Kojení na veřejnosti - jak a od kdy?

16
28.7.21 17:40

Kojení na veřejnosti - jak a od kdy?

Dobrý den,
Nášla jsem jen diskuze o studu při kojení venku, ale to není můj problém, tak zakládám novou. 🙂

Jak sakra kojite venku? 😅 Mám 5týdenního chlapečka a kojime jen v leže na boku. Jinak nám to prostě nejde. Musela by mi upadnout ruka a on je při tom takový nestabilní, takže „odpadává“ a mě to někdy bolí, jak zatahá. Pije tak 20 minut minimálně… Nebo je to tím, že je prostě brzo půjde to časem? A jak mám natrénovat jiné polohy? Prisaje se jakkoliv, ale nevydrží, je to pro něj náročné, já ho nedokážu dostatečně podeprit na tak dlouho, pak je z toho akorát pláč a stejně si zas lehnu 😃 😕 popravdě nám to nejde ani s kojícím polštářem. LP jsem tu měla, ale dopadlo to stejně jako když tu nebyla. Prostě ho neudržím tak dlouho dostatečně stabilně…

Děkuji za veškeré postřehy 😃 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3781
28.7.21 17:44

Mně zas nešlo nikdy kojení vleže, furt mi říkali jak u toho můžu polehávat a odpočívat a prd z toho :mrgreen: ale neboj, ony ty děti jak povyrostou a zpevní se, tak jde kojení lépe, já první měsíc nenakojila bez kojicího polštáře a pak to šlo najednou samo. Vezmeš dítě do náručí jak kdyby sis ho chtěla pochovat, překulíš nabok obličejem k sobě, šupneš prso a jedeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
28.7.21 17:52

Dítě se postupně zpevní a i to sání bude jistější, ničeho se neboj. Já jsem na začátku bojovala s kojicím polštářem, jakmile jsem ho přestala používat, tak kojení najednou šlo. :lol: Na veřejnosti si dítě normálně položíš na loket, doma doporučuji si sednout na postel, pevně se opřít zády o pelest a ten loket s dítětem si opřít o pokrčená stehna, druhou ruku budeš mít volnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
28.7.21 17:54

Prvni dite jsem dokazala nakojit dlouho jen na kojicim polstari a jinak to neslo. Druhe kdykoliv, kdekoliv. Jde asi dost o to se nebat. Jestli ti prijde nestabilni, tak ho zavas do velke pliny nebo do zavinovacky, kdyz nebude vedro. Nejdriv to natrenuj doma a nejlepe 1 plenku pres, tak se da nakojit, aniz by clovek nekde vystavoval prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
28.7.21 17:59

Zabalit dítě do pleny nebo nějaké dečky je dobrá rada, stačí úplně jednoduše. Nikde pak dítěti nic nevlaje a nemusíš řešit, za co ho chytit, popadneš bochník a jedeš. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
28.7.21 18:02
@Oriseka píše:
Prvni dite jsem dokazala nakojit dlouho jen na kojicim polstari a jinak to neslo. Druhe kdykoliv, kdekoliv. Jde asi dost o to se nebat. Jestli ti prijde nestabilni, tak ho zavas do velke pliny nebo do zavinovacky, kdyz nebude vedro. Nejdriv to natrenuj doma a nejlepe 1 plenku pres, tak se da nakojit, aniz by clovek nekde vystavoval prso.

Mně ta plenka přes dítě a prso furt padala, zavazela, komplikovala celý kojení, tak jsem to po dvou třech pokusech zahodila, normálně jsem si sedla kousek stranou a zády a nakojila. Není třeba vyvalit celý prso uprostřed restaurace, i bez pleny se dá nakojit úplně normálně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3608
28.7.21 18:02

Sednes si, male detatko v zavinovacce si priplacnes a jedes. Jde to lip, kdyz si pod to detatko das nohu na vyvysene misto, nejakej rantl, šprusle od zidle, zabrzdenej kocar, to dite ti lezi na ruce a ruka na noze. Trochu vetsi jsem si davala na klin, spodni rukou jsem mu podpirala hlavu a drzela ho v polosedu na kline. On mel spodni rucicku volne dole, horni na koze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
28.7.21 18:10

Všechny děti od začátku (nejstaršímu bude šestnáct let). A v zavinovačce nikdy, nemám dojem, že by se tak dalo docílit správné polohy. Svoji nohu na straně hlavy dítěte hodit třeba na kolo kočárku, nebo tak něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26340
28.7.21 18:13

Nejlíp nám to šlo tak od 2-3 měsíců, ale musela jsem i dřív, jinak to ani nešlo, děti jsou narozené v květnu a březnu, takže plně kojené během teplého období, kdy chce být člověk hodně venku. Navíc nějaké intervaly je nikdy nezajímaly. V létě se kojili i co 30 minut.
Nejprve jsem si kojení v sedě nacvičila doma (první dny jsem kojila taky hlavně v leže). Pod mimčo jsem si dávala podlouhlý polštář, za sebe velký polštář. Venku je dobré si o něco opřít nohu, o kočárek třeba. Nehrbit se zbytečně.
Kojila jsem fakt všude možně, na lavičkách, v restauracích, u doktora, na zemi na dece..Jako je běžné, že dítě se nenapije tolik, jako doma, ale obvykle to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
28.7.21 18:37

Nejlip nikdy a nijK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26340
28.7.21 18:45
@Kaileee píše:
Nejlip nikdy a nijK

pokud má člověk dítě, tak se to málokdy povede a nějak to řešit musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
28.7.21 20:16

S první dcerou jsem měla ze začátku kojení problémy, to byl vždycky proces než jsem si všechno připravila a nachystala :D Pak mě hned poblila, takže tak první půl rok bych venku v klidu nenakojila 8o S druhým to bylo jiný, od začátku úplně v pohodě, věděla jsem jak na to a občas jsem na veřejnosti proste nakojit musela …
Vždycky se dá najít aspoň trochu soukromí nebo odlehlejší místo. Můžeš se zakryt plenou, šátkem apod. Jako ja nejsem zastánce demonstrativniho kojení kdekoliv a všem na očích, ale když má miminko hlad, tak to fakt nepocka třeba hodinu nez dojedes domu ;) Takže hlavně klid a neboj, až se trochu víc sladíte, určitě to půjde a nebudes o tom ani přemýšlet :) prckovi je teprve par tydnu a všechno je pro vás oba nové :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
28.7.21 20:49

Já jsem také nebyla schopná dceru kojit jinak než v leže. Bohužel u mě to došlo do stádia, kdy jsem si „vyležela“ takové problémy se zády, že doteď to není v pořádku a to jsem více než rok po porodu a mám za sebou dvoje rehabilitace. Měla jsem tu laktační poradkyni a ani ona si s tím nedokázala poradit. Měla jsem takové bolesti, že jsem při kojení brečela a dceru ani v sedě neudržela v poloze jako mi ukazála. Takže já s ní na veřejnosti kojit nemohla. Ani s prvorozeným synem se mi to nedařilo, stres, mimino se vztekalo a odtrhávalo od prsa. Uvidím co třetí. Snad to nebude zase tak na houby jako u jeho starších sourozenců. Mám obdiv k maminám co prostě vytáhnou prso a v klídku nakojí bez starostí i na náměstí nebo v obchoďáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
28.7.21 21:10

@CarnivoraKurama myslím že to není nic k obdivu, jen máme štěstí, nemáme na tom zásluhu že zrovna nám to jde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
29.7.21 08:08

Časem to určitě půjde, pokud to nutně z praktických důvodu nepotřebujete, tak bych se tím teď netrapila, je jeste maličké, to proste kojení trvá dyl a chce to klid, zvlášť jestli je Vase první. jak miminko poporoste bude to mnohem snazší, za chvíli se bude umet prisat kdykoli a kdekoli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat