Kojení - poslední pokus u 3 měsíčního mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janinka7777
Nováček 3 příspěvky 09.07.19 04:18
Kojení - poslední pokus u 3 měsíčního mimi

Ahoj vsem, tohle je muj prvni prispevek tady, teda spis takovy posledni volani o pomoc. Muj malickej ma za dva dny tri mesice a od zacatku mame problemy s kojenim - po cisari nulova pomoc od sester v porodnici, doma jsem byla ztracena a bohuzel dala flasku… pak nastesti dorazila laktacni poradkyne, nahradili jsme flasku strikackama a zacala jsem vazit pred/po kojeni, odstrikavat 8-10× za den a neustale prikladala. Uz jsem zkousela casty prikladani (v podstate furt u prsa), piskavici, benedikt, ricinnus communis 5ch, lac canninum 5ch, vsechny kojici caje co existujou, telo na telo, spolecny spani a stejne jsme porad na dokrmu. Ma ted navic silny reflux a casty krmeni na to bylo to nejhorsi. Aktualne dokrmuju cevkou pres prso, takze ted uz flasku nezna. Aspon 1-2× dennne odstrikavam (pokud nekdo jinej chova - aspon hodinu po jidle musi byt na vysku) a piju kojici caje. Malej prso miluje, chce u nej byt porad (jak uz mu nic netece a taha na prazdno, tak mu dam cevku s um). Davam mu tak 250-300ml um za den, vazi kolem 5,5kg, s um prospiva krasne, kdyz jsem 4 dny vydrzela um nedavat, tak zhubnul na vaze, musela jsem nasadit znova. Nedovedu si to ted bez toho prsa predstavit a kojit chci - ta cevka na prsu je pro me resenim, furt je na to pres prso, ale nedovedu si to predstavit dlouhodobe.

A tak prosim - byl nekdo v tehle situaci a jeste se to zvratilo? Jak? Vim, ze um neni zadna katastrofa a ze spokojena mama = stastny dite. A ja ted nejsem nestastna, jen nevim jak dlouho tohle s tou cevkou muzu vydrzet a on to prso fakt miluje a vzdat se toho (aspon zatim) nechci. Dik moc :srdce:

Přečtěte si článek: Krmení kojenců: Mateřské mléko a umělá výživa

Reakce:
Aiya
Stálice 70 příspěvků 09.07.19 06:47

Měla jsem to tak s prvním synem, kdy se mi nepovedlo se rozkojit plně. Dokrmovala jsem z lahve, ale prso miloval, takže kojení nikdy nevzdal :lol: Nakonec byl kojený 23 měs., ale trvalo mi dlouho, než jsem se s tím vnitřně srovnala, asi do jeho 5. měsíce.

Teď plně kojím jeho bráchu a můžu říct, že stres je velkej zabiják kojení. Rozkojila jsem se krásně, mlíka dost, pak jeden den velkého stresu, nespala jsem a najednou zase musím kojit častěji a dítě je u prsa méně spokojené.

Tak buďte v pohodě, jde to i takhle, kojit, dokrmovat UM a za chvilku začnete s příkrmy :palec:

hipisek84
Závislačka 3033 příspěvků 09.07.19 06:54

@Janinka7777 Ahoj, souhlasím s příspěvkem přede mnou… Stres a sevření z této situace je podle mě ten důvod, proč to nejede naplno…
Byla jsem ve stejné situaci jako ty, císař, nikdo nepomohl, špatné bradavky, dítě hublo, já v nervu, pak deprese… ale po měsíci jsem si to tak nějak srovnala v hlavě a snažila se uvolnit. Opravdu největší problém byl u mě v tom stresování a pak taky nedostatek spánku a tekutin. Když jsem na to někdy začala zase usilovně myslet při kojení, mléko se nechtělo ani spustit, tak jsem při kojení poslouchala hudbu, nebo si pustila potichu televizi apod., abych zaměstnala myšlenky a nemyslela jen na to, jestli mléko teče, jestli pije dostatečně, jestli ho je dost… atd… Ano byly i krizovky, že ho bylo méně, ale to se zase rychle upraví… nakonec jsem kojila do 2,5 let syna. Teď čekám druhého syna a doufám, že už jsem dostatečně poučená :lol:
Držím ti palce a pokud to prostě jakž takž jde, tak podle mě to je hlavně v tom uvolnění a hlavě, zkus si věřit, že to zvládnete s mimčem, obzvlášť, když je to takový šikovný saveček :)

dupejj00
Kecalka 234 příspěvků 09.07.19 08:08

Byla jsem se synem ve dtejne situaci a nezvratilo se to nijak. Proste jsem porad dokrmovala, navic ne cevkou ale lahvi Medela calma pro kojene deti. Po 4. Mesici jsme zacali s prikrmama a tim jsme postupne flasku idbourali a zbylo jen prso do cca 20 mesice, kdy se odstavil sam. pokud ti to krmeni takto vyhovuje, tak to nemen, vzdyt jenom na mliku uz nebude dlouho.
Jinak muj druhy syn mel taky reflux, zacalo to kolem 4. Mesice a mel to i s kaslem. Nakonec jsem zjistila, ze mu to dela UM, te ktereho ho navic bolelo bricho

chaela
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 2 inzeráty 09.07.19 09:53

Já bych toto teda dlouhodobě nevydržela. Celý den řešit jen kojení, cevku, vážit… U mladšího syna jsem taky měla problém s kojením a za vším byl jen stres. Mlíko se mi spustilo po dlouhé době nebo vůbec, takže kluk u prsa řval, najíst se neměl čeho, nepribiral… nakonec jsem se na to vykašlala a kdyz se mlíko nespustil, dostal flašku s UM. Najednou byl klid. Spokojený dítě, mě přešel stres a mlíko se začalo spouštět čím dál dřív, protože jsme. nemusela řešit, co bude, když se nespustí. Navíc syn měl ABKM, takže UM bylo nechutně hořký. Po nějaké době mu došlo, ze je lepší si počkat u prsa na sladký mateřský, nez mít bez námahy hnusný UM. Asi po 2 měsících tohoto kolotoče jsme se vrátili k plnému kojení.
Byt tebou bych přešla na UM, třeba z té flašky pro kojene děti a prso nechala na zuzlani, uklidnění… odpadne ti úplně všechno řešení a treba se zlepší i to mlíko.

Janinka7777
Nováček 3 příspěvky 09.07.19 16:24

Dekuju vsem, to vypada celkem nadejne :)

Doufam, ze jak zacneme s prikrmy, tak se to zlepsi a snad i driv. Nemyslim si, ze bych byla uplne ve stresu nebo extremne unavena, ale verim hodne tomu, ze psychika vliv na kojeni ma. Ja se na to kojeni obcas i tesim, ale jak vidim, ze mu to nestaci, tak jsem z toho smutna a pak se to s nama tahne cely den. Jeste budu dal zkouset tu cevku. Mam i medela calma savicku, ale zatim jsem ji nepouzila. Uz jsem si na tu cevku zvykla a neni to o tolik vic prace jak s lahvickou. Dneska zacnu jeste jedno kolo piskavice a trebas to tentokrat zabere. Nasla jsem si kojici skupinku u nas ve meste, tak tam take vyrazim. Drzte palce a jeste jednou diky!

Janinka7777
Nováček 3 příspěvky 09.07.19 16:25
@dupejj00 píše:
Byla jsem se synem ve dtejne situaci a nezvratilo se to nijak. Proste jsem porad dokrmovala, navic ne cevkou ale lahvi Medela calma pro kojene deti. Po 4. Mesici jsme zacali s prikrmama a tim jsme postupne flasku idbourali a zbylo jen prso do cca 20 mesice, kdy se odstavil sam. pokud ti to krmeni takto vyhovuje, tak to nemen, vzdyt jenom na mliku uz nebude dlouho.
Jinak muj druhy syn mel taky reflux, zacalo to kolem 4. Mesice a mel to i s kaslem. Nakonec jsem zjistila, ze mu to dela UM, te ktereho ho navic bolelo bricho

A jake um jste meli, ze ho z toho bolelo bricho? Pomohlo prejit na jiny, nebo jste um odbourali?

dupejj00
Kecalka 234 příspěvků 10.07.19 20:15

@Janinka7777 meli jsme Bebu HA, uz od porodnice jsem s ni dokrmovala. Zadne jine jsem nezkousela, kojila jsem casto. Ted uz ma syn 16 mesicu a um porad zadne nema :)

Váš příspěvek
Reklama