Kojení mě vyčerpává, uvažuji o přechodu na UM

9.12.19 03:17

Kojeni me vycerpava, uvažuji o prechodu na UM

Zdravim,
Mam 3 tydenni dceru. Poslednich nekolik dnu zlobí s jidlem (zatim plne kojim),ale dnes v noci je to extrem. Prsa se chyta a zase pouští nebo se nechytne vubec a jen olizuje bradavku. Kdyz ji dam pryc, tak rve hlady. Ted uz je to skoro hodina, co jsem se ji snazila poradne nakrmit. Opravdu velmi me to vycerpava. K tomu mam doma jeste 15mesicniho raubire, je to velmi zive dite, takze pres den opravdu nemam cas dceru nekolik desitek minut premlouvat k jidlu.

Pripadam si jako hrozna matka, ze nechci kojit, ale uz mi opravdu dochazi energie. Mate některá stejnou zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

457
9.12.19 03:32

Určitě ti tady někdo napíše, že když se chce, tak jde všechno, ale já bych to neřešila, když to nejde, tak to nejde. Sama jsem nekojila (ze zdrav. důvodu) a jsem za to ráda, vím, že u druhého taky nebudu a jsem víceméně v klidu. Takže pokud tě to vyčerpavá není co řešit, dej flašku, uleví se ti. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 03:38

@Macik.S Ja si prave rikam, ze pak bude i dcera spokojenější Ale taky se bojim reakce doktorky. Kdyz jsem po 3 mesicich prestala kojit syna, tak me skoro odsoudila. A ten vylozene bojkotoval prso a po mesici odsavani pak i lahev s mym MM. S tou samou lahvi a s UM byl spokojeny.

Tak moc děkuji za podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
9.12.19 04:06
@MaryJackie píše:
Zdravim,
Mam 3 tydenni dceru. Poslednich nekolik dnu zlobí s jidlem (zatim plne kojim),ale dnes v noci je to extrem. Prsa se chyta a zase pouští nebo se nechytne vubec a jen olizuje bradavku. Kdyz ji dam pryc, tak rve hlady. Ted uz je to skoro hodina, co jsem se ji snazila poradne nakrmit. Opravdu velmi me to vycerpava. K tomu mam doma jeste 15mesicniho raubire, je to velmi zive dite, takze pres den opravdu nemam cas dceru nekolik desitek minut premlouvat k jidlu.Pripadam si jako hrozna matka, ze nechci kojit, ale uz mi opravdu dochazi energie. Mate některá stejnou zkusenost?

Zrovna mám na prsu sveho tritydenniho poklada. Je to kozí zavislak :woman_facepalming: Přijde mi, ze vecer se mi nestíhá dělat mliko, coz je podle pravidla cim víc prikladas, tim vic se dělá asi blbost, ale večer skončí na prsu treba třikrát po hodině, a stejně pak nemůže usnout. Přijde mi, ze mu to nestačí. Pak uz me má jak dudlika, opravdovýho plive. Za poslední tyden mel teda dnes na noc druhý příkrm, ja to nehrotim. Ted spal 4 hodiny a dobrý. V úterý jdeme na převážení, ptz naposledy pribral jen 100g. Tak nevim. Možná budu na noc holt dokrmovat :woman_shrugging: Jinak kojim ve dne v noci každé necelé tri hodiny. Jestli padás na pusu, nehrot to a ulev obema, ja jsem pro prikrm. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23135
9.12.19 04:17

Taky mám malé miminko a tak jsem měla na začátku tyhle pocity, dvakrát jsem Um dala. Pak se to zase srovnalo (já se vyspala) a jedeme dál jen kojení. Jestli ti to pomůže, klidně mu dej, třeba usne a bude klid. Ale myslím, že takové noci jsou i s Um, děti nejsou stroje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5653
9.12.19 05:55

Dcera mi taky občas bojkotuje prso(teda spíše ji zajímá, kde co lítá), je jí skoro půl roku a už se přikrmuje. Takže ji dám klidně 60ml UM, když mám pocit, že by měla pojíst - třeba se chystáme jet autem atd., nebudu čekat, až si princezna po 30min jízdy vzpomene, že má hlad a ted v zimě fakt nenakojíš jen tak všude. UM mlíka dostává už přes měsíc na spaní a když nejsem doma. Krásně se umí zpět přisát na prso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
9.12.19 06:32

@MaryJackie
Kojis tri tydny a uz te to vyčerpava?? Ja bych to rozhodně nevzdavala tak brzy, malokdy jde kojeni hladce, zkus to vydrzet, ono se to podda. Je to pro dite to nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
9.12.19 06:56

Ve třech týdnech bývá růstový spurt, v tomhle období je to, co popisuješ víceméně normální. Nemáš možnost poprosit třeba babičku, že by si staršího na den vzala, aby sis mohla lehnout s mimčem a jeden den prostě nic jiného, než se s ním válet v posteli, nedělat?

Někomu přijde UM jednodušší, mě to vyloženě prudilo, plné kojení a to, že je tím pádem mleko vždy po ruce, byla u nejmladšího moje záchrana. A nejhorší varianta byla částečně kojit a dokrmovat. To byl hrozný opruz (u prostřední). Jinak je to Tvé dítě a Ty máš plné právo rozhodnout se, jak a čím ho budeš krmit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
9.12.19 06:56
@Klara178 píše:
@MaryJackie
Kojis tri tydny a uz te to vyčerpava?? Ja bych to rozhodně nevzdavala tak brzy, malokdy jde kojeni hladce, zkus to vydrzet, ono se to podda. Je to pro dite to nejlepší.

Tak asi to spíš vyčerpává v nejistych začátcích, ne? A zaklinadlo, ze je to pro dítě to nejlepší bych postavila mimo zakon. Nejlepší pro dite je spokojená matka, která se o nej láskyplně postará. I kdyby ho měla krmit UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
9.12.19 07:03

Ano, jsi špatná matka, když to po třech týdnech a hodině v noci vzdáváš. Tohle jsem naštěstí ještě nemusela nikomu napsat. Zkus laktační poradkyni. Někdy kojit opravdu nejde, ale tobě spíš chybí motivace. Možná kdybys věděla, jaký vliv na zdraví PO CELÝ život má MM oproti UM, tvoje motivace by byla o mnoho větší. Přečti si knihu Zdravá střeva. MM ma vliv na psychiku, chování, imunitu (alergie, atopie, složení strevní MF), obezitu a dokonce se dokazuje, že i na autismus aj. Kojení i 1× denne je důležité. Promiň za upřímnost. I kdybys měla odstříkávat a dávat dítěti stříkackou…ale ty už jsi zvyklá na UM od staršího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3124
9.12.19 07:12

Promiň, ale vzdát to po 3 týdnech a jedné špatné noci? Není to tvé první dítě, takže bys mohla aspoň tušit, že takových bojkotů, spurtů a probdelych nocí tě čeká pravděpodobně jeste vic. Ano, kojení za každou cenu je nesmysl, ale vzdát to při prvním problému je nesmysl ještě větší. Vydrž pár dní a všechno bude zase jinak. Vždyť je to novorozenec, v sestinedeli je to vždycky děs, pak se to začne upravovat. Já jsem měla sestinedeli priserny u všech 3 dětí a vždycky se to pak začalo pomalu upravovat. Nejmenší má teď skoro 4 měsíce a už je to zlatíčko. Až na spaní v noci, ale hodně casemntsky spraví. Stejně jako u vás, ty začátky se prostě musí přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8514
9.12.19 07:14

Vykašli se na útoky. S druhým, takhle malým dítětem, bych se asi na kojení vykašlala. Já s kojenim nikdy problémy neměla. Pouze druhé dítě jsem odstavila kvůli srdeční vaše, nezvládal kojení fyzicky. Naše věc, mohl mi někdo slovo říct. Udělej to podle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
9.12.19 07:17

@sediza jako fakt? Tohle dělá z ženy špatnou matku? 8o :zed: když si představím nejmladšího v 15 měsících a do toho mít doma mimčo, tak si hodím mašli! A zakladatelka to zvládá, klobouk dolů. A to, že přemýšlí, že přestane kojit z ní rozhodně špatnou mámu nedělá! :zed:

Přesně tyhle kecy způsobily, že jsem si připadala jako nejhorší, když jsem se nerozkojila u nejstaršího. U prostřední jsem pak devět měsíců žila na pochodu mezi kojenim, dokrmením a odsáváním. Šílený, vůbec jsem si kvůli tomu miminko neužila a když se v těch 9 měsících sama odstavila, bylo to vysvobození. A víš co? Oba jsou hubený jak vyžle, inteligenčně naprosto v normálu a jediná jejich školní absence bývá v době našich dovolených. Největší problémy se střevy má paradoxně plně kojený nejmladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
9.12.19 07:18
@sediza píše:
Ano, jsi špatná matka, když to po třech týdnech a hodině v noci vzdáváš. Tohle jsem naštěstí ještě nemusela nikomu napsat. Zkus laktační poradkyni. Někdy kojit opravdu nejde, ale tobě spíš chybí motivace. Možná kdybys věděla, jaký vliv na zdraví PO CELÝ život má MM oproti UM, tvoje motivace by byla o mnoho větší. Přečti si knihu Zdravá střeva. MM ma vliv na psychiku, chování, imunitu (alergie, atopie, složení strevní MF), obezitu a dokonce se dokazuje, že i na autismus aj. Kojení i 1× denne je důležité. Promiň za upřímnost. I kdybys měla odstříkávat a dávat dítěti stříkackou…ale ty už jsi zvyklá na UM od staršího…
Špatná matka je ta, která řeší problém s kojením? Která se svěří, když ma potíže? 8o :roll:
Mne osobně teda tvuj ortodoxní přístup vadi, no ja bych si sem ztěžovat nešla, ale jsi si asi dost jistá sama sebou, když si dovolís někomu tvrdit, ze je špatná matka, protože je hotová z kojeni. A taky ta hromada empatie :roll: Jako ja kojim co to jde, ale třeba u prvního mi to neslo, odsavala jsem osm týdnů a málem skončila u psychiatra. Přechod na UM zachránil život mne i synovi. Taková ja jsem špatná matka. :wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
9.12.19 07:21
@g.sandova píše:
Vykašli se na útoky. S druhým, takhle malým dítětem, bych se asi na kojení vykašlala. Já s kojenim nikdy problémy neměla. Pouze druhé dítě jsem odstavila kvůli srdeční vaše, nezvládal kojení fyzicky. Naše věc, mohl mi někdo slovo říct. Udělej to podle sebe.

Vy jste přestala kojit dítě kvůli SRDEČNÍ VADĚ!!! Jakou fyzickou vadu má její dítě? Zakladatelka se ptá, zdali je špatná matka. Samice geparda, která v ZOO přestane kojit svého potomka a přenechá krmení chovatelům, protože je unavená, je dobrá matka (samice na chov), nebo je lepší samice geparda, která zvládne kojit svoje potomky? Ať si to zakladatelka udělá jak chce. Je to její dítě. Ale pokud se ptá na emiminu, co si o tom myslíme, dostane se jí upřímných odpovědí a ano, každý na to může mít svůj názor. Můj není o nic horší ani o nic lepší než všech ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama