Kojení - správná metoda při ublinkávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michale.lla
Povídálka 32 příspěvků 07.08.19 18:54
Kojení - správná metoda při ublinkávání

Dobrý podvečer maminy, prosím o rady, nebo zkušenosti s problémy, které máme níže.

Dnes jsem byla na kontrole miminka na konci 6-tinedělí. Náš malý má teď 57cm a 4100g. Teď přibral za 4 týdny jen 500g, což se naší doktorce moc nelíbilo, a poradila mi jak na kojení. Dříve jsem kojila jak malý chtěl a z jednoho prsa, další kojení z druhého, (klidně i hodinu, malý byl nenasytný a furt se dožadoval prsa, jenže pak hodně ublinkával, klidně i 5× po kojení a třeba i za 2 hodiny). Teď mám prý kojit častěji a menší intervaly (12min z jednoho prsa a z druhého 2 min na zapití, další kojení prsa prohodit). Přijde mi to hrozně málo, a nechci malého trápit jen, že nepřibral více. Do toho mám dávat malému Nutriton, což se mi moc nechce. Ráda bych jen kojila.

Jen je toho najednou moc, má silné prdiky, furt se mu něco nelíbí, přijde mi, že ho nic nebaví, v noci normálně neusne, protože se mu mlíko vrací a on nemůže spát a furt dokola. Při odříhávání se furt kroutí a nevydrží být v klidu.

Měla jste to některá stejně? Co Vám pomohlo, já už jsem bezradná, každý den jen pláč a nevím jak mu pomoc.

Moc děkuji za každou radu.

Reakce:
Betyssek
Kecalka 231 příspěvků 07.08.19 19:27

Pokud ho hodne trapi prdiky, tak nutritonem to dodelas uplne. Dcera strasne blinkala od porodu az do 3-4 mesicu. O nutritonu mi dr rikala, ale taky rikala ze způsobuje boleni briska, protoze mleko zahustuje a vlastne ho dela těžším. Tak jsem si rekla ze radsi at zvraci nez brisko… No kojila jsem proste tak nejak casteji, prestala jsem pocitat cas, kojila jsem kdyz chtela a z obou prsou pri kazdem kojení, a nechala jsem ji az kdyz sama dopila (bud se pustila nebo uz jen tak dudala, nebo se zacala poustet-pridat-poustet). A v tu dobu se blinkani docela brzy zlepsilo :nevim: ale kazdy mimco to ma jinak. Ono jeste nemaji poradne vyvinuty jicnovy sverac, takze nektery deticky maji tenhle “reflux”, ktery se dovyvine behem par mesicu. Horsi je, pokud malo pribira. Jo ale jeste pry existuje krome nutritonu nejaky detsky sirup na reflux, tak treba zkus ten… ale nazev ti nenapisu :? Jo a na prdiky nam nejlip zabral Infacol pri kazdem kojení

Betyssek
Kecalka 231 příspěvků 07.08.19 19:29

@Michale.lla jeste, pokud chces jen kojit a mas facebook, doporucim ti skupinu Mamila.sk , myslim ze tam by jsi nasla hodne rad co delat abys zachovala plny kojení

pedigka
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 07.08.19 19:32

12 min jedno prso + 2 min druhé prso a pak jít ohřát Nutrilon??? To už je překombinovaný, ne?

Betyssek
Kecalka 231 příspěvků 07.08.19 19:44

@pedigka nemysli nutrilon, ale nutriton, to se používá k zahuštění mleka aby bylo tezsi a nevracelo se

pedigka
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 07.08.19 20:17

@Betyssek
Děkuji za opravu. Špatně jsem to přečetla.

pikola
Generální žvanilka 22020 příspěvků 07.08.19 20:20

Me by zajímalo, jak přišla na to, proč zrovna 12 minut :think:

chaela
Závislačka 2514 příspěvků 07.08.19 20:51

Mně přesně při tomto stylu kojení syn taky pořád ublinkaval. Bylo to tím, že se prepijel. Začala jsem kojení „omezovat“ na minimálně 1,5 hod intervaly a délku ne na minuty, ale podle toho, co u toho prsa dělá. Jakmile přestane efektivně sat, šup k druhýmu prsu, tam to samé. Pokud má i pak potřebu dudlat, dát dle přesvědčení buď dudel nebo třeba malicek.

fíkofka
Kecalka 141 příspěvků 07.08.19 21:20

S tím kojením neporadím, ale na prdíky doporučuju probiotika. Naší malé je 5 týdnů a daváme Active- flora, masirujeme brisko, cvicime a nahrivame a zacina se to zlepsovat :)) A taky hodně pomohlo kojit nejdřív po 2 hodinách. Já měla tendence jí dávat prso když řvala, protože se uklidnila, ale prdy pak byly ještě horší :(

Ellinka blila jak šakal, když byla přepitá, takže jakmilr začala usínat nebo si ududávat, tak konec a nazdar.

Ivulka218
Stálice 73 příspěvků 07.08.19 22:10

Ahoj, malý mi taky hodně ublinkaval, taky jsem kojila na požádání a pořád kojim, ale když byl malinký přepijel se a pak to šlo ven… Ale mi pribiral pěkně, kouknu na tu Mamilu stránku, jejich laktační pořadkyni jsem měla doma, když jsme přišli z porodnice a úžasná uplne :) pokud chceš mám kontakt přímo na kočku na fb, můžeš se jí zeptat a popřípadě domluvit osobní setkání a vše ti ukáže :) na prdíky nám zabrala kombinace probiotika biopron baby (kapky),později jsem koupila už tu tobolky s práškem vevnitř a prášek je na lžičce smíchala s mlíkem a espumisan kapky před kojením :) od 2 měsíců máme klid :)

kve-tinka
Kelišová 5345 příspěvků 4 inzeráty 08.08.19 06:55

Dcera za 4 týdny taky přibrala cca 500g a to měla 3840g a pediatrička neřekla půl slova na to… :think: porostla o 9cm za šest týdnů a to mi příjde jako větší ukazatel, že se má dobře, než kolik přibírá. Já kojím z obou prsou, skoro pokaždé, a jak tu někdo píše, je u prsa podle toho, co u toho vyvádí. ;)

Váš příspěvek
Reklama