Jak často kojit novorozence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
onajeblond
Ukecaná baba ;) 1538 příspěvků 11.01.19 07:46
kojení novorozence ? jak často?

Ahojky, jak často by se měl cca kojit novorozenec? Ptám se kvuli kamarádce má doma týdení miminko a kojí každou cca pul hodiny, nechci jí do toho zasahovat, ale zdá se mi že je to moc, nejsem si ovšem jistá, já děti ještě nemám, jak by to asi mělo být? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Beckyttine5
Kecalka 352 příspěvků 11.01.19 07:49

Dělá to správně- obecně dle potřeb daného miminka  :)

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1538 příspěvků 11.01.19 07:50
@Beckyttine5 píše:
Dělá to správně- obecně dle potřeb daného miminka :)

tak to jsem ráda,moc děkuji :)

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 2 inzeráty 11.01.19 07:51

Doporučuje se dodržovat minimálně 1,5 hodinové rozestupy. Jinak se dětem míchá v břiše už natraveny mlíko s čerstvým a to břicho je z toho bolí. U mých děti to platilo stoprocentně, ale jsou i lidí, kteří koji nonstop a to prso používají jako řešení každého problému.

nozu
Extra třída :D 11957 příspěvků 11.01.19 07:52

No, co půl hodiny je podle mě moc. dítě nemá šanci mlíčko ani natrávit. Asi je víc dráždivé a tímto způsobem se uklidňuje. Já jsem děti kojila co 2,5 až 3 hodiny. Když dostaly častěji, bolelo je bříško. On je to pak začarovaný kruh - dítě bolí bříško, maminka dá brzo nakojit, zase bolí bříško a pláče, tak zase dostane prso na uklidnění atd… Mladší dítě mělo velkou potřebu sání, vyřešil to dudlík. jinak by byl schopen být na prsu také co půl hodiny.

Příspěvek upraven 11.01.19 v 07:53

zuzikka
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14 inzerátů 11.01.19 07:53
@chaela píše:
Doporučuje se dodržovat minimálně 1,5 hodinové rozestupy. Jinak se dětem míchá v břiše už natraveny mlíko s čerstvým a to břicho je z toho bolí.

Já myslela, že toto je vyvrácený mýtus :nevim:

ivašot.
Kelišová 6888 příspěvků 11.01.19 07:56

U novorozence jsem se vůbec nekoukala na hodinky a kojila, jak chtěl.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20268 příspěvků 11.01.19 07:56

kamarádce můžeš vyřídit, že když bude kojit co půl hodiny, tak má do dvou týdnů oddělaný bradavky :?
Obvykle se kojí s většími rozestupy (lékaři doporučují až tři hodiny, ale to třeba náš mladej nikdy nedal), prcek by se měl napít pořádně, né si jen co půl hodinky cucnout. Mohla by se dostat do kolotoče bolení bříška z míchání natráveného a čerstvého mlíka, kdy dítko bude řvát a tak ho zase přikojí a spirála se roztočí :(
Možné ale taky je, že jí poradili často přikládat na rozjetí laktace, pak, krátkodobě, je takhle časté přikládání zdůvodnitelný. Ale to bývá jen v řádu dní (často přikládat, mlíko se spustí, začne líp téct, dítko se napije o to víc a ty intervaly se začnou natahovat).

ZZloba89
Kecalka 422 příspěvků 11.01.19 07:56

@zuzikka pro ty narozené po roce 89 100% ano, ty starší generace to mají 50:50 :lol: :lol:

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 2 inzeráty 11.01.19 07:59

@zuzikka Co já vím…řekli mi to nezávisle na sobě 3 doktoři a sestry. A u mých děti to opravdu fungovalo. Rvali pořád, ale neznamenalo to, že mají pořád hlad. Je To přesně tak, jak psala nozu pode mnou. Ty děti brečí, protože je bolí břicho, ale maminka si to vyloží jako hlad, dá najíst, dítě za chvíli brečí zas, protože prostě má to břicho úplně plný. Jenze to maminka nevi a da decku zase jist. A tak porad dokola. Prso prostě není dobrý způsob uklidnění dítěte. Prso je na jidlo. Krom výše zmíněného se přesně takhle vyrábí zavislak na kojení. Na potřebu sani je dudel.
Ale spousta lidí tu se mnou souhlasit nebude.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 14 inzerátů 11.01.19 07:59
Izyda
Nováček 6 příspěvků 11.01.19 08:05

Kamarádka to dělá dobře, žádné rady odsud ji nepredavej :D ať to dělá tak, jak vyhovuje ji i jejímu miminku. Bolení bříška z míchání stráveného a nestraveneho mléka, platí pro umělé mléko. MM je hodně lehce stravitelné. Může být miminko, které by s tím mohlo mít problém, ale některá miminka prostě pláčou, protože jsou taková a maminky to pak svádí na kde co, třeba bolení bříška z častého kojení. A dodělání bradavek je taky nesmysl, pokud kojí správně, tak bude vše v pořádku ;) každý ať si to dělá, jak mu vyhovuje :lol:

honeybunn
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 11.01.19 08:09

@chaela no, jenomze vetsina doktoru a sester tomu evidentne nerozumi…
a ze na potrebu sani je dudel, to myslite vazne? :lol: :lol: myslite, ze deti se rodi s potrebou mit dudel? ne, dite potrebuje primarne prso… dudel je jenom nahrazka prsa, kterou si vymysleli spis dospeli, aby pomohli sobe, nikoli diteti (at si ho pouziva kdo chce a jak chce, respektuju rozhodnuti kazdeho), jinak dite kojit skutecne dle potreby, klidne nonstop ;)

Boudová
Kelišová 6062 příspěvků 2 inzeráty 11.01.19 08:10

Tady bych se na to neptala, pro plno zen je tak casty kojeni neprijatelne. Pro odborniky na kojeni je bezny. Taky mi z toho sla hlava kolem. Ale kojeni ma vic funkci, nejen ten hlad. Ja kojila novorozene skoro nonstop a bradavky mam v poradku. Je mu pul roku. Pres den uz dobry akorat v noci teda prisavka neskutecna ale my dudlik nemame.

Sue2008
Kecalka 190 příspěvků 11.01.19 08:12

@chaela otazka je, jestli je lepsi zavislost na prsu nez na dudel :nevim: kazdopadne nam v porodnici rikali kojit na pozadani :think: a bradavky si brzy zvyknou. Krome toho mimca nejsou blby, kdyz nechteji mleko, tak si nevezmou, tot moje zkusenost. Jo a na prsu se zasadne krasne vyprdely ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >