Kojeni novorozence odstrikanim mm

11.6.17 09:29

Kojeni novorozence odstrikanim mm

Holky, pred ctyrmi dny se mi narodila dcera. A mam problem s kojenim, ktery spociva v anatomii v mych prsou. Mam je velka povisla tezka a ploche bradavky jdouci sikmo. Mala do toho moc nesaje. Bojujem s tim a je vycerpana. Me dela problem drzet prso, jez male vypadava a jeste si polohovat i ji. Nejde mi to v zadne poloze, co mi v porodnici ukazali. Sestricky mi doporucili odstrikavat, kdyz videly, jak s tim bojuji a kdyz jsem se z toho i psychicky zhtrouzila. Proste jsem to uz nedala a jenom jsem brecela. Mleko se mi tak nejak tvori, ale nedokazi malou bez pomoci si vubec k prsu prilozit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
11.6.17 09:38

Tak si kup elektrickou medelu, investuj do ní peníze, ideálně swing, ono se ti to za dva měsíce vrátí na ušetřených penězích za případné um. Je to s ní rychlovka, osobní zkušenost. A dávej malé odstříkané mléko. Švagrová takhle držela malého plně kojeného ( v podstatě z lahvičky) prvních celých šest měsíců. Jde to v pohodě. Ale chce to dobrou odsávačku ( kterou pak zase dobře prodáš), ať se nemorduješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
11.6.17 09:40

Me strasne pomohly co se tyce bradavek kloboucky, u obou deti. Myslim, ze zbytek vychytas casem, ja jsem taky ted pri kojeni zlamana jako paragraf ( miminko kojim par dni) a verim, ze az pujdeme domu, vse se zlepsi, udelas si pohodli na svym gauci, se svym polstarem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
11.6.17 09:43

Nicméně, i z těžkýc povislých velkých prsou se dá dítě nakojit, vůbec se to dítě nepolohuje, možná by stálo za to, zavolat so domů laktační poradkyni, která se ti ta bude klidně půl dne věnovat, Dítě si položíš na klín, kojíš z pravého prsu, takže dítě ti leží na boku, ty pravou rukou chytíš z boku prs, je jednou, jak je velký a kde ti leží. Levou ruku vedeš za zády miminka a v dlani máš položenou jeho hlavičku, zbytek dítěte ti leží na klíně, já měla dítě na plštářku, aby bylo výš, stačil obyčejný polštář. A prostě jak máš v ruce tu hlavičku dítěte, tak ho narazíš na tu bradavku opravdu narazíš, musí mít v pusince i dost velký kus dvorce. Pak je úplně jedno, kde je zbytek velkého prsu a jestli se ti opírá o stehna nebo kde je. I šikmo bradavka je jedno, protože tou pravou rukou to prso navedeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
11.6.17 09:47

@terinka4444 tahle poloha se jmenuje tanecnik, ted tak kojim svoje nedonsenatko, uz se tesim az prejdu na jinou polohu, to je makacka vydrzet v tyhle poloze pul hodiny a vic, ale hlavne, ze se napije. Ona je pro zacatek asi fakt nejlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 09:57

@Izumi Miyako ahoj, mne hodne pomohlo kojit v leze. Mam obrovsky prsa a mela jsem miniaturni 1,8kg mimco, doma jsem ji zacala kojit v leze a bylo to konecne bez problemu. Preji hodne sily a at jste zdrave. Jinak kdyby.si chtela odstrikavat, tez doporucuji medelu swing. Meli ji v porodnici a je super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 09:59

To je holky problem. Me nejde vubec malou uchopit do ruky. Je jakoby na me velka. O tech polohach vim, ale mam hrozne potize je aplikovat. Nejde mi to ani s kloboucky, kolikrat ani nevidim, jestli ho mam vubec na bradavce. Jsem levacka, tak nevim, jestli to nesouvisi. Casto mam problem delat veci jako pravaci. Sestricka tu se mnou ty uchopy nacvicovala a bez vysledku. :,( :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
11.6.17 10:04

@Izumi Miyako zkus ještě laktační poradkyni, a uvidíš, jestli to bude k něčemu a pak si kup kvalitní medelu swing, ale hlavně zkus ještě vydržet a nedej láhev jinak zničíš veškeré pokusy o kojení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
11.6.17 10:05
@Clabitic píše:
@terinka4444 tahle poloha se jmenuje tanecnik, ted tak kojim svoje nedonsenatko, uz se tesim az prejdu na jinou polohu, to je makacka vydrzet v tyhle poloze pul hodiny a vic, ale hlavne, ze se napije. Ona je pro zacatek asi fakt nejlepsi.

makačka? To byla nejpohodlnější poloha u obou dětí a to byly jen kojené :mrgreen: právě že je pohodlná a bezproblémová :mrgreen: ne velká prsa, co prostě visí a nejsou pevná, moc víc vhodnějších poloh nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
11.6.17 10:07
@Izumi Miyako píše:
To je holky problem. Me nejde vubec malou uchopit do ruky. Je jakoby na me velka. O tech polohach vim, ale mam hrozne potize je aplikovat. Nejde mi to ani s kloboucky, kolikrat ani nevidim, jestli ho mam vubec na bradavce. Jsem levacka, tak nevim, jestli to nesouvisi. Casto mam problem delat veci jako pravaci. Sestricka tu se mnou ty uchopy nacvicovala a bez vysledku. :,( :palec:

tak zkus tu lakatční poradkyni v klidu doma a když tonepůjde, vezmi tu medelu, s ní bylo odstříkáno do pěti minut z jednou a do pěti z druhého úplně v pohodě a dáš jí to prostě z lahvičky. Vím, že švagrová prostě jela v režimu, že odstříkávala v daném čase pravidelně, měla kelímky, dávala to do lednice a když mělo dítě hlad, tak to ohřála, na to jsou za pár korun ohřívačky a malý dostával z flaštičky. Stále měla v lednici jednu nebo dvě dávky připravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1679
11.6.17 10:12

13 mesicu jsem odsavala medelou swing a davala dceri pres lahev medela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 10:56

@tumpach to se tezko rekne, kdyz to tak uz udelali v porodnici. A uprimne jsem rovnez totalne psychicky vydeptana z toho tlaku, ze bych mela za kazdou cenu kojit z prsou. Ze kdyz tomu tak neni, tak je to spatne. :(

Jsem vcera sedela a mala brecela a jsem nedokazala ji nejak utesit, proste jsem nad ni take brecela. Neschopna cokoliv delat.

Laktacni poradkyni… Premyslim o ni. Je pani Brodska porad dobra?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
11.6.17 11:09

@Izumi Miyako vůbec nechápu, proč se takhle stresovat.To potom brečí matka i dítě :? Já kojit nechtěla a ani za prase by mě nikdo nedonutil. Díkybohu mám dvojčata a kojit jsem nemusela. Měli odsávané mlíko, věděla jsem kolik snědli a krásně přibírali, jedli pravidělně, nebrečeli…fungovalo to. Když bude další dítě opět to budu odsávat a dávat přes lahvičku. Já měla pujčenou Medelu swing z nemocnice a potom jsem měla manuální pístovou odsávačku.
Pokud trváš na kojení z prsu, tak vytrvej, řeš to s laktačníma poradkyněma. Jinak bych se nestresovala a klidně dala láhev, stejně s té lahvičky jednou bude pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
11.6.17 11:32

Uz to tu zaznelo, ale hlavne se nestresuj. Spokojena mamka = spokojene mimi. Mi se maly vubec nechtel prisat, kdyz se to povedlo, tak se poustel a plakal, protoze jsem mela malo mlika. Zkiusela jsem homeo, caje, polivky, stat na hlave za uplnku… medelu jsem koupila a odsala z obou prsou za cely den max 90ml a to jsem odsavala co dve hodiny i v noci, no des. Prcek od porodky na Nutrilonu, orvala jsem to, prosla si obdobim, ze jsem spatna matka a nakonec jsem to prijala. Malej je zdrave a spokojene mimi a to je hlavni. Zkus odsavat a davat v lahvi, abys neprisla o mliko a neres to. Je jedno, zda mm dostane z lahve nebo z prsu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 11:35

@axlpol ono se clovek stresuje, protoze se v dnesni dobe to vyzaduje. Je to pro me hrozne. Kombinace vseho. Vzdycky jsem myslela, ze to pujde snadno. Ne, ze bude pro me horor vubec dite prilozit. Male se taky moc sat nechce, spi ho zuzla a usne. Pak se pri vazeni zjisti, ze za hodinu temer nic nevypila. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama