Kojení při zeleninových příkrmech

194
13.7.20 21:34

Kojení při zeleninových příkrmech

Hezký večer :)
Je to pár dní co jsme začaly s příkrmy. Malá má 4 měsíce a je plně kojená. Zatím teda jen ochutnává. Vždy po těch pár lžičkách ještě dokojím. Kdy ale nebudu muset už dokojovat? Kolik by toho měla sníst??
A dávaly jste pak zapít aspoň vodou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

215
13.7.20 21:47

@LucieM34 to je hodně individuální. Já jsem dokojovala do cca 9 měsíců, teď v 11 kojím tak různě, prakticky na požádání :lol: Podle toho, jak jí jídlo chutná / nechutná. Za mě tedy začínáš moc brzy. A vodu dávám asi od půl roka jen trochu na zapití, aby se na ni naučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
13.7.20 21:50

@Vernika15 Malá má i jídlo zájem i doktorka nám říkala že máme už začít. Jde mi o to že chci už to jedno polední kojení odbourat. Kojím ráda a samozrejmez chci kojit co to půjde. Ale nemůžeme nikam na dlouho chodit..nerada kojím venku :thinking: Tak ten příkrm by mi přišel vhod :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63379
13.7.20 21:55

@LucieM34 az sni plnou porci a bude pit i vodu/caj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22135
13.7.20 21:58
@LucieM34 píše:
@Vernika15 Malá má i jídlo zájem i doktorka nám říkala že máme už začít. Jde mi o to že chci už to jedno polední kojení odbourat. Kojím ráda a samozrejmez chci kojit co to půjde. Ale nemůžeme nikam na dlouho chodit..nerada kojím venku :thinking: Tak ten příkrm by mi přišel vhod :grin:

No, ja davam po tom proste flašku. A je videt, ze kdyz žduchne celou sklenku, tak vypije min toho mlika. Jinak odbouram mliko, az nasadim maso, takze za mesic (je mu 5 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4402
13.7.20 22:12

U dcery jsem taky začínala ve 4 měsících a celou porci místo kojeni měla myslím tak v půl roce. Dávala jsem i cucnout vody na zapiti až už jsem nedokojovala. Syn mě teď ve 4 mesicich prikmy bojkotuje, jedna pidi lžička a zbytek plive. A to jsem si říkala jakej bude jedlik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14841
13.7.20 22:17
@LucieM34 píše:
Hezký večer :)
Je to pár dní co jsme začaly s příkrmy. Malá má 4 měsíce a je plně kojená. Zatím teda jen ochutnává. Vždy po těch pár lžičkách ještě dokojím. Kdy ale nebudu muset už dokojovat? Kolik by toho měla sníst??
A dávaly jste pak zapít aspoň vodou?

No čtyřměsíční, plně kojené dítě bych asi ještě nepřikrmovala, pokud ti přibírá. Jinak, kdy se jednoho kojení zbavíš, to ti nikdo neřekne. Každé dítě je jiné. Já třeba nekojila hned po příkrmu, ale klidně až za hodinu dvě, jak si řekla. Takže se mně tím příkrmem ten interval kojení prodloužil. Ale každé dítě to má jinak, a taky záleží, co zrovna bude jíst. Někdy jí to bude chutnat a sní víc, jindy míň. Ale nevážila jsem, tak vůbec nvm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
14.7.20 09:25
@LucieM34 píše:
@Vernika15 Malá má i jídlo zájem i doktorka nám říkala že máme už začít. Jde mi o to že chci už to jedno polední kojení odbourat. Kojím ráda a samozrejmez chci kojit co to půjde. Ale nemůžeme nikam na dlouho chodit..nerada kojím venku :thinking: Tak ten příkrm by mi přišel vhod :grin:

No nevím, třeba budeš šikovnější než já, ale zatimco kojit venku (zakrytá a v ústraní) je napohodu, příkrm teda nedávám. Doma mám sedatko zakryté plachtou, bryndak, mokrou žínku a oblečení na převlečení pro všechny :mrgreen: Na návštěvě jsem krmila na ruce - jednou rukou jsem držela, druhou krotila, třetí průběžně utírala a ctvrtou krmila a stejně jsme byly obě jak prasata :D Ale jak říkám, možná je chyba ve mně 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
14.7.20 09:51

Tady je ke stažení ve wordu podrobný návod ohledně příkrmů
http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
14.7.20 10:02

Mam 6m kojenyho syna, zbasti asi 250 gramu masozeleniny na obed, cca 10 dni jedeme v ovoci na svacinu (1/2, obcas cela presnidavka). Pokazde dokojim, vyzaduje zapiti. Vodu ani caj jsem nezkousela, kdybych vynechala kojeni, nalily by se mi prsa, nechci odstrikavat.. Ale mam v planu s nejakym pitím zacit.. 8)

Ale chápu te, taky je mi neprijemny kojit venku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
14.7.20 10:50

@glaubie Mě jde o to že jak jdeme na nějakou oslavu tak jsem pořád pryč, protože kojím co 1,5 hodin. Si připadám že celý den jen kojím a kojím :lol: Je evidentní že malá má hlad, možná jí moje mlíko už nestačí, nevím. Každopádně umělé mléko dávat nechci..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
14.7.20 11:22

@LucieM34 To je normální, že člověk celý den se 4m mimčem kojí…nebo aspoň pro mě :-) Malá byla výhradně kojená do 6 měsíců a vůbec mě nenapadlo, že jí mléko nestačí, prostě jsem kojila podle její potřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14841
14.7.20 13:06
@LucieM34 píše:
@glaubie Mě jde o to že jak jdeme na nějakou oslavu tak jsem pořád pryč, protože kojím co 1,5 hodin. Si připadám že celý den jen kojím a kojím :lol: Je evidentní že malá má hlad, možná jí moje mlíko už nestačí, nevím. Každopádně umělé mléko dávat nechci..

A mně to naopak vyhovovalo. Když si vezmu to patlání s příkmem, kdy na začátku snědla trošku a byla celá špinavá a stejně jsem kojila. :)

Takhle jsme to měli s manželem nacvičené. Já kojila, on mně zakryl plenkou a za chvíli bylo hotovo.

Ono uvidíš, třeba tě překvapí a bude baštit jako o závod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
15.7.20 08:11

@LucieM34 ja jsem tedy zacala az v 7.mesici, u druhe drive a dokojila jsem vzdy, protože snedly asi tak 100g a i kdyz snedly vic, prso chtely i tak.
Holky jedly kolik chtely ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13004
15.7.20 08:12

Jinak, taky jsem kojila buhvi jak dlouho co hodinu a půl, normalni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama