Kojení v práci, podmínky, muž na rodičovské

Anonymní
29.11.19 18:41

Kojení v práci, podmínky, muž na rodičovské

Zdravím, potřebuji názory na situaci: mám manžela který nepracuje a vydělává si příležitostně, máme malého chlapečka a jelikož jsem před otěhotněním pracovala, hodlám se do práce vrátit po 28 týdnech mateřské. Muž zůstane doma s malým, výhoda je pracovní doba jen denní v administrativě. Chci stále kojit, zatím malý chce 1×3hodin. Zaměstnavatel musí umožnit 2×30 minut kojení, ale pokud malý bude potřebovat více? je mi povinen vyhovět? V práci je denní nutný styk se zákazníkem, velmi na očích, před odchodem jsem pracovala 3× dny do 16 ti hod, 2× do 15 ti a další týden naopak. na kraj kde žiji je plat velmi slušný, a musím domů donést peníze, které muž nedonese. Jaké povinnosti má zaměstnavatel, může umožnit začínat dříve nařp. v 6 h i když klienti chodí až od 7? prosím o názory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6800
29.11.19 19:05

V pul roce ditete by uz 2krat 30 minut kojeni denne melo stacit, pokud uz dopredu vis, ze to takto bude, muzes zacit vcas davat prikrmy, pripadne vcas zacit experimentovat s odsavackou a dokrmovanim z lahve. Mne deti v 7m jedly 3 jidla denne - ovocnou svacinu, masozeleninu k obedu a vecer kasi. Se tretim ditkem jsem okolo 6m,7m mela rezim, ze jsem ho budila v 6 na kojeni, pak jsem pripravovala starsi deti do skolky, skoly, odvedla je, v 9 hod dostalo ditko svacinu-presnidavku, v 11 kojeni, 12:15-13 jsme zas deti vyzvedavali, ve 13 -13:30 cca obed a okolo 16 rekneme dalsi kojeni (to bylo trochu divocejsi uz kvuli krouzkum…). Uz si nepamatuji presne, ale nejak tak to muselo byt, protoze odvadeni do ustavu si zadalo rezim. Tak at to zvladnete, ono je stejne nakonec vsechno jinak, nez si clovek planoval :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11178
29.11.19 19:22

Umožnit ti musí jen to, co je v zákoně. Pracovní dobu ti stanoví dle svých potřeb, nikoliv podle tvých. Záleží jen na tom, jak moc důležitý zaměstnanec pro něj jsi a jak velké bude ochoten dělat ústupky. Půlroční dítě nemusíš kojit každé tři hodiny, holt budeš muset zapracovat na to, aby bylo dítě už na příkrmech a zvládalo pít z lahve, protože pokud bude nemocné, tak ho těžko bude otec vláčet za tebou do práce. Odsávání v půl roce nevidím jako moc reálné. Nejlepší by bylo mít dítě částečně naučené na UM a kojit v době, kdy jsi doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18643
29.11.19 19:24

Ja chodila do prace od 7 mesicu veku. Prac. dobu jsem mela pruznou. V praci jsem 2-3× odsavala. Dite melo doma rozmrazene MM v kombinaci s UM.
Jinak zamestnavatel nemusi nic nad to, co stanovuje zakonik prace. Takze nastuduj. Jinak vse je pak o domluve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18643
29.11.19 19:27

@Janli Tak jsem ti delala s druhym, to uz jsem totiz neodsala nic, ani bych to casove mic nedavala. Takze jsem kojila pred odhezdem a po navratu. Ale nemusela jsem do kanclu kazdy den. Jelikoz toho mnoho nepojedla, tak pak mela misto prsa hipp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
29.11.19 20:00

Me spis zarazi, ze muz nepracuje nebo nema stabilni praci, aby vas uzivil 8o a ty byla v pohode doma s malym a kojila bez toho, aby si se chodila ptat zamestnavatele 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
29.11.19 20:33

Manžel nepracuje proč?
Jinak bych to asi taky řešila spíš odsavackou a měla mlíko v mrazáku do zásoby. Nevím jak daleko máš práci od domova, pokud to není cca 20 min pěšky tak je blbost aby ti manžel vozil dítě tam a zpět na kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 20:46

Dítě by už mělo být už zvyklé na příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18643
29.11.19 21:07
@matkabagristy píše:
Dítě by už mělo být už zvyklé na příkrmy.

Teorie dobra, ale ani jedno moje dite toho ani po 2 mesicich prikrmu nesnedlo tolik, aby prikrm zcela nahradil jedno jidlo a chtelo jist nejdriv az za dalsi 2-3 hodiny. Holka se rozjedla az v 11 mesicich, do 9 dokonce statecne bojkotovala flasku a radsi rvala hlady, nez aby si ji nechala v puse. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 21:40

@Svistice no dyť. Pokud nebude dítě schopné fungovat bez kojení, je to nemožné. Já plně kolila do 6 měsíců, od 8 jsem šla do práce na pidiúvazek, kojení jsme udrželi do 14m, kdy mě v práci zapřáhli naplno a přesčasy. V případě zakladatelky- buď nekojit, nebo co nejdřív přejít na příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.19 22:27

Do práce teda musíš? Nechceš si raději to miminko ještě chvíli pořádně užívat a kojit, když to jde?

• Nahlásit
  • Citovat
11178
29.11.19 22:38
@Svistice píše:
Teorie dobra, ale ani jedno moje dite toho ani po 2 mesicich prikrmu nesnedlo tolik, aby prikrm zcela nahradil jedno jidlo a chtelo jist nejdriv az za dalsi 2-3 hodiny. Holka se rozjedla az v 11 mesicich, do 9 dokonce statecne bojkotovala flasku a radsi rvala hlady, nez aby si ji nechala v puse. :nevim:

No právě, tohle předem neodhadneš. První dítě bylo půl na půl na UM a MM, od čtyř měsíců baštila příkrmy a hlídat ji mohl kdokoliv. U druhé jsem měla v plánu to samý a prdlajz… :mrgreen:. Do osmi měsíců výhradně kojená a to aspoň osmkrát denně, příkrmy považovala za pokus o otrávení a radši by umřela žízní než by vzala do pusy flašku a to s čímkoliv. Přitom byla do tří týdnů v nemocnici krmená z lahve a stříkačky s dudlíkem. Jak ale dostala do pusy prso, tak se ho odmítla na další dva roky vzdát. :zed:
S tou bych mohla dělat tak maximálně reklamu laktační lize a ne nějakou práci :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 07:01

Tak toto si teda nedovedu predstavit. Bala bych se ze prijdu o praci. A poridit si dite s n nekym kdo Dlouhodobe nepracuje, no comment :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama