"Kojení" mým MM flaškou?

579
13.7.15 18:36

"kojení" mým MM flaškou?

Máte některá zkušenost, že byste odsávaly a dávaly flaškou? je nám měsíc, malá dává při kojení špatně jazýček a napolyká spoustu vzduchu, pak ji bolí bříško, při sání se trápí, kolotoč…mám skvělou el. odsávačku…myslíte, že je to možné? jak to udělat, abych takto vydržela aspon půl roku? zkušenosti? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Bebuu
13.7.15 18:40

Nemyslim si, ze by to bylo tim, ze ma spatnou techniku sani…brisko deti trapi tak jako tak. Ja bych radsi kojila…

• Nahlásit
  • Citovat
13920
13.7.15 18:41

@wesny spíšnež lahvičku řeš problém s laktační poradkyní, upraví a zkontroluje techniku kojení.. odsávat a dávat lahvičkou jde, je je s tím o dost více práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
13.7.15 18:45

Voleni muže mit ruzne příčiny…třeba ji nesedi něco v Tvé stravě. Moje mala má intoleranci laktózy a přitom první dva kluci na to netrpěli. Chvíli trvalo než jsme na to přišli, ale jakmile jsem vysadila mléčné vyrobky, tak se ji ulevilo. Ne přestávala bych kojit a krmit byť MM flaskou.Taky to vůbec nemusí vyresit problém. Pokud dava spatne jazyk, předpokládám, že u flasky bude mít taky problem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 18:45

Náš malý se narodil s tortikolis, nemohl otočit hlavičku na obě prsa. Takže jsme kojili do šestinedělí a pak jsem začala odsávat. Z flaštičky pil krásně, nějakou dobu jsem se snažila ho ještě přikládat, ale stálo nás to vždy hodně sil, jak si nemohl pořádně natočit tu hlavičku. Pak jsem odsávala stále až do teď - už devět měsíců. Měl a má jen moje MM. Nikdy jsem neměla pocit, že by mléka bylo méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
13.7.15 18:50

Laktační poradkyně tu byla včera, řekla, že špatně dává jazýček, jinak že vše děláme dobře, prý se to poustupně naučí…že díky tomu polyká vzduch…celý měsíc neřeším nic jného…kojení je pro mě celkem už stres

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
13.7.15 18:51

@wesny tak řekni na rovinu, že je to stres a že už kojit nechceš.. odsávta adávat lahev samozřejmě lze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
13.7.15 18:53

@wesny Tak pokud se to nauci, tak to chce trpelivost a ne hned strkat flasku. To mi prijde zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat
579
13.7.15 18:53

A kojení je pro mě dlouhý…stále se odtrhává, musíme při kojení každou minutu odříhávat, aby vůbec mohla pít dál..no kojíme tak půl hodinky a dost stresově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
13.7.15 18:55

Já se taky ptám na zkušenosti a ne na rady typu, koj za každou cenu…takže pokud nemáte zkušenost, zdržte se příspěvků… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
13.7.15 18:57

@wesny nikdo ti tady nenapsal koj za každou cenu… ty chcheš totiž jen požehnání, že kojení je blbý a lepší je přejít na odsávání a lahvičku… takže za sebeb říkám ano jde to, ale je to opruz a ne každýho prsa to zvládnou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
13.7.15 19:01

To neni rada typu drz se kojeni za kazdou cenu…ale myslim, ze je to trochu prehnany. Pit se nauci jak si psala. Tak si myslim, ze je lepsi to dal zkouset, treba s necim na boleni briska jako je espumisan atd. nez porad odsavat a krmit a zase odsavat. Do budoucna je lepsi kojit rovnou a ted to nejak zkusit zvladnout. Ja mam syna 8mesicniho a taky kojim pul hodiny i dyl…ma u toho spoustu prace koukat kde co lita…taky u toho nekdy place protoze mu rostou zuby a taky me nekolikrat osklive kousnul a nad flaskou nepremyslim…chce to trpelivost…ale samozrejme je to tve rozhodnuti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5812
13.7.15 19:10

Určitě je tu minimálně jedna diskuse, kde holky takto „kojily“ třeba pul roku… já o mlíko přišla ze dne na den, a odsávání v tom hrálo zanedbatelnou roli… ale já první týden miminka odsávala místo každýho kojení balonkovou odsávačkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6129
13.7.15 19:11

@wesny odstrikavat a dat lahev jde, ale premyslelas nad tím, kolik je to práce? V noci, ve dne, furt dokola? Odstrikavat? A venku? To budeš nosit manuální a tou to tolik „nejede“. To už pak mas snadný přechod na UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
13.7.15 19:19

Mám zkušenost - staršího jsem takto „kojila“ 15 měsíců, mladší se kojí „normálně“ už 2,5 roku. Takže mám i srovnání. Za mě stojí za to vydržet ty začátky, protože odsávání a vše kolem je fakt otročina strašná, navíc ne každá prsa to „dají“ - já odsávala i 15× denně, abych pokryla synovu potřebu, člověk nikam nemůže pořádně jen, pokud ano tak je strašného provijantu a je potřeba to opravdu náročně logisticky zajišťovat. A pokud LP řekla, že se to prostě musí naučit, tak je určitě nejlepší kojit a trénovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama