Kojení-má to ještě smysl?

Anonymní
8.6.17 09:54

Kojení-má to ještě smysl?

Ahoj, potřebovala bych radu a možná i trochu povzbudit.Jsem tři týdny od porodu a mléka jsem ze začátku měla opravdu málo. Odstříkala jsem tak 40 ml za den. Kvůli embolii jsem začala brát léky, se kterýma jsem nemohla kojit (dávat to malé) odtříkavat jsem měla, ale nebylo to možné vhledem k mému stavu. Takže cca dva týdny jsem praticky neodstříkvala. Nyní mám ale léky, se kterýma se už kojit může jenže problém, že už to nejde. Z prsu mi vykápne tak dvě tři kapky. Chtěla jsem se zeptat, jak znova rozjet laktaci zda-li je to vůbec možné. Děkuji za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6037
8.6.17 09:57

Možné to je, záleží na miminku. Chce to přikládat, přikládat, přikládat. Vhodné by bylo kojení přes suplementor, miminko stimuluje bradavky a zároveň pije umělé mléko. Obrátila bych se na laktační poradkyni v okolí, mívají je k zapůjčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 09:59

Miminko s tím nic neudělá. Rodila jsem předčasně a je v nemocnici. Zatím u ní být nemůžu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3391
8.6.17 10:02

Nejlepší je přikládat dítě, pokud ho nemáš u sebe a neodstříkáš, tak mě nic nenapadá, zbývá sunar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56957
8.6.17 10:05
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu a možná i trochu povzbudit.Jsem tři týdny od porodu a mléka jsem ze začátku měla opravdu málo. Odstříkala jsem tak 40 ml za den. Kvůli embolii jsem začala brát léky, se kterýma jsem nemohla kojit (dávat to malé) odtříkavat jsem měla, ale nebylo to možné vhledem k mému stavu. Takže cca dva týdny jsem praticky neodstříkvala. Nyní mám ale léky, se kterýma se už kojit může jenže problém, že už to nejde. Z prsu mi vykápne tak dvě tři kapky. Chtěla jsem se zeptat, jak znova rozjet laktaci zda-li je to vůbec možné. Děkuji za každou radu.

možné to asi bude, ale já bych se zbytečně netrápila.. mrně bude spokojené i na um.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17435
8.6.17 10:11
@Anonymní píše:
Miminko s tím nic neudělá. Rodila jsem předčasně a je v nemocnici. Zatím u ní být nemůžu. :nevim:

Zkus se prolevat kojicim cajem a pit, pit a pit. Mohlo by to pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17435
8.6.17 10:13

A pokud mate obe zravotni problemy, tak na kojeni kasli. Mimco te potrebuje zdravou a psychicky v poradku, ne trapici se kvuli kojeni!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
8.6.17 10:20

Maminko když miminko nemůžeš mít u sebe, těžko se rozkojíš. Kdyby už mělo být doma, pomohlo by zalézt do ložnice a jen přikládat miminko, odpočívat a hodně pít a být v klidu. Tvoje tělo mělo samo se sebou co dělat aby se dalo do kupy po porodu a tak ta laktace byla slabá od začátku. Někdy to tak zkrátka je. Důležité je, abyste byli zdraví. Mlíka je všude v obchodech dost. Gratuluji k miminku a přeju ať krásně rostete a máte jen samé radosti. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Upravit
70109
8.6.17 10:30
@Anonymní píše:
Miminko s tím nic neudělá. Rodila jsem předčasně a je v nemocnici. Zatím u ní být nemůžu. :nevim:

Pak bych se na to asi vykašlala… maximálně se pozeptat v porodnici, zda by nešla půjčit automatická elektrická odsávačka, bez ní to v téhle situaci nemá smysl ani zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 11:04

Ahojky pokud jsi vystresovana z toho ze uz nemuzes ze sebe vydat ani tu 40ku mlika tak se na to vyprdni. Psychika dela na laktaci hodne velke divy. stejne si myslim ze miminkam v nejakych nemocnicich davaji sunary nebo jine takove mleka. V ostrave ve fakultce vim ze davaly od jinych mamin co mely dost mlika jen to proste nejak upravily ale tady v havirove normalne umele mliko. takze bud v klidu a nestresuj. Tak jak to napsala Martina.se mimco bude spokojene i kdyz bude nekojene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16901
8.6.17 11:12

Pomaha pit horke caro, pak bylinky benedikt lekarsky a piskavice recke seno v kapslich. Muzes zkusit laktacni poradnu, na fb je skupina, kde jich par je, treba by poradily.
Jinak psychika je opravdu dulezita, musis hodne spat a jist i pit. Hodne stesti a zdravi, at miminko hezky roste :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
8.6.17 11:25

Zkus homeopatika
RICINUS COMMUNIS  5 CH  - dávkování: 5 granulí 2× denně - použití: nedostatečná tvorba mléka
(Vycucat, nedávat do ruky, ale rovnou do pusy)

Když není po ruce miminko, je to těžké a možná to ani nezabere, ale jako kojící čaje, neublíží to. Hlavně se tím netrap. Za embolii nemůžeš ani za předčasný porod. Až budete spolu, budete se tulit a i se sunarem si to užijte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2990
8.6.17 11:31

Ne nekojila bych už, dej pak malé um ona bude spokojená a ty taky. Takhle bys musela odstříkávat a vůbec potřebuješ odpočívat a být v pohodě pro malou. Kojení není vše,. Můj nekojený kluk je zdravý jako řípa a kojený měl neustále laryngitidy a pořád byl nemocný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
8.6.17 13:37

Určitě to lze. Já u první dcery měla problémy, málo mléka, byla na um a 1× za den měla moje mlíko odstříkané za 24 hodin. Skoro jsem o něj přišla úplně. Měla jsem depky co jsem to za mámu když ani svoje mimi nenakojím? Um ji dělalo potíže… Pak mi bylo nejhůř a přišel na návštěvu partnerův kamarád, otec dvou dětí, a poradil mi kojící čaj Leros. Mlíko se mi začalo opět tvořit, během měsíce už um nebylo potřeba a nakonec jsem kolila přes 3 roky :palec: takže bych to nevzdávala. Držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12242
8.6.17 13:40

@luloinka bez miminka doma to moc fungovat nebude, a kojící čaj Leros jsem pila hektolitry a bylo to k prdu :mavam: ale byl dobrý, to zas jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama