Kojení mě nenadchlo

Anonymní
27.5.20 14:56

Kojení mě nenadchlo

Ahoj, mám 3 měsíčního chlapečka a je plně kojení. Ale za sebe musím říct že kojení je pro mě jenom krmení dítěte. Ale třeba minulé mi kamarádka mi vyprávěla jak je kojení něco zázračného a že je to nejlepší kontakt s miminkem. Ja to tak nemám :zed:, pro mě je lepší mazlení s miminkem, ale všude šlyšim jak si ženy užívají kojení. U mě to tak není, a připadám si trochu divně, jaké bylo kojení pro vás?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1798
27.5.20 15:00

Je to jídlo pro dítě. Nic víc jsem za tím nikdy moc nehledala. Bradavky mě stejne z Togo boli porad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10410
27.5.20 15:01

Já sem si kojení taky neuzivala. Prostě sem to brala jako krmení dítěte a chtěla sem kojit kvůli tomu, že je to pro dítě dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
27.5.20 15:03

Nenadchlo, a přestala jsem. Po x zánětech už mě to fakt nebavilo.. Každý měsíc atb, týden horečky 40tky… Od ty doby co je holka na um je mi po psychické stránce hrozně dobře. Ji se ulevilo skrz brisko.. :oops: a to jsem chtěla kojit aspoň do roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
27.5.20 15:03

Ja si to taky moc neuzivala, brala sem to jako nutnost. Hlavně první 3 mesice to bylo spis utrpení, prsa tvrdla, bolela, maly kousal, kolikrat mi bylo do pláče když maly brečel, že chce zas jist.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
27.5.20 15:07

Ja s kojenim ani nezacala. Presne jsem tusila, jak bych to prozivala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25876
27.5.20 15:09

Tak kojení je o nakrmení dítěte. Orgasmus z toho má asi málokdo.
Jestli mi na tom přišlo něco opravdu hezké, tak vydět ty malé nenažrance, jak hledaj „žrádlo“ a pak jsou spokojení, když můžou sosat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
27.5.20 15:10

Počkej až se ozve nějaká eko, bio matka to zase bude :lol: Každopádně, když si vzpomenu už jen na ty vzpomínky tak mě bolí prsa. Pro me to určitě nebyla činnost, kterou bych si užívala klidně až do 4 let :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54031
27.5.20 15:13

Já kojím ráda, ale že bych z toho byla nějak totálně paf… přehnaná očekávání, řekla bych. I když teda mám u toho pěknou figuru, pěkná prsa, je to pohodlné, jídlo vždycky při ruce, nemusím řešit žádné časové odstupy, nic k tomu nepotřebuju a nic mě to nestojí. Stavy euforie u toho nezažívám… na druhou stranu jsou věci, které mě nenadchly zcela a udělat se musí a obejít nijak nejdou, třeba přebalování pokakanýho zaděčku :lol:
Takže bych se oprostila od toho, že z něčeho máš být nadšená a když nejsi, tak jsi nějaká divná. Pokud tě kojení nijak extra neobtěžuje a dítěti dělá dobře, tak z rozumového hlediska je to super věc. Ale nemyslím, že ta nejlepší věc na světě, co se dá s dítkem společně prožít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
27.5.20 15:18

Prvni mesice jsem to mela jako kamaradka, pocity stesti a uplneho propojeni. Kdyz jsem pak pozdeji postupne omezovala, tak slo nadseni dolu- hadam kvuli opadnuti hormonalniho koktejlu, ktery se proste bude lisit.

Taky to urcite souvisi s pripadnymi problemy - pokud jde vsechno samo, mimino se hned prisaje, mleka je dost, zadne zdravotni komplikace, to se to pak uziva.. kdyz tu kolikrat ctu, co pro to zeny podstupuji, bolest, odstrikavani, misto radosti jen trapeni a vycerpani - to bych asi nedokazala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3056
27.5.20 15:24

Některým ženám to ale fakt dělá hodně dobře, jsou takové, co by kojily až do 1.třídy, kdyby to šlo.:-) Ale jinak, pokud to nebolí a nejsou u toho problémy, tak je to fakt nejlevnější a nejpohodlnější způsob. Není nutné nic kupovat, vyvařovat, ohřívat…:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.20 15:27
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 3 měsíčního chlapečka a je plně kojení. Ale za sebe musím říct že kojení je pro mě jenom krmení dítěte. Ale třeba minulé mi kamarádka mi vyprávěla jak je kojení něco zázračného a že je to nejlepší kontakt s miminkem. Ja to tak nemám :zed:, pro mě je lepší mazlení s miminkem, ale všude šlyšim jak si ženy užívají kojení. U mě to tak není, a připadám si trochu divně, jaké bylo kojení pro vás?
Žádnou euforii jsem neprožívala, právě naopak, kojení mi nešlo a mě z toho jen pořádně hrabalo. S odstupem času se tomu směju a upřímně nechápu co je dnes ha módu se každé těhotné nebo čerstvě matky ptát co dává dítěti k jídlu. Já se také na potkání lidí neptám co měli k obědu. Ono i s tou imunitou a prospěšnosti to není tak jak se všude udává. Zdroj ze studie provedené na 7000detech.
  • Citovat
  • Nahlásit
7596
27.5.20 15:30
@Capretta píše:
Prvni mesice jsem to mela jako kamaradka, pocity stesti a uplneho propojeni. Kdyz jsem pak pozdeji postupne omezovala, tak slo nadseni dolu- hadam kvuli opadnuti hormonalniho koktejlu, ktery se proste bude lisit.Taky to urcite souvisi s pripadnymi problemy - pokud jde vsechno samo, mimino se hned prisaje, mleka je dost, zadne zdravotni komplikace, to se to pak uziva.. kdyz tu kolikrat ctu, co pro to zeny podstupuji, bolest, odstrikavani, misto radosti jen trapeni a vycerpani - to bych asi nedokazala.

Přesně tak.. Sestra první kojila 8 týdnu, pak musela dokrmovat a mlíko nebylo, nehledě na tu bolest.. Druhé kojila vesele 16 měsíců naprosto bez problémů… Já se modlím abych druhé kojila pohodove, neměla problémy (trpěla jsem na záněty, špatně přísate mimco), protože pak je opravdu úleva dát um… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25876
27.5.20 15:31
@ugluk píše:
Já kojím ráda, ale že bych z toho byla nějak totálně paf… přehnaná očekávání, řekla bych. I když teda mám u toho pěknou figuru, pěkná prsa, je to pohodlné, jídlo vždycky při ruce, nemusím řešit žádné časové odstupy, nic k tomu nepotřebuju a nic mě to nestojí. Stavy euforie u toho nezažívám… na druhou stranu jsou věci, které mě nenadchly zcela a udělat se musí a obejít nijak nejdou, třeba přebalování pokakanýho zaděčku :lol:
Takže bych se oprostila od toho, že z něčeho máš být nadšená a když nejsi, tak jsi nějaká divná. Pokud tě kojení nijak extra neobtěžuje a dítěti dělá dobře, tak z rozumového hlediska je to super věc. Ale nemyslím, že ta nejlepší věc na světě, co se dá s dítkem společně prožít.

Pravdu díš. Přehnaná očekávání jsou mor.
Moudra o slasti kojení prostě zařadit do stejné kategorie časopisové „marketingové“ propagandy jako užívání si mateřské, těhotenství jako nejúžasnějšího a nejlepšího času v životě", keců o euforickém porodu, naprosté nutnosti eko-bio či skleničkově kontrolovatelných příkrmech, nevyhnutelnost vybrání si sluníčkové školky (ideáně už jeslí) s angličtinou a rodinným mluvčím pro budoucí úspěch dítěte, znakování miminek od půl roku, jinak se s ním nedomluvíš… :P
Prostě kecy v kleci. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20287
27.5.20 15:33

Za mě to bylo hlavně praktické, protože jsem nakojila všude a nemusela řešit UM. Ale zase později už to omezovalo. Každá to má jinak no. Vůbec bych nestresovala s tím, že z toho nejsi odvařená. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat