Kojení přes den ve 12 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 13.10.14 20:42
Kojení přes den ve 12m

Milé maminky.

Chci si udělat nějaký názor.. jak moc je špatné, že kojím ještě několikrát přes den roční holčičku? Žádné jiné tekutiny nebere, jen mlíčko. V jídle je naprosto úžasná, ochutná opravdu všechno. Má příkrm 5× denně, jak má mít. Jí vše. Jasně, sní méně, protože pije to mlíko, ale rozhodně nijak nestrádá, naopak. :nevim: Ale jak podám lahvičku, zahodí jí.

Jak moc je to divné nebo špatné, mám tlačit na pilu a učit pít vodu/čaj?

Syn se odstavil v 9m, potom dlouho pil UM 2× denně. Hodně to lezlo do peněz, tak si říkám, proč to dělat stejně, když malé chutná. Akorát chce prso kdykoli má žízeň.

A ach, ano, ptám se i proto, že se okolí dost blbě kouká, jaktože ještě přes den kojím roční holčičku. :roll:

Jinak, mě osobně to nevadí, ba naopak. Další mimi neplánujeme, takže si to spíš užívám, dokud to jde. :*

Děkuji za komentáře. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.10.14 20:46

Já osobně bych to nedávala kvůli své pohodlnosti, nechtělo by se mi zajišťovat pitný režim jen prsem a tahat ho furt třeba i venku, zima se blíží… :lol:
Učila bych pít z normálního hrnku, dobře to jde ve vaně, flašku vůbec mít nemusí, ale přijmout tekutiny jinak než z prsu by se měla myslím naučit :nevim:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 13.10.14 20:49
@Cosmos píše:
Milé maminky.

Chci si udělat nějaký názor.. jak moc je špatné, že kojím ještě několikrát přes den roční holčičku? Žádné jiné tekutiny nebere, jen mlíčko. V jídle je naprosto úžasná, ochutná opravdu všechno. Má příkrm 5× denně, jak má mít. Jí vše. Jasně, sní méně, protože pije to mlíko, ale rozhodně nijak nestrádá, naopak. :nevim: Ale jak podám lahvičku, zahodí jí.

Jak moc je to divné nebo špatné, mám tlačit na pilu a učit pít vodu/čaj?

Syn se odstavil v 9m, potom dlouho pil UM 2× denně. Hodně to lezlo do peněz, tak si říkám, proč to dělat stejně, když malé chutná. Akorát chce prso kdykoli má žízeň.

A ach, ano, ptám se i proto, že se okolí dost blbě kouká, jaktože ještě přes den kojím roční holčičku. :roll:

****Jinak, mě osobně to nevadí, ba naopak. Další mimi neplánujeme, takže si to spíš užívám, dokud to jde. :*****Děkuji za komentáře. :kytka:

Odpověděla sis sama ;) Osobně bych se trochu bála např. situace, kdy dítě hicuje, mně stresem odchází mlíko, ale vodu dítko nepozře, tak jen počítej s tím, že i to se může stát. Ale jinak ideální situace, vám oboum to vyhovuje, ani jednu to neomezuje, holčička má i tak pestrou stravu. Okolí je schopný mít kecy, i kdybys měla špatnou barvu tkaniček :zed:

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 20:54

Jak moc je to spatne? neni to vubec spatne, ale aspon vodu bych ji pit ucila, lahvickÿ jsou naprd, davala bych normalni tvrde pitko, klidne bez ventilu, at to samo tece, naucit se to jednou musi :-)

Petra274
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 13.10.14 21:03

Špatné to není, záleží pouze na tobě. Syn mi taky nechtěl vůbec pít. Než pochopil lahev, trvalo mu to 14 dní. Kojila jsem do tří let. Větší dítě už pouze doma.

mumisek79
Extra třída :D 12068 příspěvků 1 inzerát 13.10.14 21:04

@Cosmos ja myslím ze je to moooc krasne, a na okoli se vis co. Je to přece tvoje dite a od tebe na to nejlepší. Jestli ti to nevadí, tak ji nech a ty si to uzivej :hug:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 13.10.14 21:04

No já kojila několikrát denně ještě ve 2 letech :jazyk: teď mu táhen na 3 roky, a většinou kojím jen ráno a večer, ale občas má chuť, a dá si taky 2 krát přes den :nevim:

Aklama
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 13.10.14 21:13

Ahoj. Muj bude mit za chvilku rok, ji mene nez ostatni vrstevnici, ale vse. Mlicko ma pres den tak 4-5 plus v noci. Pije strasne malo, diky mlicku nema potrebu. Po ruznych pokusech s pitky ma nakonec oycejny dopelacky hrnicek. Naucil se pit sam, kdyz mel misticku ve vane. Kojeni mu krome stray dodava i obranyschopnost, potuleni s mamkou, uklidneni… Neresim co okoli, myslim, ze takhle to ma byt a jsme spokojeni oba. Plno deti je okolo mne na umelem mleku, obcas mam pocit, ze je to moda odstavit mimco a dat mu nahrazku. Tohle v planu nemam, uvidime, zda plan vyjde :)

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 13.10.14 21:16

20měsíčního kojím normálně několikrát denně a nikdo blbě nekouká (nebo se mi to daří ignorovat? :mrgreen: ). V roce nejedl normálně skoro nic, blbě pije pořád.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 13.10.14 21:26

@Cosmos Nic proti kojení nemám, ale nebrala bych to jako pitný režim. Rozhodně bych se snažila dostat do ní vou, čaj, sťávu…
Já první odstavila, protože nejedla, druhou, protože se mi drala do výstřihu (zatím ji kojím jetšě v noci). Kdyby pila normálně a nejevila takovou závislost, kojím klidně normálně dál ;)

smilestrawberry
Echt Kelišová 7726 příspěvků 13.10.14 21:26

Kojila jsem do 15m několikrát denně, nepřišlo mi to divne :nevim:

Persefona
Kecalka 119 příspěvků 13.10.14 21:46

Neboj, není to divné ani špatné. Já taky kojím ročního ještě několikrát denně. Od zavádění příkrmů jsem zkoušela dávat čaj v klasické lahvičce s dudlíkem, ale neuměl to s ní. Tak jsem koupila „kouzelný“ hrníček od Aventu (ten který neteče) a chvíli trvalo než se z toho naučil pít, ale teď už pije bez problémů a zvládá i normální hrnek nebo skleničku. Ale stejně denně vypije maximálně 2 dl, ale spíše méně, a zbytek tekutin má z kojení. Tady je důležité, aby si osvojila i dovednost pít z hrníčku, bude to jednou potřebovat :). Takže trpělivost, a zkoušet to i hrníčkem nebo s čímkoliv, co jí bude vyhovovat a co ji zaujme. Držím palce, ať se malé daří.

vjerunqa
Závislačka 3277 příspěvků 13.10.14 21:46

@Cosmos Ahoj, za mne zcela v pořádku. Zkoušela bych dál nabízet vodu/čaj, ale na pilu netlačila :kytka:

babetka333
Echt Kelišová 9022 příspěvků 13.10.14 21:52

Na okolo kašli, ja kojila obe deti do 15. mesicu a to kdykoli chtěly. Pak jsem to zacala přes den omezovat a zůstalo jen v noci a i to se odbouralo. Dej ji hrnecek, plastový klasicky.
Syn 9 mesicu z nej pije krasne a ted konečně vzal i flašku, takže si s ni dlouho hrál, okusoval a pak to pochopil. Ale i přes to věsechnl jídlo a piti chce mlicko od maminky a me se to líbí:)

peta81
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 13.10.14 22:05

@Cosmos taky se pripojim k povzbuzujicim maminam :hug: muj ma skoro rok, kojim několikrát za den+noc. ji bez problemu vse, co mu dam, ale prso je prso, obzvlast dobre je na usnuti :lol:
ale popravde jsem ted byla nucena ho po několika mesicich nakojit na verejnosti a bylo mi to trosku neprijemne :nevim: holt uz to není uplne mimco. jinak v klidu domova budu kojit tak dlouho, dokud to pujde, odstavovat nemam proc. mam rada tu naší chvilku, nijak me to neobtezuje, naopak a navíc je to oproti UM dost pohodlne :jazyk:
ale pit mu davam uz dlouho, zatím chce jen flasu s dudlikem, zkousi obyc hrníček. na ruzna pitka a udelatka mi kasle :) a vodu moc nebere, radsi stavu nebo caj se stavou :roll:
a na okoli se vykasli, ja ted zas porad posloucham. a uz chodi?? a uz ho davas na nocnik?? :roll: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >