Kojení měsíc po porodu, máme ještě šanci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
domi_al
29.11.21 13:07

Kojení měsíc po porodu, máme ještě šanci?

Ahoj maminky 👩🏼

Mám doma měsíční miminko 👼🏼 Když se narodil, měl váhu 2 700g a při pobytu v porodnici mi spadl až pod 2 400g. Malého jsem přikládala pravidelně k prsu ale jak byl slabý, tak mu moc sání nešlo 😔 Taky se nechtěl přisávat, já pořádně nevěděla jak si ho přiložit… no hrůza na delší povídání. Po dvou dnech, kdy mi miminko večer hodně už plakalo a nešlo mi nakojit, jsem šla za sestrou a požádala se slzami v očích o pomoc. Malého mi nakrmili UM a toť vše. Tak jsem sama hledala a zjišťovala… šla jsem za sestrou pro odsávačku, že to zkusím tak. Sice na mě divně koukali ale já se rozkojila a malého přes prst a stříkačku “kojila”. Takhle jsme pokračovali i doma pár dní ale produkce mléka se nezvýšila… odsaji max 50ml z obou prs… v posledních dnech ani to ne. Malej se ale i snaží z prsa sám. Bohužel ale po kojení pláče, takže jdu a stejně zase dostane umělé mléko. Měla jsem zánět prsa, teď mám podezření na ucpané mlékovody a pocit, že každý den je mého mléka méně. Jsem z toho hodně špatná… Malého k prsu dávám často a nechávám jak dlouho potřebuje/chce ale… nějak mi to asi nejde a já už nevím co dělat… nechci, aby byl jen na UM. Poradíte mi? Myslíte, že ještě máme šanci plně kojit? Do teď byl dokrmován hlavně pro svou váhu, řekli mi, že nesmí jít s g dolů. Od té věty mám i sama v sobě takový nepříjemný blok. Děkuji maminky za rady. Píši anonymně, protože jsou tu známé z okolí a mě ty řeči ohledně kojení stačí už od těch nejbližších, děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
domi_al
29.11.21 13:08

Tak jsem to omylem zveřejnila s jménem… no, nevadí 😃

• Citovat
  • Nahlásit
5211
29.11.21 13:13

Samozřejmě, že máte šance plně kojit. Uvažovala jsi o pozvání laktační poradkyně? Zkontroluje efektivitu sání.

Ten pláč po kojení nemusí znamenat hlad. Často děti takhle trápí bříško. Po nakojení necháváš odříhnout? Pomáhá i nechat odříhnout v průběhu kojení, uvolní se mu místo v žaludku.

Zkusila jsi někdy nechat malého den, dva jen na MM, nedokrmovat UM, a převážit si ho?

Málo mléka bych se nebála. To, co odsaješ odsávačkou, neodpovídá tomu, co z prsu vytáhne miminko. To mléko se do prsou doplňuje za pochodu a spouští se při přisátí miminka. Ukazatelem toho, jestli vypije dost, je množství mokrých plen a přírůstek na váze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23169
29.11.21 13:14

Zavolej si nějaké laktační poradkyni, ať se za vámi přijde podívat a proberete to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12643
29.11.21 13:18

Pozvi si dobrou laktacni poradkyni ať se na vás mrkne. Miminko vytáhne z prsu víc jak odsavacka, tím bych se neridila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
29.11.21 13:18

Jednoznačne laktačná poradkyňa. Netráp sa sama. Volaj a pomôže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
29.11.21 13:27

Já jsem odsavackou neodsála nic, natožpak 50 ml. Vážila jsem mimčo před kojením a po kojení, tam mi vycházelo že po půlhodině snažení vytáhlo 20 ml. Byla jsem z toho na prášky, ale doktorka mě uklidnila a řekla mi ať zahodím váhu, že mě to jen stresuje - že podstatné jsou počůrané plínky a to jestli miminko každý týden přibere tolik kolik má. A to jsme splňovali, takže jsem to pak přestala řešit. Umělé mléko jsem zkoušela dát ale odmítala ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1144
29.11.21 13:32

Jasně že máš šanci, v šestinedělí je kojení divočina. Musí si to sednout. Určitě to bude dobrý. Věř si, to zvládnete. Rozhodně zkus tu laktační poradkyni. Začínám mít z diskuzí pocit, že odsávačka je zlo. Pravděpodobně miminko vytáhne mnohem víc mlíka než si díky odsávačce myslíš. Já nikdy téměř nic neodsála a to už plně kojím druhé dítě. Hlavu vzhůru a hoď se do pohody, zas o tolik nejde. Věřím že to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
domi_al
29.11.21 13:44

@SlečnaDahlia ano, o pozvání laktační poradkyně jsem uvažovala. Dokonce mám už sehnané číšlo a doporučení od jedné známé ale… pořád jsem si říkala, že to určitě taky zvládneme sami a taky mi to je nepříjemné mluvit o tom s někým cizím a tak. - určitě víte, jak to myslím. Když on po kojení pláče, strká do pusinky prstíky a saje. Nechávám odříhnout během kojení i po 🙂 Ne, to jsem nezkoušela…

• Citovat
  • Nahlásit
818
29.11.21 14:00

@domi_al Laktační Ti pomůže a budeš mít klid, uvidíš. Neoddalovala bych to, zbytečně se trápíš. Zatím doporučuji mamila.sk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
29.11.21 14:02
@K92 píše:
Jasně že máš šanci, v šestinedělí je kojení divočina. Musí si to sednout. Určitě to bude dobrý. Věř si, to zvládnete. Rozhodně zkus tu laktační poradkyni. Začínám mít z diskuzí pocit, že odsávačka je zlo. Pravděpodobně miminko vytáhne mnohem víc mlíka než si díky odsávačce myslíš. Já nikdy téměř nic neodsála a to už plně kojím druhé dítě. Hlavu vzhůru a hoď se do pohody, zas o tolik nejde. Věřím že to zvládnete.

Odsávačka není zlo, zrovna jako kojící kloboučky. Díky těmto vynálezům jsem kojila rok a půl.. Holky sice píšou něco jiného, ale já s elektrickou odsávačkou odsála třeba 200 ml, naopak jsem to musela rozumně regulovat dle potřeb dítěte. Používala jsem ji cca měsíc, šestinedělí, pak si všechno samo sedlo, nikdy jsem nedokrmovala.
Určitě bych zakladatelce doporučila laktační poradkyni, ale nějakou rozumnou. Jsou mezi nimi i dost fanatičtí jedinci :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
29.11.21 14:12
@domi_al píše:
@SlečnaDahlia ano, o pozvání laktační poradkyně jsem uvažovala. Dokonce mám už sehnané číšlo a doporučení od jedné známé ale… pořád jsem si říkala, že to určitě taky zvládneme sami a taky mi to je nepříjemné mluvit o tom s někým cizím a tak. - určitě víte, jak to myslím. Když on po kojení pláče, strká do pusinky prstíky a saje. Nechávám odříhnout během kojení i po 🙂 Ne, to jsem nezkoušela…

Prosimtě, prošla sis těhotenstvím, porodem, mezi nohy Ti zíralo xy lidí, Tvoje prsa určitě taky viděl někdo jiný než Tvůj manžel. Vykašli se na takové hlouposti. Evidentně se trápíš, máš problém, který může vyřešit jedna návštěva ženské, co těch koz viděla už stovky párů… Nemyslím to zle, ale obrať se na toho, kdo je k tomu povolaný. Kojit můžeš úplně v pohodě, nic není ztraceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1144
29.11.21 14:14

@Lojzísek já to myslím tak, že si pak maminky automaticky myslí, že nemají dost mléka. Někomu odsávat jde a někomu bohužel ne, ale není to ukazatel. Pro spoustu maminek je to pak akorát zbytečný stres. Já u dcery 50ml odsávala hodinu a abych něco odsála, tak jsem jí musela z jednoho prsu kojit a z druhého mi díky tomu teklo mléko. Bez této vychytávly bych u toho seděla asi ještě o hodinu dýl. Jinak dceru kojím plně rok a půl a dokrm jsem nedala ani jednou, jen ta odsávačka na mě prostě nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
29.11.21 14:15

Jak už zaznělo, rozhodně si pozvi domu laktační poradkyní. Na návštěvu laktační poradkyně přispívají i zdravotní pojišťovny. Hledej laktační, ktera má kurz od Mamily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16876
29.11.21 14:15
@domi_al píše:

Nenene, pozvat si laktacni je PRVNI krok pri problemu, nez to delat pokus omyl.

Jinak mne prijde, ze skoro plne kojis, kde je problem? 50 ml je parada, to jsem neodsala nikdy nikdy, tim se fakt ridit nemuzes.

Pokud kojis casto, maly efektivne saje, ma dost pocuranych plen a nejde s vahou dolu, tak kojis! Nedepci ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat