Kojení - ubírá na váze

14
27.11.19 16:55

Kojení - ubírá na váze

Ahoj, jdu si pro radu!
Mám dvoutýdenního chlapečka, dnes po týdnu na kontrole doktor zjistil, že ubral 50g na váze, z 3250g na 3200g. Do teď jsem kojila, poslední dny konečně bez kloboučků, zároveň ale tyhle dny přestal tolik spát a vyžadoval neustále prso, předtím ty dvě tři hodinky mezi spal, ale poslední dva tři dny jsem se snažila vydržet kojit alespoň po hodině, hodině a půl a kojila jsem dlooooouho. Prostě ve chvíli, kdy usne u kojení, po chvilce se probere a zase by sál a pláče a pláče.

V pátku máme kontrolní převážení, pokud prý nepribere, budu muset dokrmovat. Zatím verdikt do pátku zněl - kojit pouze 15 minut, pokaždé za dvě hodiny, v noci max. po třech. Pokud prý u prsa usne, mám ho budit tím že mu „namacknu prso na obličej“ (jako ho pudusit?!), žádné simrani na krčku jako doteď.

Volala jsem své laktační poradkyni, ta je zase pro to, aby jsme ho teď 24h vážili, abychom zjistili, kolik vypije a krmit ho mám buď jak si řekne, a nebo budit až po třech hodinách, abych si odpocinula, pokud by to nepomohlo a zjistili bychom, že opravdu nepribira a ne vypije kolik má (cca 70ml) - nepije „zadní, tučné“ mliko, zkusili bychom přechodně příkrmy a fyzio pro malého, jestli svalikami pracuje tak správně, jak má.

A teď babo raď, co dělat, nejradši bych samozřejmě kojila dál bez prikrmu a nevím si rady.. prvorodička, žejo. Ještě mě napadlo, zdali nemůže mít růstový spurt dříve? Je to takovej hodně dlouhej hubeňourek po dvoumetrovym tatínkovi. Dr. ho neměřil, jestli je možné, že povyrostl, místo aby nabral? Co by jste na mém místě dělaly?

Snad to není hloupý dotaz. Díky! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3387
27.11.19 17:12

Co chces delat zkus si ho tedy vazit pred a po kojeni a uvidids kolik toho vypije kazdopadne ja osobne bych kvuli kojeni nenechala trpet dite hlady a hold mu ten prikrm dala jde tu hlavne o dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
27.11.19 17:20

@kačka121 jasně, to rozhodně nemám v plánu, samozřejmě ve chvíli kdy zjistím, že nemá co potřebuje, tak udělám vše aby měl. Jen vůbec nemám pocit, že by trpěl hlady. Plínku má plnou před každým kojením, jinak je naprosto zdravej, jen mě zajímalo, jestli v tom nemůže být třeba něco jiného nebo jiná cesta. Třeba má někdo zkušenost, že bylo, že se rozkojil, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23113
27.11.19 17:31

Měla jsem to samé, teda neubyl, ale moc nepribral. Ráda byla obě prsa, každé 15 min a co dvě hodiny minimálně. V noci jsem ho teda nebudila. A 15 min je dost dlouho, občas jsme dali i min a za dva dny nabral 100 a dali nám pokoj.
Taky hodně pít, hodně jíst a spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23113
27.11.19 17:42

Jinak stáhla jsem si Appku na kojení co měří jak často a jak dlouho abych měla přehled, protože mám fakt vykojenej mozek co neudrží myšlenku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
27.11.19 17:46

@pikola díky, tak je zvláštní, že mě řekli že kojím až moc často a dlouho, tak asi nakonec vážně budu moudřejší až po delším monitorování váhy. :? Jo, aplikaci mám projistotu taky, absolutně bych nevěděla z jakyho prsa to bylo teď, a kolik bylo hodin, když teď sotva vím, který je levý a který pravý :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5301
27.11.19 18:19

@mufffin Nemám vlastní zkušenost, ale kamarádka zažila to samé s podobně starým dítětem. Doktorka ji trochu vyprudila, vyznělo to, že s kojením je konec a ve finále z toho bylo jedno nebo dvě dokrmování stříkačkou. Pak se to samo upravilo, nakonec bezproblému kojila po třech hodinách a dítě přibíralo podle tabulek. Tak ještě nevěš hlavu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23113
27.11.19 18:39

@mufffin zkus na jedno kojení obě prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu