Reklama

Kojení v těhotenství, následný tandem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matkaiva
Povídálka 16 příspěvků 22.09.18 11:01
Kojení v těhotenství, následný tandem

Ahoj maminky. S manželem bychom rádi druhé dítě. Dcerka (11M) se zatím spíš kojí. Jídlu moc nedá. Chtěla bych ji dál kojit (samozdrejmě to nebudu lámat přes koleno, jen mě zajimá, jestli to jde).
Kojily jste v těhotenství? Nebo se Vám přestalo tvořit mlíčko? A jak je to s tandem? Přisaje se pak to starší dítě, když má přes těhotenství kojící pauzu?
Dík za info a Vaše zkušenosti. ;)

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 22.09.18 11:11

Mléko jsem měla, ale musela jsem přestat ze zdravotních důvodu. Tělo to vůbec nezvladalo - kojení a těhotenství zároveň. Otěhotněla jsem, když bylo staršímu 13 měsíců. Po porodu uz jsem ho znovu na kojení neučila, u skoro dvouletého dítěte mi přišlo nesmyslné

peta81
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 22.09.18 11:21

prvnimu synovi byl rok a ctvrt kdyz jsem otehotnela, kojila jsem v pohode cele tehotenstvi. pak se narodil mladsi, plynule jsem presla ze dne na den na kojeni maleho, starsiho jsem odstavila. probehlo to celkem ok, byla jsem v porodnici, tak prso nebylo, jednu noc probrecel a pak uz jsem mu vysvetlila, ze mlicko je pro miminko, byly mu bez par dnu dva roky. o tandemu jsem ani neuvazovala, starsi uz byl velky a navic je mi to nejak proti srsti.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 11:22

@matkaiva Jo, já jsem kojila celé těhotenství a pak tandem asi půl roku, děti mám od sebe 2 roky, takže se ten starší tak nějak sám odstavil ve 2,5 letech. Za mě to bylo přínosem, protože mladší sála hůř a měla dost bojkotů a nevím, zda by si sama tvorbu mlíka udržela, takhle to řešil brácha za ní. Jo a mladší jsem nakonec odstavoval já maličko násilně někdy po 3 roce věku, neb zkoušela, že bez mlíčka nejde ráno ve školce do třídy a to už mi přišlo moc.

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 22.09.18 11:30

Ha. A já tedy nekojila během těhotenství :D asi tak v pátém měsíci jsem přestala. Hlavně na nátlak okolí a taky proto, že jsem měla prsy citlivější. Synovi tenkrát bylo asi 13 měsíců :think:
Měla jsem strach, že syn už se kojit nebude, že na to zapomněl. Po porodu mladšího syna jsem to párkrát zkusila a neměl problém. Jo, sice mě občas rafne (naučil se totiž usínat s flaškou mléka), ale jinak krásně saje a nemá problém. Vždy se na to „ňami, ňami“ těší. Samozřejmě dám nejprve mléko nejmladšímu a pak dávám teprve staršímu. :)

Uživatel je onlineFonty
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 22.09.18 11:44
@matkaiva píše:
Ahoj maminky. S manželem bychom rádi druhé dítě. Dcerka (11M) se zatím spíš kojí. Jídlu moc nedá. Chtěla bych ji dál kojit (samozdrejmě to nebudu lámat přes koleno, jen mě zajimá, jestli to jde).
Kojily jste v těhotenství? Nebo se Vám přestalo tvořit mlíčko? A jak je to s tandem? Přisaje se pak to starší dítě, když má přes těhotenství kojící pauzu?
Dík za info a Vaše zkušenosti. ;)

Kojila jsem celé těhotenství, pak čtyři měsíce tandem a pak jsem musela staršího odstavit… začalo to být hrozně nepříjemné :nevim: mladšího stále kojím. Otěhotněla jsem přesně když prvnímu dítěti bylo 11 měsíců ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 11:51

Mě by spíš zajímalo jestli se mléko nějak změní jako konzistence pro to miminko když je pořád kojené to starší dítě? Jsem teprve na začátku těhotenství a dcerka má 2 roky.. někde jsem četla že to miminko může po mléku zvracet jelikož je" težší" ( omluva za anonyn nechci aby se zatím vědělo že čekám druhé ) :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62927 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 11:56

Hele, to netuším, já mlíko nijak neprohlížela ani při kojení jednoho ani dvou… A jedinné kdy mladší zvracela bylo v porodnici, protože se narodila, klasicky mi ji přiložili, stejně jako všem, nojo, ale rozdíl byl v tom, že se ani ne 8 hodin před tím naposled kojil starší, takže místo pár kapek mleziva začalo mlíko okamžitě stříkat, takže se nehorázně přežírala…

iizabela
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 22.09.18 12:30

Na FB je skupinka tandemove kojení,tam získas všechny informace i zkušenosti ostatních maminek…
Jinak těhotenství a kojení není žádný problém,tělo upřednostňuje plod,tudíž se muže stát,ze tvorba MM rapidně poklesne,ale nemusí to tak být..a některé děti jsou schopny se i kojit na sucho,kojení není jen o potrave..
Po porodu se mleko automaticky přizpůsobí novorozeneti,budes mít kolostrum a potom za par dni plnohodnotné mleko…tandem hodně pomáhá pri sourozenecke žárlivosti,rozhodne bych se toho nebala :kytka:

Uživatel je onlineFonty
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 22.09.18 12:39
@Anonymní píše:
Mě by spíš zajímalo jestli se mléko nějak změní jako konzistence pro to miminko když je pořád kojené to starší dítě? Jsem teprve na začátku těhotenství a dcerka má 2 roky.. někde jsem četla že to miminko může po mléku zvracet jelikož je" težší" ( omluva za anonyn nechci aby se zatím vědělo že čekám druhé ) :-)

To je nesmysl. Mlíko se po porodu přizpůsobí mladšímu dítěti. Normálně se vytvoří mlezivo. Naopak pak starší může mít průjem… aspoň u nás to tak bylo ;)

matkaiva
Povídálka 16 příspěvků 22.09.18 13:21

Díky :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 13:47

Taky diky za odpovedi :-) .. ja jsem o tom prave jeste nic necetla jsem teprve uplne na zacatku ale urcite na fb stranku kouknu :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >