Kojení s dietou - co jíst, co si vařit?

1073
14.3.17 09:01

kojení s dietou- co jíst, co si vařit

Ahoj, mému 7 týdennímu synovi něco zřejmě vadí v mém mléce; objevuje se u něj zelená stolice s hlenem, vyrážka na obličeji, má velké bolesti břicha, mnohdy se přes kroucení a prdíky nemůže ani pořádně nakojit, jak ho to bolí, velmi špatně spí a celkově je to velice nespokojené mimino. Jediné co je ok, je přibírání. Tak teď zkoumáme s doktorkou, co je tím problémem. uz asi 10 dní držím bezmlecnou dietu, posun jsem zaznamenala ale jenom v lepšící se vyrazce, ostatní je stejné, třeba dnes byla úplně hororová noc, jak ho bolelo břicho. Zdá se mi že reaguje i na další věci, jako ovoce, zelenina atd. Chci na to přijít tak jsem se rozhodla pro cca 3 týdny diety kdy vyloucim opravdu všechno co by mohlo vadit; pokud to pomůže, budu potraviny vracet po jedné do jídelníčku. jenže mám trochu problém že netuším co teda mám jíst a co si můžu vařit. Miluju syry, jogurty, pudingy, kaše- smůla. Ve svickovy je smetana. V rajský rajčata a cibule. Miluju indickou kuchyni- smůla. Miluju těstoviny na všechny zpusoby- rajčata, cibule, syr- smůla. Miluju hrozno, ananas, citrusy, exotické ovoce- smůla. Čokoláda se nedoporučuje, přemíra sladkého se nedoporučuje. Někdo nedoporučuje ani ryby… neumim naprosto vařit bez cibule, bez koření…Prosím, kdo jste na tom byl podobně, prosím o tipy na konkrétní jídla, vařená i studená, ovoce i zeleninu atd, co jste jedly. Já jsem včera bloumala tescem a vůbec jsem netušila co si mám koupit! EDit : ještě dotaz: za jak dlouho přejde potravina do mléka? Vždycky když mi večer mimořádně vyvádí, nevím jestli podezírat večeři nebo oběd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

142
14.3.17 09:16

Tak já jsem první den z porodnice a vařím si silný hovězí vývar právě. určitě můžeš maso, brambory, rýži. Nevím, jak zakysané mléčné výrobky, těch mám také plnou lednici. Jinak to co píšeš, že máš ráda, tak tím bych se fakt teď rozloučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
14.3.17 09:22
@Nikol79 píše:
Tak já jsem první den z porodnice a vařím si silný hovězí vývar právě. určitě můžeš maso, brambory, rýži. Nevím, jak zakysané mléčné výrobky, těch mám také plnou lednici. Jinak to co píšeš, že máš ráda, tak tím bych se fakt teď rozloučila.

Vaříš si ho bez cibule? Dost ji podezírám ale nevím jestli by vadila i ve vývaru kdybych ji pak vyhodila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
14.3.17 09:28

Jinak tři čtyři pět jídel s bramborami, rýží vymyslím, ale jde mi spíš o to, jak mít dlouhodoběji při těchto omezeních pestrý jídelníček. Ztratila jsem při císaři litr krve a jsem silně chudokrevna, všichni mi kladou na srdce jak mám pořádně jíst a neustále odpočívat. No, ani jedno moc nejde. Tak uvítám tipy co se jíst může a člověka by to třeba nenapadlo;) nějaká rostlinná mléka třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57063
14.3.17 09:35

@Rezii smetanu a spol lze nahradit - koupíš výrobky - rýžové (mléko atd), sojové /bacha, je to taky alergen/.. náhražek je už fakt spousta.. a přesně jak píšeš, existuje hodně forem, rostlinná mléka, smetany atd.. chce to hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
14.3.17 09:38

Cibuli bych vyřadila úplně, zvlášť když máte takové problémy. Já jsem smířená s tím, že holt teď si dost věcí odpustím. Vám je už 7 týdnů, tak by se o mohlo brzy lepšit, protože se začne víc hýbat a nebude ho to břicho tak trápit.
kojení je právě o tom šíleném omezení na jedné straně a zároveň ti každý říká, že máš pořádně jíst:o)
pokud jsi ztratila krev, tak máš doplňovat předpokládám bílkoviny a ty jsou v mase, no holt bez cibule a česneku a výrazného koření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
14.3.17 09:43
@Nikol79 píše:
Cibuli bych vyřadila úplně, zvlášť když máte takové problémy. Já jsem smířená s tím, že holt teď si dost věcí odpustím. Vám je už 7 týdnů, tak by se o mohlo brzy lepšit, protože se začne víc hýbat a nebude ho to břicho tak trápit.
kojení je právě o tom šíleném omezení na jedné straně a zároveň ti každý říká, že máš pořádně jíst:o)
pokud jsi ztratila krev, tak máš doplňovat předpokládám bílkoviny a ty jsou v mase, no holt bez cibule a česneku a výrazného koření.

Přesněji železo. Beru ho v tabletách- to taky nevím jestli nevadí, ale to musím. Jinak je v mase, luštěninách, orechach- z čehož asi zbývá jen to první…;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
14.3.17 10:00

Já jsem teď na bezmléčné. zbytek zas až tak neřeším, čočku si samozřejmě ale nedám.

takže maso. s těstovinama, s bramborama. nebo rýži.

chleba se šunkou a tatarkou místo másla:):)

banány ke svačině.

no a to je asi všechno:):)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
14.3.17 10:07
@Alyss1 píše:
Já jsem teď na bezmléčné. zbytek zas až tak neřeším, čočku si samozřejmě ale nedám.

takže maso. s těstovinama, s bramborama. nebo rýži.

chleba se šunkou a tatarkou místo másla:):)

banány ke svačině.

no a to je asi všechno:):)

Jo. Taky mám ten pocit. Ještě přesnídávky. Už mi lezou krkem!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 10:31

Ahoj, ja jsem byla na ryzi s kurecim masem a stejne to nepomohlo. Nas mel taky silnou trimesicni koliku. Pry to neni ani tak jidlem jako jejich strevama, nemaji pry streva jeste obsazena bakteriemi (rikam to laicky a asi blbe, ale asi vite, co myslim). At jsem jedla cokoliv, tak se stejne kroutil a mel boleni. Pry na to zabiraji probioticke kapky, ale trva to mesic, nez zaberou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
14.3.17 10:46

Těstoviny se zeleninou - vařenou, grilovanou, žampiony, maso. Sýr nám třeba taky nevadí. Maso udělat taky na pánvi a s rýží, zeleninou. Omáčky, cibuli, česnek a ostré koření vynechat. Jinak nevím…co vařit. Zapečené brambory?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 19:39

Zkuste ještě pohanku, jáhly. Udělat si jahelnou kaši se sušeným ovocem, přidat tam rozinky, sušené meruňky, švestky, skořici, cokoliv…omastit to kokosovým olejem. Pak třeba kroupy jen se solí a houbami. Pudink z kokosového, mandlového mléka. Těstoviny bych vůbec nejedla a soju taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama