Kojení v noci co 2 hodiny, máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evinko
Kecalka 217 příspěvků 31.10.14 07:44
Kojeni v noci co 2 hod mate zkusenost?

Ahoj holky male je pres 4 mesice. Doted jsme se budili tak 2-3× za noc a par dni je to co dve hod a nekdy i driv. Co to muze byt? Bojim se ze ma porad hlad i kdyz se moc nenapije pokazde. Kolik by toho mela vypit? Zkousela jsem odsavat a do hodky jsem odsala 45 ml. Poradite prosim?

Reakce:
Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 31.10.14 07:51

Podle toho kolik odsaješ se nedá soudit, kolik malá vypije, dítě si vytáhne víc než odsávačka. Může se budit třeba proto, že začínají růst zoubky a prso prostě uklidní, popř. má opravdu hlad ale stačí jí málo a nebo se budí třeba jen zvykem, nic není nemožné. A i kdyby ani jedno z toho, dětem se prostě spánek mění, za 14 dní to zase může být úplně jiné :)

sagittarius
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 31.10.14 07:51

@evinko A zkouselas ji zvazit pred/po kojeni? Pokud toho moc nevypije, odsaj si mleko, ktere ji pak po kojeni dostrikni strikackou do pusiny, aby se poradne dojedla a pak bude spinkat… Plne kojis? :think:

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6311 příspěvků 21 inzerátů 31.10.14 07:53

Takhle se budi muj desetimesicni uz asi 2 mesice.Driv spal 3az 4 hod.

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 31.10.14 07:54

To je úplně normální :mrgreen: S klukem jsem to takhle měla od porodu zhruba do roka, pak teprve to ustoupilo na asi jednou nebo dvakrát za noc. Tohle odešlo kolem dvou let.
Holku jsem kojila zároveň s klukem, takže asi měla „hutnější“ mléko, protože již od porodu jí stačila asi tři krmení za den a dvě za noc, a byla pěkný napucánek. Taky jí tenhle režim vydržel zhruba do toho roku a něco. Teď bude mít druhé narozeniny a kojí se večer před spaním a nad ránem, a v noci, když se vzbudí a nenajde mě v posteli. Dávám jí čas do léta, pak kojení utnu :dance:

evinko
Kecalka 217 příspěvků 31.10.14 08:08

@sagittarius plne kojim a vahu doma bohuzel nemam, dr rikala ze prospiva dobre ale zacala se u prsa i kroutit tak jsem myslela ze stracim mlicko :,( tak jsem zkusila tu odsavacku

sagittarius
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 31.10.14 08:13

@evinko Aha, tak tj skoda, ze tu vahu nemas :think: Jasne, prospiva fajn, ale bylo by taky fajn zjistit po kazdem kojeni, kolik si toho nasaje, protoze to mi delala dcera taky - budila se co chvila a jen si ucucla a pak usla jak parez a po pul hod zas. Takze fakt si porid tu strikacku a ja bych ji po tom kojeni dosoupla nejaky ml do pusy, aby se fakt „dojedla“. Zkus to a uvidis, treba proste si fakt moc nevezme… A i to ze je prisata dlouho jeste nic neznamena, muze pit jen chvili a pak dalsi minuty si s bradavkou jen hraje a ma ji misto dudliku… :cert: S tim kroucenim bych nerekla, ze bys nutne mela ztracet mliko, mne se u toho taky nekdy krouti a mliko mi strika obloukem do kelimku Avent posledni dny i bez odsavacky :lol: :mrgreen:

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 31.10.14 08:24

@evinko Moje sedmi měsíční dělá to samé už cca tři týdny. Teď už se to snad ustálilo na třech hodinách. Tím chci říct, že to není nic neobvyklého :-)

Pokud máte strach, že málo jí, zastavte se u doktorky na převážení.

Může to být cokoliv. Zoubky, potřeba se přitulit, nebo se neumí vyrovnat se změnou spankových fází. S kojením to nemusí nijak souviset.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 31.10.14 10:04

Ano, mám zkušenost, kojila jsem takto po celou dobu kojení, ve dne i v noci co 1,
5-2 hodiny. v noci až do 9 měsíců, pak šla do vlastního pokojíku a začala spát celou noc.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 31.10.14 10:56

Moje čtyřměsíční to má také tak. Ze začátku vtávala po 3-4 hodinách, postuoně se to zkracovalo, až ve třech měsících vstávala po dvou hodinách, asi za měsíc vstávala 2× za noc a po první hexe před 14dny se budila asi 10dní po hodině… teď mě nechá opět alespoň 2 hodiny vyspat. Hladem to není, zkoušela jsem kašičky, zkoušela jsem všechno možný (kromě vyřvávání - na to nemám, ale prý funguje spolehlivě a mimčo pak spí celou noc)
Beru to tak, že to ty mimina takhle mají, je to období které zase (doufám, že brzy :mrgreen: ) přejde :nevim:

evinko
Kecalka 217 příspěvků 31.10.14 11:02

@geilens uff my jedem akorat dnes na prvni hexa tak snad to bude dobri. Vyrvat no nato ani ja nemam to ji dam radsi to prso

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 31.10.14 11:57

@evinko jéje tak at to zvládnete bez rekce :-) kašičku na noc jsi zkoušela?

evinko
Kecalka 217 příspěvků 31.10.14 13:08

@geilens tak mame to za sebou srdicko ani netusila ze ji pichli :lol: a dr rikala ze mǎe zacit prikrmy a kukuricne nebo ryzove kase a prikrmy neni to brzy? Jsou nam 4 mesice a tyden

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 31.10.14 21:42

@evinko některé ty kašičky jsou od 4měsíců, taky už je máme za sebou, ale efekt nulový :nevim: prostě podle mě to není hladem, prostě mají takový období :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >