Kojení-pauzy delší než 6 hodin

2437
19.2.08 10:48

Kojení-pauzy delší než 6 hodin

Ahoj, zatím bez problémů kojím, ale není mi jasná jedna věc, doufám, že mi někdo poradí. Všude čtu jak nemá být mezi kojením pauza delší než šest hodin, že to může ohrozit laktaci. Přitom by se mělo kojit střídavě vždy jen z jednoho prsu. Takže když se kojí třeba po čtyřech hodinách tak z jednoho prsu dítě nepije víc než těch šest hodin…A co v noci, když už je mimčo větší a vydrží spát třeba osm hodin v kuse, to si pak matka musí nařizovat budík a odstříkávat?
Zatím se mě to netýká, kojím po dvou hodinách přes den a po třech v noci, ale vrtá mi to hlavou. Chci kojit co nejdéle a fakt si neumím představit, že bych třeba v půl roce mimča pořád musela v noci vstávat na odstříkávání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
19.2.08 10:52

Moje holky spí celou noc (10-12 hodin) a to téměř od narození - a jsou (tedy byly a nejmladší snad bude) kojené dlouho. Nikdy jsem s tím neměla větší problém než zmáchanou noční košili ;)

Nesmíš všemu v příručkách věřit ;)

L.

PS: Eli je vůbec prevítek, vyžaduje jen čtvero kojení za den, další bojkotuje - takže každé prso je v akci jen jednou za 12 hodin ;) Naštěstí si dala říct a je ochotná přijmout mezi kojením zeleninkový příkrm - bála jsem se, že s ním nahradí kojo, ale naštěstí ne…
Tak když to tak vezmu, s věkem počet jídel zvyšujeme, nesnižujeme :D:D:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.08 10:56

náš malej od mala spal 12 hodin v noci bz jídla.Nikdy jsem problém neměla a malej pěkně přibejvá.Prsa si brzo zvyknou.Akorát jsem dostala hned Ms,proto že tělo ty dlouhý pauzy asi oblbli :roll: .
Kojím pořád i když tet už tak dlouho bez jídla nevydrží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
19.2.08 11:07

Ahoj,
Elda byl taky spáč :) Mně tedy doktorka řekla, že bych ho měla alespoň jednou za noc na kojení vzbudit, ale to bylo proto, že jednu dobu moc nepřibíral. Několikrát jsem to udělala, ale on mi stejně u prsu usínal :? Tak jsem se na to vykašlala a nechala ho spát celou noc. A dál už přibíral dobře, takže tím dlouhým spaním to nebylo :wink:
Kojila jsem do necelého roka bez problémů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
19.2.08 14:08

Ahojky

Anička mi asi od 4 měsíců víceméně taky spala skoro celou noc, a já nekojila, jinak přes den byla kojená pořád,to vydržela maximálně 2 hodiny.ale v noci vůbec.taky jsem se bála, že budu mít méně mléka,tak jsem nejprve pozdě v noci odsávala,ale pak jsem se na to vyprdla,a ono v pohodě, to tělo se s tím hezky srovná, no a kojím dodnes :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zu
4347
19.2.08 14:37

Ahoj,
napíšu jenom trošinku z druhé strany - dcera taky od malinka neměla problém spát hodně dlouho v kuse,ale na laktaci to poznat bylo..Tak do těch tří měsíců jsem ji buď budila(navíc v noci pila úplně krásně) nebo dstříkala..
já ale měla s kojením docela problémy..
Určitě se toho ale neboj u půlročního mima :wink:
Hodně štěstí,ať je mlíka dost!
Zu
Jo a ještě jsem zapomněla - každé kojení u nás bylo z obou prsou..i tak to jde.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.2.08 15:57

Ahoj holky,
to je presne tema, ktere me ted taky zajima.:-) Ja mam 6 tydenni miminko, spi nam v noci 6-7 hod, ale radsi vstavam a odsavam 1 x za noc, aby se udrzela laktace.Bojim se, aby se mi udrzela laktace, ale zase podle nekterych prispevku by to nemelo nastat? Nekde jsem cetla, ze se to prizpusobi samo, ale mam strach, abych neprisla o mleko nebo aby mi tam nezatvrdlo.

Taky by me zajimalo, jestli vsichni kojite jen z jednoho prsu- ja tedy kojim z obou, jak jsem vycetla v jedne knizce, pry s etim aspon stimuluji oba prsy. jenom si rikam, jestli mala pije dost toho zadniho mleka, ale to se snad spousti do 2 minut, ne? My kojime tak 10 min z jednoho a pak 10 min z druheho prsu. Zapomnela jsem se na to zeptat v poradne a jdeme tam az za mesic, tak kdybyste mi prosim nektera mohla poradit, predem moc diky!
Klara

• Nahlásit
  • Citovat
664
19.2.08 17:09

Větší měla v noci pauzu 12 hodin od 5 ti týdnů, malá má tak 9h, neodsávám, nevstávám, dítě nebudím a prostě to neřeším, jsem ráda. . . problém s kojením jsem nikdy žádný neměla , první kojená do 9 a půl měsíce. A holky rostou normálně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
19.2.08 17:38

ahoj anonyme :wink: já kojila z obou jen 7minut jedno a pak 7min.druhý dr.říkala,že to stačí amalý nestrádal.ted mu stačí jen jedno někdy dvě,ale my kojíme po 2hod.přes den a po 3 v noci vy se máte coo vám spinkaj celou noc :lol: 8O .ale prý se malinký mimi.mají budit,aby nebyly dehidrovaný po 8hod. nevím já budila jen jednou jinak budí on mně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.2.08 20:46

Dekuju moc.;-) Nam spi max 7 hod, spis tech 6, doktorka rikala, at ji nechame spat a to spi takhle od 3 tydnu. Ale neco za neco- vecery mame opravdu rusne.:-((( Ja pres den kojim po 3,5 hod (jak si rekne), vecer ji ale budim (pokud nahodou spi, coz neni casto), naposledy nakojim nez jdu spat. To uz vetsinou spi (kolem pulnoci- uffff), ale ona se napije ve spani, odkrkne a spi.Ja driv taky vstvala v noci, ale jednou jsem zaspala a nic se nestalo, spinkala klidne dal, a dle doktorky je to v poradku.
Klara

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama