Kojení přes odsávačku - jak dlouho to lze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iva-svist
Kecalka 161 příspěvků 15.10.14 14:58
Kojení přes odsávačku - jak dlouho to lze?

Zdravím všechny maminky, mám doma svého druhého kluka, je mu přes dva týdny. Jako u prvního mám hromady mléka. Jsem jedna z mála, která bojuje s nadbytky. Spouštěcí reflex mám děsivý - můj lékař neví co s tím. Jak odepnu podprdu mléko teče proudem a někdy i stříká jako z hadice do prostoru. Můj první syn to ustál, byl to žravec, ale tenhle můj poklad je bohužel už od porodky líný. Ačkoliv příliš námahy ho získání mléka nestojí, neví si s tím vůbec rady. Bradavky mám spíš total rozžvýkaný, protožea chce papat na etapy neustálé přisávání mi oholilo bradavky na maso. Ale to bych zvládla, malý spíš nedokáže s mým problémem se nabumbat. Jak začne sát, mléko teče tak strašným proudem, že to nezvládá, zalyká se…až po nějaké chvíli prso odmítá. Díky tomu se často málo nají a mě to mrzí, když materiálu je hodně. Snažím se s tím pracovat jak to jen jde, už od prvního znám pár fíglů a technik kojení, ale nić nezabírá. Musela jsem přejít na systém krmení z lahve přes odsávačku. Prostě vždy odsaju a krmím z lahve. Mám mmu medelu a Calma systém na krmení a to mu vyhovuje, protože mu nic nestříká do krku a spokojeně se nají.

Chci se zeptat, lze vůbec takto udržet laktaci a praktikovat kojení takto? Nechci kuli tomu přijít o mléko. Pořád do toho zkouším i to kojení, ale opravdu se to nelepší a zají má mě, zda jste někdo dokázali taky kojit tímto způsobem?

Reakce:
maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 15.10.14 15:02

@iva-svist Řekla bych odhadem 4-6 měsíců - pak se pak mění typ kojení nikoliv na tvorbu mléka do zásoby ale na reakci poptávka/nabídka. Já tedy alespoň v tomto období měla tzv laktační krizi a laktační poradkyně mi to takto vysvětlila. Pak už mi odsávat moc nešlo. Ale myslím že každý to má asi trochu jinak

tina1979
Závislačka 2762 příspěvků 15.10.14 15:08

Odsavala jsem sedm mesicu 6-7 denne. Od konce 4. mesice jsem zavadela prikrmy a snizovala pocet krmeni MM. Byl to opruz, pokazde cca 20-30 minut.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 15.10.14 15:12

@iva-svist nekomu to jde dlouhodobe nekomu ne.
Co zkusit pred kojenim trochu odsat a az potom ho prilozit :think:

Lajka09
Závislačka 4916 příspěvků 15.10.14 15:38

@iva-svist Kamarádka takto „kojí“ už rok. S příkrmy začla od 5m. Od 8m kojí-odsává jen 1× denně do teď.

IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 15.10.14 16:00

@iva-svist mě se narodila holčička předčasně, takže jsem 2 měsíce jen mléko odsávala a to šlo v pohodě, pak jsme přešli na plné kojení a dnes jí je 7. měsíců a stále plně kojím a malé mlíko stačí. Když ale zkusím odsávat, tak mi to už moc nejde a odsaju s bídou 30 ml. Je to hodně o tom na co jsou prsa zvyklá, pokud budeš pravidelně jen odsávat, tak bych řekla, že to půjde tak dlouho, jak budeš chtít, zvlášť když máš mléka tolik a taky je možné, že až chlapeček trochu zesílí, tak mu to papání půjde lépe, je přeci jen ještě maličký.

Králičice
Extra třída :D 13335 příspěvků 15.10.14 16:03

Malá narozená předčasně, na kojení jsme si nezvykly ani jedna - poslední čerstvou dávku měla v 9 měsících :-)

Hasky
Závislačka 4415 příspěvků 15.10.14 16:12

Moje kamarádka takto odsávala a podávala v lahvi cca 9m, pak to už zabalila a nasadila UM.
Ale co kdyby jsi zkusila před kojením něco odsát, aby pak miminko nemělo už v pusince tak rychlé mlíčko :think:. To zalykání znám, mě se malá takto taky zalykala a kolikrát se zakuckala, pustila a už nechtěla. Ale naštěstí to ustála a časem se laktace upravila.

iva-svist
Kecalka 161 příspěvků 15.10.14 17:21

@quinny @Hasky ..holky upoustet pred kojenim je prvni vec, co jsem udelala, ale u me jakmile se mimi prisaje a nthne, tak zacne opet trysk. Musela bych odsat tak 100 aby to zeslablo, ale odsat tolik a pak jeste kojit, to by navysilo laktaci jeste vic.Ja to takhle bohuzel mam, prsa proste nezmenim. U prvniho se mi toto upravilo az tak kolem 5 az 6 mesice:-(No chvilku to ted zkusime pres odsavacku, obcas zkusim prilozit, treba se chytne kulisek.

;

Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 15.10.14 17:58

@iva-svist
ja vydrzela 3 mesice. ale sousteci sem mela taky hodne silny, ale casem to uz tolik nestrikalo. tak treba se to u tebe taky zmirni a budes moct zacit kojit normalne

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 15.10.14 19:51

@iva-svist myslela jsem si to. ;) pokud by vazne slo o 100 tak je to blbost, ale neco malo na zasoby by nevadilo, myslim ze bych to zkousela a postupne snizovala. On jak bude silit tak si taky zvykne to sam osefovat treba 8)

Hasky
Závislačka 4415 příspěvků 15.10.14 20:07
@quinny píše:
@iva-svist myslela jsem si to. ;) pokud by vazne slo o 100 tak je to blbost, ale neco malo na zasoby by nevadilo, myslim ze bych to zkousela a postupne snizovala. On jak bude silit tak si taky zvykne to sam osefovat treba 8)

s tímto souhlasím ;)

pkz
Závislačka 4480 příspěvků 15.10.14 21:40

@iva-svist praktikujeme odsávání krmení přes lahvičku už 3.5měsíce, zatím mléka neubývá, dokud to půjde, budeme praktikovat i nadále a s příkrmy snižovat odsávání.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >