Kojení s kloboučky delší cas

Anonymní
24.1.20 09:01

Kojení s kloboučky delší cas

Ahoj je možnost kojit s kloboučky dlouhodobě? Malé je skoro 2 mesice a odešli jsme z porodnice z kloboučky kvůli plochým bradavkam. Špatně se začala prisavat, a poté co se mi nalila prsa už se neprisala. S kloboučky nám to jde suprove, mlika mám zatim dost.. Malá je usměvavá, spokojená. Včera jsem začala zkoušet bez kloboučku, chudák neustále plakala, tak jsem dala klobouček, chvilku sála, tak jsem ho sundala, nacpala ji prso. Občas se přisala, jedno kojení sala celou dobu bez kloboučku krásně. Na dalsi kojení jsem musela s kloboukem, prs mi vůbec nevzala, šíleně brečela, coz je pro mě horor… Bojím se že z kloboučky nebudu mít mléko, a naopak bez kloboučku že se začne špatně prisavat a nebude pribirat. Přitom to jedno kojení bych řekla že byla přisata správně, hezky pila, nebolelo to, nic nemlaskalo. Teď když ji klobouk seberu, tak to během kojení občas zamlaska, coz je asi známka špatného prisavani. LP jsem tu měla první měsíc, vyhozeny prachy…ukázala mi jak to mám udělat, zkusili jsme to, a sama LP mi řekla že to mám zkoušet, zkoušet, zkoušet. Že mi nijak jinak neporadí. Nevím jak mi mám to prso nacpat do pusy, savci poloha nám absolutně nejde, mám prsa Áčka a pomalu žádné bradavky. Nevím jak ji mám donutit ten prs scvaknout v te puse.. Má otevřenou pusinku, hledá, dám jí do ní prs, a začne brečet.. Mě tohle absolutně vysiluje, jsem z toho na nervy, ve stresu… Zase to nechci úplně vzdávat když vidím že to trochu jde.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17313
24.1.20 09:03

Ja kojila s kloboucky prvni ditko 11m a druhe 10m, do samoodstavu. Jde to. LP me na to privedla, jinak jsem kojit nemohla kvuli strasnym ragadam, porad do krve.
Mlika porad plno, uzivila bych celou ulici. Koj tak, jak je ti to “prijemne”. Mne to bez neslo a kojit sem chtela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
24.1.20 09:14

Já jsem kojila s kloboučkem, dokonce jen z jednoho prsa každou dcerku do roka a půl ;) takže to jde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
24.1.20 09:16

Ano, jde kojit s kloboucky i dlouhodobe, ale je to trochu oprus. Jinak ja se jich zbavila tak, ze jsem prs zmackla a strcila do pusy tak aby bradavka podrazdila horni patro. Casem si ty bradavky sam vytahl a druhe dite jsem kojila uz bez problemu bez kloboucku. Cetla jsem, ze ikdyz se koji s kloboucky, tak se treba 1 denne ma dat bez alespon podudlat(kdyz nejsou tedy nejak znicene).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 09:19

@Oriseka to je náš problém, aby bradavka podrazdila to horní patro… Četla jsem ze by ji mohla před kojením povytahnout stříkačka, protože rukou mi to moc nejde… Pak chudinka hledá. Na prsa si ji dávám denně bez kloboučku..

• Nahlásit
  • Citovat
17313
24.1.20 09:32

@Oriseka a k cemu je to podudlani? Ja to nedelala u zadneho ditka, leda v porodnici a nez sem si domu pozvala laktacni. To mi na podudlani a bolest jak prase stacilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
24.1.20 09:33

Kojila jsem syna do roku s kloboučky, takže v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
24.1.20 09:55

@LindaPraha aby tělo vědělo, jaké látky(protilátky) potřebuje vyrobit pro miminko v mliku ;) když žena kojí přes klobouček tak se k prsu sice sliny mimina dostanou ale lepší je to pojistit tím odudlavanim i mimo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
24.1.20 09:55
@LindaPraha píše:
@Oriseka a k cemu je to podudlani? Ja to nedelala u zadneho ditka, leda v porodnici a nez sem si domu pozvala laktacni. To mi na podudlani a bolest jak prase stacilo :)

Ma to byt kvuli prenosu informaci, pry se predaji jen primym kontaktem pusy a bradavky. Mleko by se pak melo prizpusobit konkretnimu diteti. Snad by i melo chranit pred tim, cim je aktualne nakazena maminka (treba kdyz je nastydla). To jsem tenkrat cetka, nevim jestli je to pravda. Jako urcite to neni nutne-UM se taky neuzpusobuje, jen po pul roce se prejde na 2 atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
24.1.20 10:10
@Anonymní píše:
@Oriseka to je náš problém, aby bradavka podrazdila to horní patro… Četla jsem ze by ji mohla před kojením povytahnout stříkačka, protože rukou mi to moc nejde… Pak chudinka hledá. Na prsa si ji dávám denně bez kloboučku..

Jako ja jsem ji nijak nepovytahovala. Ja mam maly prsa, ani nebyla nijak nalita a ani dvorce moc nemam, tak jsem to prso proste jako srolovala :mrgreen: a strcila jeho podstatnou cast do pusy sikmo nahoru, aby se dostala bradavka az k tomu patru. Behem 2 kojeni bylo po klobouccich. Nemate treba moc nalita prsa? Ze by stacilo trochu odstrikat, aby byla mekci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 12:11

@Oriseka Odstrikavam, ale jak začne plakat že mi to trvá, tak už se nechce přisat a začne ještě víc hystercit, já to nevydržím a nasadom klobouček. Nicméně budu to zkoušet, ale jsem ráda že lze kojit i s kloboučky..

• Nahlásit
  • Citovat
615
24.1.20 13:16
@Anonymní píše:
@Oriseka Odstrikavam, ale jak začne plakat že mi to trvá, tak už se nechce přisat a začne ještě víc hystercit, já to nevydržím a nasadom klobouček. Nicméně budu to zkoušet, ale jsem ráda že lze kojit i s kloboučky..

Tak jestli vam to obema vyhovuje, tak neni zas tak co resit. Ja jsem se jich rada zbavila, protoze mi do nich maly strcil rukou a ja ho pak musela chodit omyvat nebo syna balit jak vanocku. Segra kojila celou dobu s nimi a taky to slo, jen je proste nezapomenout a ona je jeste pokazde sterilizovala (tenkrat se to tak doporucovalo), takze trochu oprus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 13:33

@Oriseka Vyhovuje… Ale všude strasaky že přijdu o mléko. :think: Mám doma kloboučků 6,takže třeba v noci to mám vyřešené.. A dva mám v tašce když nekam jedeme.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
615
24.1.20 13:51
@Anonymní píše:
@Oriseka Vyhovuje… Ale všude strasaky že přijdu o mléko. :think: Mám doma kloboučků 6,takže třeba v noci to mám vyřešené.. A dva mám v tašce když nekam jedeme.. :palec:

Ze stresu se taky prichazi o mleko a jeste z toho mohou byt dalsi problemy. Takze urcite lepsi spokojena maminka s kloboucky. Strasaky dame na pole :jazyk:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 18:08

@Oriseka Asi máte pravdu.. Zase malá hrozně brečela, přisat se nemohla, pak nechtěla ani s klobouckem, neustále se odtahovala, napila, a zase odtahovala… Kašlu na to, budu kojit s klobouckem. Radši to, než vůbec. Teď se naštěstí napila pořádně s kloboučkem… 8)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama