Reklama

Kojení se zoubkama dost bolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 04.02.17 10:51
Kojení se zoubkama dost bolí

Maminky, mám 9ti měsíční holčičku, které teď vylezly jedničky nahoře a kojení mě strašně bolí :( ješte se nestalo, že by kousla, ale celé kojení má zoubky zaryté do bradavky a je to hrozná bolest, mám na nich už prasklinky :( příkrmům moc nedá, až teď začíná lépe jíst, tak že je spíš plně kojená, v noci kojím cca 2×-3× a zatím to utnout nechci, protože je hubeňour a v noci papá fakt z hladu a ne jen ze zvyku. Setkaly ste se některá taky s bolestí při kojení, když má mimi zuby? Klidně bych přešla na UM, ale z flašky prostě pít neumí, i když jsme to zkoušeli několikrát :(

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 10:59

@aneta_ka Ne, nesetkala, protože když na mě dítě vytáhlo tesáky, tak jsem mu dala jasně najevo, že buď se bude kojit normálně nebo zubů, nebo má smolíka.
Rozhodně bych se nenechávala při kojení kousat. Dítě ke kojení zuby nepotřebuje. Jde akorát o špatnou techniku nebo zlozvyk, který tím, že jí necháváš, akorát podporuje.

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 04.02.17 11:06
@Svistice píše:
@aneta_ka Ne, nesetkala, protože když na mě dítě vytáhlo tesáky, tak jsem mu dala jasně najevo, že buď se bude kojit normálně nebo zubů, nebo má smolíka.
Rozhodně bych se nenechávala při kojení kousat. Dítě ke kojení zuby nepotřebuje. Jde akorát o špatnou techniku nebo zlozvyk, který tím, že jí necháváš, akorát podporuje.

Ale ona me nekouse, psala jsem to i v mem prispevku :roll: celou dobu kojeni se ji zoubky opiraji o dvorec a me to uplne reze :( nevim jak ji mam vysvetlit, ze to nema delat, kdyz to jinak neumi. Kdyby me kousla, tak bych si to samozrejme libit nenechala. A techniku kojeni mame spravnou, to vim jiste.

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 04.02.17 11:07

@aneta_ka synovi vyrostly první zuby, když mu byly 4 měsíce a než se je „naučil používat“, také to bolelo, dokonce mě prokousnul do krve. Naštěstí to trvalo pár dní.
Kamarádka radila, lehce plácnout přes tvářičku, já jsem to samozřejmě nezkoušela, byl fakt malinký, ale u větších to prý zabírá :nevim:

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 04.02.17 11:09

@aneta_ka také mi uteklo, že vlastně nekouše, tak to neporadím, promiň

Ice79
Závislačka 2570 příspěvků 04.02.17 11:09
@ElisC píše:
@aneta_ka synovi vyrostly první zuby, když mu byly 4 měsíce a než se je „naučil používat“, také to bolelo, dokonce mě prokousnul do krve. Naštěstí to trvalo pár dní.
Kamarádka radila, lehce plácnout přes tvářičku, já jsem to samozřejmě nezkoušela, byl fakt malinký, ale u větších to prý zabírá :nevim:

8o Plácnout přes tvářičku?! A je normální?

Ice79
Závislačka 2570 příspěvků 04.02.17 11:14

Můj má rok pryč, taky občas cítím zuby, má jich 7. Někdy pije úplně v pohodě, někdy se zuby a bolí to teda dost. Dám mu prst do pusinky, ať se pustí, a zkusím to znova. Nebo druhé prso. První dítko jsem kojila přes dva roky, v životě jsem zuby necítila, ani mě nikdy nekousla. Za to malý je eso, to bude horší. :think:

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 04.02.17 11:15

@Ice79 já už si za tu dobu co mám syna vyslechla takových „rad“, že to prostě vypouštím

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15262 příspěvků 04.02.17 12:15
@Ice79 píše:
8o Plácnout přes tvářičku?! A je normální?

Silene, jako by si to to miminko umelo spojit :-(

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 04.02.17 12:17

No to ma fakt blbou techniku, syn tak obcas „prikousne,“ v takovych pripadech prso beru a pokud chce pokracovat, musi zkusit znova a bez zubu.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 12:21
@Cuddy píše:
Silene, jako by si to to miminko umelo spojit :-(

Umí. V tomhle věku začínají trochu chápat příčinu a následek. Proto jim taky řekneš, že někam nepolezou a oni tam lezou i když jim za to máma dá na plínu nebo po ruce. Testují, jestli při akci A se dostaví reakce B. A pokud ano, jsou strašně šťastní, že pochopili fungování světa a jdou to projistotu otestovat znovu, jestli i na po x-té bude stejná reakce.
Takže ve výsledku to je kontraproduktivní, dítě to totiž může akorát motivovat nadšeně provozovat nežádpoucí činnost. :jazyk:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15262 příspěvků 04.02.17 12:32

@Svistice Beru, ze kdyz kouse pri kojeni, ze se kojeni prerusi a zkusi znovu bez kousani. Ale opravdu 4 mesicni dite chape, ze ho maminka bije kvuli kousani? V tom pripade mame doma nechapavce, ale mrne by si to urcite nespojilo.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 12:35

@Cuddy Ale já nepsala o čtyřměsíčním, ale o 9.-10. měsíčním (dítě zakladatelky). Čtyřměsíční to samozřejmě vůbec nepobere, to je kolikrát rádo, že se trefí pro hračku. :) Moje děti měli zuby až okolo 8. měsíce, to už trochu toho rouopumku i měli, jen ho ne vždy používaly dle představ maminky. :mrgreen:

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 04.02.17 12:40

Samozrejme ji behe m kojeni nekolikrat prso vytahnu a zkousim davat znovu, ale zase cejtim ty zuby :( technika kojeni je urcite spravna, protoze par dni po narozeni dcery jsem mela problemy s popraskanymi pradavkami a radila jsem se s laktaci poradkyni a naucila me jak spravne kojit, jak se ma spravne mala prisat atd a hlidam si to do ted, tak ze v tomhle problem nebude. Asi mam divny prsa nebo dcerka divny zuby :D :nevim:

Lendeš
Kelišová 5151 příspěvků 04.02.17 15:16

Já kvůli zubům přestala kojit. V 8 měsících, když synovi narostly dolní jedničky, tak místo přisávání začal okusovat..prostě se vůbec nepřisál a nezačal pít. Zkoušela jsem taky rady, které jsem našla tady - namazat dásně Calgelem (jestli ho třeba nebolí), vyjeknout když kousne, vzít prso a nabídnou znovu, kojit s kloboučkem..ale nic nepomohlo. Necelé tři týdny jsme udrželi aspoň jedno kojení v noci, kdy v polospánku pil a průběžně jsem zkoušela nabízet i ve dne, ale po těch zhruba 3 týdnech se přestal budit na noční kojení, takže jsem to zabalila úplně. Tak pokud jsi něco z uvedeného ještě nezkoušela, tak třeba to pomůže.

A jinač na popraskané bradavky je dobrý Purelan od Medely.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama