Kojení pouze z pravého prsu od 3 měsíců - půjde to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Domkakonka87
Povídálka 11 příspěvků 03.12.18 23:34
Kojení pouze z pravého prsu od 3m? Pujde to?

Ahoj maminky, mam maly velky problem, ktery sem zde uz resila. Memu 3mesicnimu synovi nejede levy prso. Posledni dny na nej dokonce dostal takovou averzi, ze se odmita jenom priblizit. Byt pro to delam vse mozne - nahrivani, sero, polospanek, mic, kojeni nakrivo :nevim:… Nemam sanci ho z nej nakojit.
Dalsi problem je v tom, ze nedokazu to prso odsat, par kapek. Postupne citim jak to prso slabne a je v nem mlicka cim dal mene ????
Ma otazka zni, dokazu od tretiho mesice najet pouze na jedno prso? Uzivim ho tim aniz bych davala UM?
Pocitam s tim, ze budu mit rozdilne velikosti prsou :roll: co bych pro ten svuj poklad neudelala… Ma z vas nekdo zkusenost, ze se potom prsa vrati do puvodni velikosti a budou zase obe stejne velika? Mam implantaty.

Dekuji za rady.

Přečtěte si článek: Výživa kojence

Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 03.12.18 23:45

Slyšela jsem o ženách, které kojily jen z jednoho prsu i 2 roky. Ptáte se, jestli to jde zvladnout. A co matky dvojcat a trojčat? Podle mě je to o motivaci. O tom, jestli chcete.

Andra073
Povídálka 41 příspěvků 04.12.18 01:44

Me leve prso kolem ctvrteho mesice odmitala take a stejnou zkusenost ma i nekolik kamarádek, také s levym prsem. Zvláštní. Kolik dni uz to prso odmita? Nas to za par ni preslo

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 04.12.18 03:16

Prejde to..Musite porad prikladat ;) ja davala k nechtenemu prsu jako k prvnimu, proste aby mala nemela sanci si diktovat…za tyden bylo po bojkotu. A snazit se odsavat je taky fajn.

Domkakonka87
Povídálka 11 příspěvků 04.12.18 06:37

Ja vim ze dvoj/ trojcata se ukojit daji, ale ty prsa jsou na to naprogramovana od zacatku, ale pro je to jako idyz mi ted vysadi jeden motor, slo mi o to, abych nesla s jednim ke dnu :lol:
On to leve odmita systematicky od zacatku, vzdy bylo asi slabsi na prutok, celkove je pro me kojeni spise muka, ale kojit chci co nejdele to pujde.
Snazim se prikladat taky jako prvni prso to leve, ale vetsinou to okamzite pozna a zacne cirkus, ktery se neuklidni ani treba po hodine :roll: a to ani po prilozeni k pravymu :D je to malej zlobivec, vi jak na me.

Domkakonka87
Povídálka 11 příspěvků 04.12.18 06:40

@Andra073 A muzu se zeptat, jestli nektera z Vasich kamaradek presla n akojeni pouze jednoho prsu? Mela po ukonceno kojeni pote obe prsa stejne velika? Dekuji

jamik1416
Kecalka 155 příspěvků 04.12.18 06:56

Já jsem kojila dcerku pouze z jednoho prsa od cca 5tého měsíce do 14ti měsíců. To druhé prostě odmítala a přesvědčit se nedala :nevim:
Ale myslím, že nestrádala, vydrželi jsme kojit docela dlouho a UM nikdy neměla.
Při kojení jsem teda měla rozdílnou velikost prsou, řešila jsem to vycpávkou do jednoho košíčku podprsenky :lol:
Po ukončení kojení se mi velikost prsou srovnala.
Buď v klidu, to bude v pohodě :)

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 2 inzeráty 04.12.18 07:07

Podle mě to je klasický bojkot a byla by škoda to vzdát. Je zajímavý, že mě kluci taky odmítali levý prso :) mně pomohlo dávat ho k tomu levýmu ve stejně poloze, jako k pravýmu. Takže naaranzovat k pravýmu a téměř bez pohnutí posunout k levýmu, stačí pootocit tvoje tělo. Většinou si toho mimino všimlo až po chvíli, ale i ta chvíle sání lrsu stačila, aby se vzpamatovalo.

Olmička
Nováček 1 příspěvek 04.12.18 07:45

Já jsem kvůli častým retencím přišla o mléko v levém prsu (asi ve 4.m) a s pravým jsem zvládla kojit ještě dalších 8 měsíců bez dokrmu. Ten rozdíl ve velikosti zase tak veliký nebyl, když z pravého malá pila pořád. Pro lepší pocit si dej do levého třeba vycpávku. Nekojim asi 2 týdny a velikost se srovnává ;)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 04.12.18 07:48

Me mala chvili bojkotovola leve, ale davala jsem jako prvni nejakou dobu a srovnalo se to.V klidu bych to zkousela a ono to nejak dopadne, evidentne to jde i s jednim.

Tynkycat2
Extra třída :D 12095 příspěvků 04.12.18 07:50

Často z jednoho prsa mléko dítě dostává hůř a tak ho potom odmítá. Doporučuje se začít nejprve kojit z prsa které dítě upřednostňuje a po chvilce po tom spouštěcím reflexu až mléko teče přiložit tomu odmítanému. Mléko se spustí z obou prsou současně, takže by mělo být snadno dostupné i v tom odmítaném. Plus dal zkoušej to nahřívání, vypít před kojením horký nápo atdj. No a když to nepůjde tak ukojíš v klidu i z jednoho :) Taky jsem daleko více kojila z pravého. Když žena dokáže uživit dvojčata, dokážeš uživit dítě z jednoho prsu, tělo je přizpůsobivé :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 07:59

Zvládnout se to dá. Neboj se. Dítě uživíš. ????Kojila jsem obě dvě děti pouze z jednoho prsu. Jedno 11 měsíců a druhé 18 měsíců. UM neměly. Taktéž se mi obě děti téměř ve stejný moment odstavily pro změnu od praveho prsu, cca ve čtyřech měsících. Během kojení jsem měla skutečně jeden prs větší než druhý, ale já mám prsa mírně asymetrická, tak to opticky až tak nevadilo. No a po porodu se to srovnalo. Držím pěsti.

Hoa Mai
Kelišová 5812 příspěvků 21 inzerátů 04.12.18 10:10

@Domkakonka87 jo, dá se to. U druhého syna jsem to tak měla od pátého měsíce, mám vpáčené bradavky a na tom „neoblíbeném“ prsu je o něco víc. Prvnímu dítěti to nevadilo, dokonce to prso bylo silnější a víc se nalévalo, s druhým dítětem jsme zažili bojkot kojení, který jsme sice překonali, ale s tím, že to jedno prso odmítl. Tak jsem od pátého měsíce do 18m kojila jen z jednoho. Opruz byl, že jak se v něm začalo tvořit dvojnásob mléka jako náhrada za to druhé prso, tak rozdíl ve velikosti byl zřetelný, žádná podprsenka neseděla, vycpávky nepohodlné, u plavek ještě horší :zed: Třetí dítě teď ve skoro 6 měsících kojím z obou, i když cítím, že to druhé je lehce slabší, ale aspoň už vypadám normálně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 10:17

Od začátku bylo neoblíbené pravé, od 4.měsíce naprostá ignorace, rady typu přikládej k neoblíbenému jako první nepomáhaly, předstírala spánek :mrgreen: . Po přeložení začala hned baštit. Měla teda denně jednu láhev UM před spaním, tu se rozhodla bojkotovat od 8.měsíce. Od 6měsíce má teda příkrmy.
Rozdíl ve velikosti je, levé velikost 0,5, pravé 0. Jak se to spraví netuším, pořád kojím.

Andra073
Povídálka 41 příspěvků 04.12.18 10:23
@Domkakonka87 píše:
@Andra073 A muzu se zeptat, jestli nektera z Vasich kamaradek presla n akojeni pouze jednoho prsu? Mela po ukonceno kojeni pote obe prsa stejne velika? Dekuji

Po kojení se jim srovnalo. Mě někdy pomohlo začít kojit z levé - 2× si cucla, začla scéna, ponosila jsem a az se zklidnila tak pravou - a po chvilce jsem ji přendala zpátky a dokojila z levé. Někdy to pomohlo, někdy jsem si ji zkusila takhle přehodit víckrát. A ted jak čtu zkušenosti výše, tak pravé prso to když tak jistí :). Přeji pevné nervy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >