Kojení - pár minut a potom vztekání

Anonymní
20.1.20 12:00

Kojení - pár minut a potom vztekání

Milé holky, prosím vás, nevíte, co by to mohlo být? Mám tříměsíčního chlapečka a poslední dny se normálně přisaje k pravému prsu, pije tak 7 - 8 minut úplně v klidu a pak se začne odtrhávat, rozčilovat, poplakávat, přikládám ho k prsu dál, ale vždycky se přisaje a po pár vteřinách se zase odtrhne a rozčiluje, takhle pořád dokola. Když prso zmáčknu, mléko z něho normálně vytéká. Tak syna přendám na levé prso, tam se zase v klidu přisaje, pije tak cca 6 - 7 minut a pak se zase začne opakovat stejný průběh s odtrháváním od prsa, rozčilováním, opětovným přisáním, odtrháváním a rozčilováním. Opět po zmáčknutí z levého prsa mléko teče. Nevíte, prosím, co se to děje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25971
20.1.20 12:03

Nevím, ale mám to doma taky. Většinou mu vrazím dudlík a usne. Asi jim to málo teče, jsou unavený nebo nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 12:08

@pikola Děkuji za odpověď. :kytka: Je to věda, když nám ty děti nemohou říct, co se jim nelíbí, co? :nevim: :D

• Citovat
  • Nahlásit
1262
20.1.20 12:35
@Anonymní píše:
Milé holky, prosím vás, nevíte, co by to mohlo být? Mám tříměsíčního chlapečka a poslední dny se normálně přisaje k pravému prsu, pije tak 7 - 8 minut úplně v klidu a pak se začne odtrhávat, rozčilovat, poplakávat, přikládám ho k prsu dál, ale vždycky se přisaje a po pár vteřinách se zase odtrhne a rozčiluje, takhle pořád dokola. Když prso zmáčknu, mléko z něho normálně vytéká. Tak syna přendám na levé prso, tam se zase v klidu přisaje, pije tak cca 6 - 7 minut a pak se zase začne opakovat stejný průběh s odtrháváním od prsa, rozčilováním, opětovným přisáním, odtrháváním a rozčilováním. Opět po zmáčknutí z levého prsa mléko teče. Nevíte, prosím, co se to děje?

Me tohle delal syn, kdyz jsem byla po cviceni, mliko chutnalo jinak a nechtel ho..ale to asi nebude tvuj pripad..spis bych vsadila na to, ze to po tech 7minutach uz netece tolik a to ho rozciluje..zkus kojit casteji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
20.1.20 12:41
@Anonymní píše:
Milé holky, prosím vás, nevíte, co by to mohlo být? Mám tříměsíčního chlapečka a poslední dny se normálně přisaje k pravému prsu, pije tak 7 - 8 minut úplně v klidu a pak se začne odtrhávat, rozčilovat, poplakávat, přikládám ho k prsu dál, ale vždycky se přisaje a po pár vteřinách se zase odtrhne a rozčiluje, takhle pořád dokola. Když prso zmáčknu, mléko z něho normálně vytéká. Tak syna přendám na levé prso, tam se zase v klidu přisaje, pije tak cca 6 - 7 minut a pak se zase začne opakovat stejný průběh s odtrháváním od prsa, rozčilováním, opětovným přisáním, odtrháváním a rozčilováním. Opět po zmáčknutí z levého prsa mléko teče. Nevíte, prosím, co se to děje?

Ahoj.
Viděla bych to na klasický rustovy spurt ve 3 měsících. Me takto z ničeho nic plakala u kojení dcera. Trvalo to cca 12 dni. Už jsem plakala s ni a posílala manžela pro UM. Nakonec mi někdo poradil ať vydržím. Miminka si takto sami upravují tvorbu. Pláč a opakovaně prisati a tahání bradavek v tom hrají svou roli. Výdrž to a počkej zda se to samo neupravi jako u nás. Moje maminka tohle zazila se mnou a tenkrát byl rozšířeny mýtus ze je potřeba příkrm a mleko ze nestačí
Opravdu spurt. Dej do vyhledávače a nastuduj si to. Přeji brzy pohodové kojení a spokojene miminko. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
20.1.20 12:42

Říká se tomu bojkot kojení, je ro charakteristické pro toto obdobi…mění se tok mléka…u nas trval 3 tydny, uz jsem byla nalomená, ze dam UM…vydrzela jsem…pevné nervy…dcera mi treba pres den prso 8 hodin nevzala do pusy, ackoliv predtim se kojila co 2 hodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
20.1.20 12:56

Bojkot kojení. Je to úplně normální a je potřeba to vydržet. Zkus najít polohu, ve které saje líp, u nás to bylo třeba ve stoje s pohupováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 13:54

@Žaludovka Moc děkuji, cvičením to u mě nebude a kojím, kdykoliv si miminko řekne. :nevim: Tak zkusím vydržet, jak psaly holky níž. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 13:55

@Ájinka1 @Julinka 18 @Lucie_Sx Holky, moc vám všem třem děkuji, jste hodné. :kytka: Zkusím tedy vydržet. :)

• Citovat
  • Nahlásit
53
20.1.20 14:27

A jak moc ti mléko teče, když zmackes prso? Pokud nestrika, můžeš mít méně mléka, měla jsem to také. Chvilinku malej pil a pak se začal vztekat a odtrhavat. Také to může být bolení bříška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 15:02

@Iveta-26 Moc děkuji za reakci. :) Po zmáčknutí z obou prsou mléko stříká, takže to by mělo být v pohodě. :nevim: A na bolení bříška syn od narození naštěstí vůbec netrpí.

• Citovat
  • Nahlásit
53
20.1.20 15:17

Tím pádem bojkot.. To držím palce ať to vydrzite :mrgreen:, je to někdy o nervy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
20.1.20 18:21

Ja si pamatuju jak jsem tu v 11 hodin v noci skakala na míči, malá řvala, pak se nakonec chytila a pila, vyslo to akorat na nase 1.Vanoce…no mam je v mlze :( nicmene jsem to vydrzelaba kojom temer 17.měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
20.1.20 18:49
@Iveta-26 píše:
A jak moc ti mléko teče, když zmackes prso? Pokud nestrika, můžeš mít méně mléka, měla jsem to také. Chvilinku malej pil a pak se začal vztekat a odtrhavat. Také to může být bolení bříška.

To není rozhodující. Někomu mléko nestříká vůbec a má ho dost. Podle toho se nemůžeš řídit. A méně mléka obvykle není, jen se mění tvorba tak, že už není tolik do zásoby, ale produkuje se během sání. Takže ono to chytání a pouštění není samoúčelné, stimuluje to tvorbu, prostě oba organismy najíždí na nový systém a je potřeba jim na to dát dost času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.1.20 18:52

@Lucie_Sx mě zase laktační poradkyně rekla že když se zmacke prso, jako na odstrikani, tak by mléko mělo stříkat. Jakmile kape jeho malo. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat