Reklama

Kojení - samoodstav, jak dlouho to trvalo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 08:41
kojení - samoodstav, jak dlouho to trvalo

Dobrý den maminky,

je tu některá, co dlouho kojila a chtěla do samoodstavu? já jsme si to tak přála, ale dcerce jsou už 2 r a 7m a nějak to nevypadá a přijde mi to už dlouho a jsme už vyčerpaná. Takže ve výsledku si ted nadávám, že jsem to už neutla, malá je mlékomil, ale už je velká, myslela jsme, že ten samoodstav přijde dřív, kolem 2. roku to už vypadalo, pak se roztonala a zas mlíko chtěla moc..

Kojim jen ráno a večer, ale i tak, už nechci, už je to velké dítě a chci přestat, ale přes den nekojím už dlouho a přesto je stále vytrvalá a občas se dožaduje, občas i v noci, noční kojení přitom není už přes rok. mlíka se mi dělá pořád dost, i když kojim jen 2× denně, doufala jsme, že to tak nejak postupně odezní.

Ted pracuji na odbourání toho večerního, protože bohužel, je spojené se spaním, vyklidní se a potom sama usne, když ho večer nedostane, je to horor. Říkám si, nemám to utnout ze dne na den, máte zkušenosti s takto většími dětmi, kdy u vás proběhl samoodstav, jak to probíhalo a když neprobehl, jak jste to utli?

Prosím o vyjádření jen maminek, které mají zkušenosti, řeči typu, proč furt kojíš, je už velká, mně nezajímají, každá to děláme po svém, já taky nepíšu, že proč někdo kojí chvíli či vůbec..opravdu chci radu jen od maminek, co to měli podobně.

Moc děkuji za rady!

Reklama

Reakce:

Hrozina
Kecalka 308 příspěvků 10.07.18 08:51

Odstavovala jsem kolem 2 r, taky už jsem byla vyčerpaná. Nemohl by ji pár dnů uspávat třeba manžel? Já jsem pořád dokola vysvětlovala, že už mlíčko není a pořád se mazlila, hladila..... Kojila jsem ale hlavně během dne, takže to bylo trošku „jednodušší“ - víc jsme se zabavili mimo domov.

Run
Generální žvanilka 20522 příspěvků 10.07.18 08:52

Kojila jsem ji podobné dlouho, občas jsem zkusila říct že není a ona, že je a vlezla mi tam. Kojila jsem tedy jen doma. No a jednoho večera jsem zase zkusmo řekla, že není a ona pokrcila rameny a řekla hm a koukala dal na pohádku. Druhý den jsem o tom už vůbec nemluvila a bylo. Dodnes nechápu :mrgreen: ano cítila jsem trošku i zklamání, ale rychle jsem se vzpamatovala. Asi po pár týdnech až měsících tsi tu a tam vzpomněla, ale bylo to už spíš blbnutí, ani toho moc neteklo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 08:54
@Run píše:
Kojila jsem ji podobné dlouho, občas jsem zkusila říct že není a ona, že je a vlezla mi tam. Kojila jsem tedy jen doma. No a jednoho večera jsem zase zkusmo řekla, že není a ona pokrcila rameny a řekla hm a koukala dal na pohádku. Druhý den jsem o tom už vůbec nemluvila a bylo. Dodnes nechápu :mrgreen: ano cítila jsem trošku i zklamání, ale rychle jsem se vzpamatovala. Asi po pár týdnech až měsících tsi tu a tam vzpomněla, ale bylo to už spíš blbnutí, ani toho moc neteklo.

jé, co já bych za to dala, mne se mlíko dělá pořád dost, uvažuji i , že něco přírodního, aby se to stoplo, když nepoteče, třeba to půjde líp, než když „cítí“, že mléka je pořád dost..
já taky říkám, zkouším to, že mlíčko už maminka nemá, ignoruje, jako bych mluvila do zdi, má to spojené s večerním rituálem, to večerní a těžko se to odbourává, chtěla sjem to přirozene odeznít, ale už jsme ko a navíc, nemůže ji uspávat nikdo jiný než já, manžel je teda stejně večer ještě v práci, ale třeba víkend večer u babičky a tak..už by to chtělo :) a jak furt chce a zkouší i během dne a tak, tak mám pocit, že to jen tak neskončí..

katuska1984
Kecalka 307 příspěvků 2 inzeráty 10.07.18 08:55

kojila jsem.jenom 2 roky.ale odstaveni jsem vzala do rukou ja.
obe holky to zvladli.super.bez jedine slzy ,knourani…
rekla jsem ze uz mlicko neni a ze jim.ho bude davat kravicka.koupila novy hrnicek,dala pred dvere, ze jim to ta kravicka posila ;)
byla jsem az sklamana, ze jim kojeni uz nechybelo.a to se budila jak jedna tak druha klidne 4× v noci.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1882 příspěvků 10.07.18 09:03

Komentář mimo tema, předem se omlouvam…Proc dětem říkat, ze mliko neni kdyz je? Deti přece nejsou blby a ja osobně mam pocit, ze sakra dobre poznají, kdyz mamka keca. Řekla bych to uplne na rovinu, jak to je - hele, me to kojeni proste vyčerpává, uz te kojit nechci. Vynahradim ti to treba tak ze se spolu budeme tulit, ale mliko uz nebude. Koupíme bezva hrnek a budeš pit z hrnku, ok? …nebo tak nejak. Je klidne mozny, ze to dite obreci i tak, a podle me to je v pohodě, proste se s tim musi nejak vyrovnat. Ale určitě bych vytrvalá, nelhala, říkala to popravdě jak to je a smitec…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 09:06
@katuska1984 píše:
kojila jsem.jenom 2 roky.ale odstaveni jsem vzala do rukou ja.
obe holky to zvladli.super.bez jedine slzy ,knourani…
rekla jsem ze uz mlicko neni a ze jim.ho bude davat kravicka.koupila novy hrnicek,dala pred dvere, ze jim to ta kravicka posila ;)
byla jsem az sklamana, ze jim kojeni uz nechybelo.a to se budila jak jedna tak druha klidne 4× v noci.

pěkný, u nás to nejde, taky ji dávám mléko z krabice nebo dělám mléčný koktejl, když si nedá pokoj, ona totiž místo, aby chtěla mín, chce víc, nevim, co je to za období, už chvilku dávám jen 2× denně a v poho a v poslední době chce i přes den..ale když ji dám mléko nebo koktejl ji udělám, tak ok, ale ráno a večer to vyžaduje a běda když nedám, v klidu to není vříšká i 2 hodiny a pak se uklidní a pak to zkouší znova, po celý den, večer je to tragedie, to je uplně vyřízená a když mi usla bez mléka, odpadla vyčerpáním po řevu, tak se v noci xkrát budila a dožadovala se i v noci, tak nevím, zda tolámat přes koleno, když je na to zvyklá, či tomu dát čas a zkusit bylinky na odbourání mléka, když mín poteče..vysvětluju, mluvim s ní o tom a nic..nevim ,zda na to moc netlačim,a le ve 2 letec a m by už mohla nechtít .)

manžel i tchýne už mají keců, že ještě kojim..a sama cítím, že mi to už dává zabrat, tak právě nevím, zda to prubnout a vystavit ji stresu a prostě nedat nebo eště chvíli počkat a vysvětlovat a zkusit zas po čase..

Uživatel je onlinejasietka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 10.07.18 09:09

Syna som kojila 3,5 r, aj keď po druhom roku to už bola skôr záležitosť vzťahová, psychologická, nie až tak jedlo - upokojenie, stíšenie… kojila som len doma, na zaspanie poobede a večer. Samoodstavu sme trošku pomohli, že sme mu hovorili, aký je už veľký a že to zvládne a keď dostal svoju posteľ (predtým mal postieľku bez bočnice prirazenú k našej posteli), tak prvé dva dni priliezol za mnou, ale potom len skonštatoval, že je to ďaleko a že už kojenie netreba. Bolo to bez jedinej slzičky. Ak chceš viac podrobností, napíš mi do SZ.

Lekninka91
Extra třída :D 10226 příspěvků 10.07.18 09:24

Nečetla jsem to celý, ale samoodstav je prý mezi 2 a 6 lety. Z jedné skupinky na fb znám ženskou, jejíž syn se odstavil sám ve skoro pěti a půl letech.. Já osobně zastáncem dlouhodobého kojení nejsem.. :nevim:

ZuzulikB
Závislačka 3456 příspěvků 3 inzeráty 10.07.18 09:37

odstavila jsem kvůli těhotenství v 1r 3/4. odjela jsem pryč na víkend, ne kvůli ukončení kojení, ale vyšlo to tak. tam jsem lehce odstříkávala, aby se to zastavilo. Doma to zvládli v pohodě. Pak jsem možná řekla, že už není a nepouštěla ho dovnitř. A vzal to v pohodě.

Co se týká výživy mateřským mlékem, tak stačí max do 1,5r. Pak už vysává to, co sama matka potřebuje a co již má jen pro sebe a ne pro oba. Mimčo potřebuje více než co je v tom mléku.

Co se týká kontaktu, tak to je něco jiného, spíše už to má jako dudel a uklidnovací prostředek a k mazlení. A mazlení nepotřebuje ještě pít mléko.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 09:49

Nase deti byly kojene do dvou let a pak uz to bylo fyzicky prilis narocne. Nekolik noci nespaly s maminkou, takze nebylo potreba si vymyslet, ze mleko neni. Nebyly u toho zadne slzy, vlastne se jen preslo na jiny uspavaci ritual. Pak jsme uspavali tak, ze u nas lezeli prituleni a hladili jsme je, vypraveli si, jaky byl den. Vysvetlila bych diteti, ze uz jste unavena, a proto uz mlicko nebude. Nema smysl trhat rekordy, pokud vas to uz vic vycerpava nez tesi.

Uživatel je onlineKáťa19
Kelišová 6778 příspěvků 37 inzerátů 10.07.18 12:10

Dcerce byly dva, chtela bych taky.odstavit. budu rada za postrehy

kačka39
Kecalka 169 příspěvků 10.07.18 16:55

Já kojila asi tak dlouho dvojčata, a vyřešila to školka, do který začali chodit a vodil je tam tatínek. A taky jsem v tý době byla na vyříznutí pihy a když chtěli mlíko, tak jsem jim ukázala tu náplast a řekla, že to doktorka zakázala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama