to proto, že ji tam přilehnu. Jednou jsem to zkusila, malá se uklidnila jen pocitem, že není sama (asi) a usla. Když jsem to zkusila při pláči i další noc, tak už to nepomáhalo. Já jen doufám, že se to zlepší. Jste všechny moc fajn, že mi pomáháte.

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama