Reklama

Kojení po císaři v 35.tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

loverose
Kecalka 150 příspěvků 25.11.09 08:13
Kojení po císaři v 35.tt

Ahoj holky,
je tu někdo kdo rodil císařem v 35.tt?
Zajímalo by mě jak to potom probíhá. Mimi je asi ještě pak v inkubátoru…dos­tává umělou výživu, nebo se normálně kojí? Rodit budu na Obilňáku v Brně.
Díííky :kytka:

Reklama

Reakce:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 25.11.09 12:36

ahojky,
já jsem sice trochu jiný případ, ale myslím, že to bude podobné. starší se narodila předčasně v 33tt, přirozeně. hned po porodu šla do inkubátoru a tam byla tak týden, dostávala sondou přímo do žaludku moje odstříkané mlíčko. pak byla pár týdnů na vyhřívaném lůžku, bez sondy, krmila se z flašky a já ji zkoušela přikládat. když měla 2kg, tak jsem k ní nastoupila do nemocnice a začly jsme s kojením. krásně se chytla, jen asi první dva měsíce měla ještě málo síly, tak jsme po každém kojení dokrmovaly odstříkaným MM z flašky. pak jsem jí kojila do roka. takže jestli chceš kojit, připrav se na odstříkávání a odstříkávání. je to opruz, ale jde to. mě stačila obyč. pístová odsávačka, mlíko jsem strkala doma do mrazáku a jednou denně vozila do nemocnice. každý den by se vozit nemuselo, protože jsem odstříkala kvatna, ale stejně jsem každý den jezdila za malou, tak jsem to vždycky vzala s sebou. ještě tu mám z té doby nějaké termo obaly, na takové ty obyč flašky. klidně ti je věnuju, pokud by byl zájem. držím place ať to dobře dopadne :palec:

loverose
Kecalka 150 příspěvků 25.11.09 13:47

Děkuji za odpověď.
No já chci kojit hrozně moc, proto se zajímám jak to funguje. Prcek má nějakou tekutinu v bříšku,takže nevím co bude po císaři a hlavně bydlím 60km od Brna,takže doufám, že budu moct byt s ním pokud bude muset zůstat v nemocnici. :kytka:

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 25.11.09 14:01

Rodila jsem císařem dvojčata 35+1, byli oba v inkubátoru, dýchali sami, sondu nepotřebovali, zvládali stříkačku. Poprvé jsem přikládala Zuzku 3. den, Jindráška 4. nebo 5. den, oba se chytli krásně. Hned po probuzení z narkózy je potřeba začít odstříkávat, což jsem věděla, jinak mi to tam bohužel nikdo neřekl - což by tedy měli. Doporučuju odstříkávat rukou, zvlášť pístové odsávačky dost ničí prsa. Na nastartování laktace pomůžou někomu elektrické silné odsávačky na obě prsa, které mají porodnice, my ji tam taky měli, ale mně nevyhovovala.

To, zda dostává mimi MM nebo UM a jakým způsobem, záleží na jeho stavu po porodu. I kdyby nebylo možné miminko přímo kojit a dostávalo by tvoje mlíčku jiným způsobem (ověř si, že na daném nedonošeneckém odd. dávají stříkačkou nebo pod., flaška by ti ho rozhodila), tak můžeš chodit aspoň klokánkovat - samozřejmě záleží na stavu. Pokud zvládá pobyt mimo inkubátor, můžeš ho mít na vyhřívaném nebo normálním lůžku u sebe v pokoji, to si zjisti, jak to na nedonošencích u vás chodí. někdy bývá dost návala maminy musí být třeba na klasickém šestinedělí a mimi na intermediárce a chodíš tam kojit.
ak ať jste v poho!

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 25.11.09 19:19

Ahoj, já rodila císařem v okresní porodnici dvojčata 35+2tt, oba mi přikládali pár hodin po pordu, adaptaci zvládli skvěle, nebyli ani v inkubátoru, jen se jeden den vyhřívali. Kojení se rozběhlo, i když jsem prvních pár dnů dokrmovala.
Hodně štěstí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >