Kojení v osmi měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elzap
Povídálka 50 příspěvků 04.01.18 12:20
Kojeni v osmi mesicich

Dobry den, vcera jsme byly s dcerou na osmimesicni kontrole a doktor mi rikal ze uz by mela mit nahrazeno vsechno kojeni pres den jidlem, ja teda nevim, ale prijde mi, ze kojeni pres den kdyz mi treba nesni jedno z jidel nemuze byt na skodu nebo se pletu,? Pry se takto nikdy nenauci poradne byt protoze tim ze ji kojim, nema potrebu pit vodu nebo caj. Prosim o vase nazory dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 04.01.18 12:26

@Elzap Kravina, dalsi moudry pediatr. Pit se nauci, proc by nemel, nebude se kojit vecne, v 8 mesicich ma na kojeni narok a mit nahrazena vsechna jidla??? Muj syn nemel v tom veku nahrazene ani jedno, s prikrmy trochu zacal v 11 mesicich. Kam ti doktori porad tak spechaji?

darksun
Povídálka 48 příspěvků 138 inzerátů 04.01.18 12:28

To se mi nezdá. :think: Já jsem takhle tabulkově teda ani s jednou ze starších dcer nejela. Dělala jsem to všechno postupně, jak byly samy připravené. Když snědly dost, prima, když ne, dokojila jsem. Když už jedly dost velké porce, místo kojení jsem po jídle dávala převařenou vodu (nebo čaj proti nadýmání, co můžou mimča už od narození). Případně jsme to s pitím zkoušely pak i během dne, jako zábavu. :) Nenech se zviklat a řiď se intuicí, každé dítě má svoje tempo. ;)

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 04.01.18 12:28

@Elzap Nevidím důvod proč by mělo osmiměsíční dítě mít už 5-6 příkrmů za den a být kojeno jen v noci. A že v 8 měsících nepije čaj ani vodu vůbec nevadí, však má tekutiny - mléko a i v příkrmech. Pít se naučí později. V tomto bych se doktorem vůbec neřídila, dělej to tak, jak to tobě a dceři vyhovuje.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 12:29

To je teda zvláštní názor od doktora. Vždyt v 8 měsících je to ještě prcek. Dělej to tak, jak to vyhovuje vám. MM je přece taky tekutina, tak je jedno, jestli pije vodu nebo mléko a neboj jednou se pít určitě naučí, jako každý znás :).
Jinak já jsem někdy kolem toho 9.měsíce začla kojit už jen ráno a večer, ale dcera jedla normálně celé porce.

Fiducia
Generální žvanilka 24324 příspěvků 04.01.18 12:31

@Elzap jedu podle doporučení začít v ukončeném 6m, tímhle tempem budeme mít v 8 měsících možná nahrazený oběd a svačinu? Kojit klidně do dvou let. Nemyslím si, že starší by byla opožděná v pití :lol: Přesně, jak píše Mandarinka, není kam spěchat ;)

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 04.01.18 12:35

@Elzap Jo budeš kojit až do jejího staří protože se nenaučí pít :zed: Kolik je pediatrovi? To je fakt názor zase, klidně muže být pouze kojení do 1 roku a mám pocit že je doporučováno jako bonus do dvou. U nás už to vypadalo nadejně s obedem ale začly rust zuby a zase nesní skoro nic. Snídaně a odpo svačinka je jen tak pro zábavu. Takže kojím 5× za den, 1-2× v noci. A dokonce se i občas napije vody i čaje, ale opět jen jako zábava ne že bych jí nutila at vypije 100 ml denne. :mavam:

Hadumi
Extra třída :D 13569 příspěvků 04.01.18 12:37

Blbost, koj podle dítěte, můj skoro rok pořád pije dost a i fakt dost jí příkrmy, nic jiného pít nechce.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 04.01.18 12:47

Jako určitě to chce ke každému příkrmu nabízet pití, nicméně, proč bys měla v osmi měsících přestat kojit? Doktor je teda zvláštní :roll: a do kojení bych si kecat nenechala (pokud dítěti není pět let :jazyk: :mrgreen: )

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 04.01.18 12:51

@Mar__tanka1983 Tak u petileteho bych si do toho nenechala kecat uz tuplem 8)

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 04.01.18 12:52

Moje dcera ma rok a dostava 3prikrmy denne a 5× denne kojim a neco v noci. Nase doktorka kojeni nadale doporucuje. Proc bych mela menit jidlo misto kojeni, vzddyt se to nevylucuje…

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 04.01.18 12:53

@Elzap Změň doktora.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 04.01.18 13:03

Moje začala trochu jíst až kolem 8m, první porci snědla v 9m. Kojila jsem do dvou let, teď jí jsou 4 a je uplně normální, s jídlem ani pitím problémy rozhodně nemá.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 04.01.18 13:21

@majdula1 ty kojíš pětileté?

Já to myslela tak, že bych pochopila, že někdo kafrá do kojení, pokud je dítě předškolák (představa, že bych měla kojit syna v tomhle věku mi připadá lehce perverzní), ale nechápu, proč s tím má doktor problém v osmi měsících.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 04.01.18 13:29

To je ale velice moudry pediatr :think: moje ditko 10 mesicu a basti tri jidla denne mezitim kojena a jak nas dr chvali :palec: vodu se naucila pit asi po dvou mesicich. Nabizim po kazdem jidle

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >