Kojení přes klobouček, jak dlouho?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
6.12.21 11:20

Kojení přes klobouček, jak dlouho

Ahoj, od porodu kojím přes klobouček (vpáčené bradavky) Malý jsou 2 měsíce.. Pije krásně. Vždy v kloboučku zbyde mléko, tak vidím, že opravdu bumbala… Občas zkoušíme bez kloboučku, ale málokdy se chytí a když už, tak třeba jen na 5 min, pak se pustí a už se znovu nechytne…
Má někdo stejný problém? Přichytilo se mimčo postupem času nebo jste kojily přes klobouček pořád? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
316
6.12.21 11:45

Já kojila přes klobouček asi měsíc. Jednou křičel syn hlady, tatínek šel umýt klobouček, ale trvalo mu to, takže jsem mu dala prso před pusu s tím, že počkáme. Můj nedočkavec se chytil za bradavku a jel, vůbec jsem to nečekala, mám na kojení blbé bradavky. :nevim:
Jinak sestra na dětském mi říkala, že sama kojila přes klobouček asi tři měsíce a pak dítěti do roka odstříkávala mléko a dávala mu ho v láhvi. :think: Řešila jsi to s laktační poradkyní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
6.12.21 11:47

Cim driv se kloboucek odboura, tim lepe. Tohles mela resit pred mesicem a pul :nevim:.
Kazdopadne bych to urcie jeste zkusila, idealne nechat zacit sat na kloboucku, bradavka se vytahne, spusti se mleko, pak ho sundat a nechat prisat normalne.
Musis vytrvat, ona je ted zvykla cucat mleko z prostoru kloboucku a aktivni sani ji prijde moc narocne.
Navic se tvorba mleka zacne rychle menit, bude muset sat aktivneji, takze fakt bych to neodkladala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
6.12.21 12:03

Já kojila s kloboučky celou dobu obě děti (do roka a cíleného odstavu). Nevadilo mi to, nevadilo to dětem, o mléko jsem nepřišla :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
6.12.21 12:04
@Lucie_Sx píše:
Cim driv se kloboucek odboura, tim lepe. Tohles mela resit pred mesicem a pul :nevim:.
Kazdopadne bych to urcie jeste zkusila, idealne nechat zacit sat na kloboucku, bradavka se vytahne, spusti se mleko, pak ho sundat a nechat prisat normalne.
Musis vytrvat, ona je ted zvyklacucat mleko z prostoru kloboucku a aktivni sani ji prijde moc narocne.
Navic se tvorba mleka zacne rychle menit, bude muset sat aktivneji, takze fakt bych to neodkladala.

To je přece kravina. Dítě musí aktivně sát i při kojení s kloboučkem. Nebo jak myslíš, že se to mléko dostane ven? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.12.21 12:09

@unuděná Děkuji, mně přijde, že pije spokojeně a nic ji nechybí… Hlavní je, že pije a mléko teče a obě dvě jsme spokojené.. :)
Je jasný, že bez kloboučku to je lepší, zkoušíme to, ale když to nejde, tak bohužel… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
6.12.21 12:14

@Janca096 Určitě už jsi to slyšela nejmíň stokrát, ale fakt platí spokojená máma=spokojené miminko :hug: Klidně to zkoušejte semtam bez (u těch vpáčených bradavek je lepší nejdřív dítě nechat sát s kloboučkem a po chvíli ho sundat - až se ta bradavka vlastně vytáhne tím sáním) a zkusit přiložit. Já to kdysi taky hodně konzultovala s laktační, ale i ona mi potvrdila, že není třeba se tím nijak stresovat. Kojení s kloboučky je pořád lepší, než vystresovaná mamka a nespokojené miminko :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
6.12.21 12:17
@unuděná píše:
To je přece kravina. Dítě musí aktivně sát i při kojení s kloboučkem. Nebo jak myslíš, že se to mléko dostane ven? :mrgreen: :mrgreen:

To jsou neuvěřitelný věci, co se tady člověk občas dočte, že. :mrgreen: I při užívání kloboučku se musí používat správná technika kojení - tzn. dítě se musí přisát na dvorec prsu. Dá se s nim kojit dlouhodobě, samozřejmě z praktického hlediska je lepší bez, což ale u žen s vpáčenými bradavkami či plochými může být problém, protože bradavka i přes správně přisátí nemusí dosáhnout dozadu k měkké části patra = dítě to nestimuluje dostatečně k sátí a bolí to jako prase. Že to kazí kojení je mýtus….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5721
6.12.21 12:56

Já používala klobouček od porodu tři měsíce, pak jsme ho párkrát zapomněli a šlo to i bez toho.. :lol: ale nedělej si s tím hlavu, nemusí to jít hned nebo vůbec. Důležité je, že pije :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
6.12.21 13:12
@unuděná píše:
To je přece kravina. Dítě musí aktivně sát i při kojení s kloboučkem. Nebo jak myslíš, že se to mléko dostane ven? :mrgreen: :mrgreen:

Jakmile se spusti, tak tam nastrika samo, zatimco bez kloboucku strika primo do pusy na patro, coz miminum casto vadi. Je to proste jine.

Kolem toho tretiho mesice to prestava strikat a dite samo saje, coz prinasi bojkot a u kloboucku casto konec kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
6.12.21 13:17
@Lucie_Sx píše:
Jakmile se spusti, tak tam nastrika samo, zatimco bez kloboucku strika primo do pusy na patro, coz miminum casto vadi. Je to proste jine.

Tak evidentně tomuto miminku to nevadí :nevim:
Hele, kojila jsi někdy s kloboučkem? Já s ním dokonce jednu dobu i odsávala mléko odsávačkou a je to co do mechanismu sání úplně stejné, jako bez něj. Dítě musí aktivně sát po celou dobu kojení úplně stejně s kloboučkem jako bez něj. Z kloboučku to mléko ven samo neteče a určitě „nenastříká samo“ z bradavky do kloboučku, co to je za blbost? :nevim: Šíříš fakt bludy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
6.12.21 13:18
@unuděná píše: . Já to kdysi taky hodně konzultovala s laktační, ale i ona mi potvrdila, že není třeba se tím nijak stresovat. Kojení s kloboučky jepořád lepší, než vystresovaná mamka a nespokojené miminko :mavam:

Ja zas preferuju pristup, ze je lepsi se kratkodobe hecnout, vydrzet docasnou nepohodu svoji i ditete a tim casto zachranit dlouhodobe kojeni.
Ze proste ta kratkodoba nepohoda ziska dlouhodoby benefit a to za to stoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
6.12.21 13:23
@unuděná píše:
Tak evidentně tomuto miminku to nevadí :nevim:
Hele, kojila jsi někdy s kloboučkem? Já s ním dokonce jednu dobu i odsávala mléko odsávačkou a je to co do mechanismu sání úplně stejné, jako bez něj. Dítě musí aktivně sát po celou dobu kojení úplně stejně s kloboučkem jako bez něj. Z kloboučku to mléko ven samo neteče a určitě „nenastříká samo“ z bradavky do kloboučku, co to je za blbost? :nevim: Šíříš fakt bludy.

No tomuhle miminu to asi vadi, protoze bez kloboucku sat nechce.

S kloboucky jsem kojila, samozrejme, proto si stojim za tim, co pisu.

Ano, nastrika to do kloboucku castecne „samo“, casto je kloboucek plny mleka a miminku to tece koutkem ven. Ten princip sani opravdu neni uplne stejny, je tam ten meziprostor mezi bradavkou a koncem kloboucku, na ktery se dite prisava. Uz jen z fyzikalnich principu to nemuze byt uplne stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21287
6.12.21 13:26

Ja kojila obe deti pouze s klobouckem a obe do roka veku… bez kloboucku mi to neslo, bolelo to a deti bez uz pak ani nechtely. Za me lepsi kloboucek nez nekojit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
6.12.21 13:39
@Lucie_Sx píše:
No tomuhle miminu to asi vadi, protoze bez kloboucku sat nechce.

S kloboucky jsem kojila, samozrejme, proto si stojim za tim, co pisu.

Ano, nastrika to do kloboucku castecne „samo“, casto je kloboucek plny mleka a miminku to tece koutkem ven. Ten princip sani opravdu neni uplne stejny, je tam ten meziprostor mezi bradavkou a koncem kloboucku, na ktery se dite prisava. Uz jen z fyzikalnich principu to nemuze byt uplne stejne.

Ten prostor mezi bradavkou a koncem kloboučku tam ale při sání není 8o Nejspíš jsi měla špatně zvolenou velikost kloboučku. Při sání se bradavka prodlužuje a ten prostor zcela vyplní, takže pokud ti i za normálních okolností nestříká mléko samo (a to pak dítěti taky teče koutkem, klobouček neklobouček), tak v kloboučku při sání nezůstává téměř nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat