Kojení přes klobouček MaM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Giguli
Stálice 74 příspěvků 31.01.17 10:31
Kojení přes klobouček Mam

Ahojte holky mam takovy mensi problem uz v porodnici mi poradkyne poradila kloboucky od znacky Mam ze zacatku to jaks taks slo, ale ted? Mlecka mam moc takze to tece proudem a vzhledem k tomu ze kloboucek od znacky Mam ma velke dirky mlecko mi tece strasne moc a rychle a prijde mi ze mala to nestiha pit a zakuckava se porad a po par minutah je hotova tak ji dam odgrgnout a zase k prsu a usne, ale stejne nevydrzi ji to dlouho a zase place ze je hladna neni mozne ze pri tom sani z kloboucky se ji do briska dostava vzduch? nebo ja uz vazne nevim trapi me to moc tak jsem musela zacit s prikrmama (UM) vecer nebo to byla uz uplna katastrofa jak plakala od hladecku :-( a s prikrmama jsem zacala protoze kdyz sem ji pokazde kdyz mela hladek dala prso pit bez aspon 2h odstupu prepila se a zvracela potom…ale po UM je ok a ted jsem zkusila jeste odsat si to mlecko moje a dat ji ho z avent flasticky a mala se mi zda spokojena napapana. Ale trapi me to proste to nejde z prsu at mi pomahala poradkyne nebo i mamka mala odmita bradavku a pres ten kloboucek to nejde co si myslite? Dekuji za odpoved :kytka: :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3134 příspěvků 31.01.17 10:38

Pokud mléko teče moc, je dobré na začátku trochu odstříkat (a třeba zamrazit do mrazáku pro pozdější potřebu) a až pak mimčo přiložit. Určitě by bylo dobré si domů pozvat dobrou laktační poradkyni (na ty v porodnicích bych tak uplně nespoléhala, na kojeni.cz si najdeš dle místa svého bydliště). Nevidím důvod dávat UM, když más svého mléka dostatek, chce to jen vychytat techniku.

sara1000
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 10:39

@Giguli
Co zkusit trohu ze zacatku odsat.kdyz jsem mela hodne nalita prsa, tak to pod tim tlakem strikalo. A mala se kuckala, jak nestihala.
Ono se to i casem upravi, ta prsa nebudou tak moc plna.
Kazdopadne urcite bych nedavala UM, kdyz mas mleko.To je podle me ceta k odstaveni.Coz je skoda…
Mozna tu ale placam kraviny a nekdo poradi lepe.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 31.01.17 10:40

Zkus odsát těsně před kojením, ať jí to neteče tak rychle na začátku. A vyzkoušej jiné kloboučky, třeba od Medely, ty mi nikdy netekly rychle.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 31.01.17 10:43

@Giguli No a když to tak krásně teče, tak co to zkusit bez kloboučků? Plus pak taky vůbec nemusí mít hlad, může být klidně přecpaná, mě taky teklo mlíko hodně a zjistila jsem, že jak malý pije déle jak 4-5 minut, tak je přecpaný, mlíko se mu vrací zpět, to je mu nepříjemné, tak brečí… no a nacpat ho v tuhle chvíli s pocitem, že brečí hlady, to bylo to nejhorší, co se dalo udělat.

palmira
Povídálka 20 příspěvků 31.01.17 10:46

U nás to bylo dost podobné. Mléka teklo tolik, že to malá nestíhala a končilo v bryndáku a na oblečení atd. Pak jsem na kontrole v 6 týdnech zjistila, že za posledních 14 dní přibrala málo. Proběhlo kontrolní kojení (výjimečně se chytla bez kloboučku) a nakojila jsem dost a mléko nikde neteklo. Tak jsem se kousla, kloboučky jsme přestali používat a vše se zlepšilo..není hladová, přibrala, nejsme obě mokré a na prdiky taky trpí méně…

Giguli
Stálice 74 příspěvků 31.01.17 11:34

Holky a jak se to melcko zamrazuje teda lepe receno v cem? A kdyz ho uchovam v lednici v cem musi byt? A kdyz mlecko budu odsavat jak dlouho muze byt venku nez ho dam do lednice? Me uplne trapi jak vidim ze male to bez kloboucku nejde fakt nejde a s klobouckem se porad zakuckava :( tak nemam davat to sve z flasticky?

Giguli
Stálice 74 příspěvků 31.01.17 12:30

Holky a jak se to melcko zamrazuje teda lepe receno v cem? A kdyz ho uchovam v lednici v cem musi byt? A kdyz mlecko budu odsavat jak dlouho muze byt venku nez ho dam do lednice? Me uplne trapi jak vidim ze male to bez kloboucku nejde fakt nejde a s klobouckem se porad zakuckava :( tak nemam davat to sve z flasticky? @Popokatepetla @sara1000 @Janina81 @j.a.n.i1 @palmira

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 31.01.17 12:40

@Giguli Já mrazila v kelímcích od aventu, měla jsem od nich i odsávačku, tak se do toho rovnou odsávalo, jinak venku vůbec, do lednice hned po odsátí a v lednici může být 24 hodin, ale já hned mrazila. Na druhou stranu, je otázkou, zda ti to k něčemu bude, moje děti to rozmrazené pít nechtěly, ale tedy ony nikdy nepozřely ani UM (kecala bych dcera jednou a podruhé už ani omylem, syn po prvním cucnutí).

Giguli
Stálice 74 příspěvků 31.01.17 12:44

@j.a.n.i1 ve sklenenem to mlecko byt nemuze?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 31.01.17 12:48

@Giguli Může, ale já nějak nemám důvěru ke sklu v mrazáku…

Giguli
Stálice 74 příspěvků 31.01.17 12:54

@j.a.n.i1 ne do mrzaku, ale do lednice jen tam mlecko muze byt 24h ne? A pak staci ohrat v ohrivacce na flasky?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63271 příspěvků 3 inzeráty 31.01.17 12:57

@Giguli JO, to jo, v lednici jo… a do ohřívačky taky, i když tuhle věc neznám, já ji nikdy neměla kelímek se mrskla do hrnce s vodou a pak na něj jen dala dudlík.

Popokatepetla
Závislačka 3134 příspěvků 31.01.17 13:02

@Giguli mrazit lze i ve sklenicích, jen je dopředu vyvař. zkus pročíst tenhle článek, mohl by ti pomoci http://www.kojeni.net/…o_mleka.html

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 31.01.17 13:05

Já odsávala a dávala jsem do pytlíčků od Aventu (myslím). Co jsem nashromáždila za 24 hodin, pak to lupla do mrazáku a když byla potřeba, tak jsem to rozmrazila a dala. Odsávačku jsem měla Medelu a lhavičku k ní Calmu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >