Kojení s ATB a osypání miminka

78
3.7.13 12:17

kojeni s ATB a osypani miminka

Holky prosim o radu. Mam doma 2 tydenni miminko. Bohuzel mam ATB na zanet prsu. Normalne kojim z obou prsou. ATB mi dali na gynde v porodnici. pry muzu normalne kojit. Ale mala se mi osypala v obliceji. Na tvarich, brade a cele. Takovy krupicky s cervenym podkladem. jinde to nema. Muze to mit z tech ATB? A jestli ano, co ji na to muzu dat, abych ji toho zbavila, popripade abych ji ulevila, kdyby ji to svedilo? Sla bych k dr, ale ma dovcu a zatim to vypada, ze ji to nijak neobtezuje. dik za jakoukoliv radu. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23860
3.7.13 12:27

A je to určitě z těch ATB? Jak se ty ATB jmenují? Tak na gyndě snad vědí, v těhu a kojení se může penicilin.
Dítě může mít zrovna novorozenecké akné, to se vyskytuje jak u koho - třeba jen na tom obličeji a jinde ne. Pokud je to ono, nic s tím nedělej, jen dej bacha, ať si to nesedře a nerozškrábe, vymizí to samo po šestinedělí.

Příspěvek upraven 03.07.13 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
3.7.13 12:29

To nebude z těch ATB. Taky jsem měla zánět, když měl malej tři týdny. A taky jsem měla ATB. SPíš měl malej takovou divnou stoličku. Ale to spíš z hladu, skoro se mi ztratilo mléko z toho postiženýho prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
3.7.13 12:30

@Gina108 Jenže penicilin nezabírá na zánět prsa. Dostala jsem Zinnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
3.7.13 12:30

Nejsou to spíš potničky? Já teda měla antibiotika týden po porodu a malá byla ok.. Jinak teda samozřejmě to může být i reakce na ně, to bohužel neposoudíme, ale to že to má v obličeji ukazuje spíš na potničky nebo na to akné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
3.7.13 12:33

Je to Amoksiklav. Takze by to mohlo byt akne, ktere vymizi po sestinedeli? To by bylo fajn. A ten fenistil ji mazat nemam? Ten by nepomohl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
3.7.13 12:35

@misicka3
pokud si to nezkousi skrabat nebo nemas pocit, ze by ji to vadilo, tak to nemazej. Fenistil je antihistaminikum, ja bych ho na miminka patlala co nejmin :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2320
3.7.13 13:01

Ahoj, to bude kojenecké akné. Je to takový flíček červený s bílou špičkou a jen na obličeji? Mě doktorka řekla, že to mám otírat heřmánkovým čajem, mělo by to brzo zmizet-u prvorozené zabrala až bioderma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
3.7.13 13:04

Co je bioderma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2320
3.7.13 13:08
@misicka3 píše:
Co je bioderma?

je to krém-dá se koupit v lékárně, cena je ale poměrně vysoká :cert:. Na to akné jsem měla atoderm a využívám do teď-starší má hodně citlivou kůži a dost se škrábe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
3.7.13 13:12

Hrozne me stve, ze ma dr dovcu. celou dobu vsechno v poho a ted tohle. do poradny az 17, tak snad to psychicky zvladnu. vsechno si ted hrozne beru, hormony poblbli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
3.7.13 13:13

A ano jsou to cerveny flicky spis se zlutejsi teckou a jeden ma i na malicku. tak budu doufat, ze je to to akne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2320
3.7.13 13:21

@misicka3 Poslala jsem ti fotku tak to můžeš srovnat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu