Kojení - vážení - množství vypitého mléka

4254
8.7.11 14:34

Kojeni - vazeni - mnozstvi vypiteho mleka

Ahoj,
mam mesicniho syna. Na zacatku jsme hodne bojovali s kojenim, protoze je narozeny o mesic driv a SC. Proto jsem vazila mnoztvi vypiteho mleka a dodnes vazim. Maly pribira krasne - doted cca 300 g/tyden.
Tim ze vazim, tak vim kolik vypije a problem je v tom, ze nekdy behem stejne doby - kojime vetsinou kolem pul hodiny - vezme hodne rozdilne mnozstvi mleka, nekdy da v pohode 90, nekdy stezi 40. Pred chvili jsem kojila pres hodinu, aby vypil 70. Vazi asi 3,7 kg a tak by mel vypit asi 550 ml. Kdybych ho nevazila, tak to asi za den neda. Je to problem? Kdyz ho zvazim a vypije malo, tak me to stresuje, a tak si rikam, jestli se na to nemam vyprdnout a nechat to na nem (je ale jeste dost spavy). B.ojim se ale ze kdyz ho prestanu vazit, tak nebude pribirat. Takto mam ohlidano, kolik vypije.
No jsem nejaka mimo, snad je jasne o co mi jde…Vazit dal a snazit se dodrzovat davky, ktere ma vypit a nebo to nechat byt a at si pije kolik chce sam…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7175
8.7.11 14:45

Ahojky,dcerka byla sice narozená v termínu.Porodní váha 3160 gr a taky jsem zezačátku vážila,protože byla spavá.Jak píšeš ty někdy vypila 9é,ale z toho za tři hodinky jen 30 a vydržela opět tři hodiny.V 6.týdnech měla 3500 gr,ale přibírala,neplakala a tak jsem se na nějaké vážení vyprdla a bylo to.Akorát jsem se stresovala a nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
8.7.11 14:47

Přibírá, prospívá, nech to na něm. Kontroluj jen počurané plínky, zda jich je dost a převaž třeba jednou týdně, zda fakt přibývá, ale stresování se, že jednou vypije tolik a jindy tolik, záleží na tom, kolik vpije za 24h v součtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6326
8.7.11 14:49

Čauky
Tak já osobně bych na vážení vybodla a nechala malého ať si vypije kolik chce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
8.7.11 14:50

Jo, jsi už vážně mimo, :mrgreen: :hug: už se na to vážení vyprdni, když přibírá. Já vážila prvních 14 dnů a je to fakt na budku. Normálně koj jak si řekne, doufám, že nedodržuješ nějaký ty 3 hodinový intervaly, když si teď řekne po hodině, tak mu dej. A zas mít ho u prsu hodinu se mi zdá taky zbytečně moc, i když vím, že oni klíďo vydrží. Tak mu dej tak půl hoďky a kdyžtak se ozve po hodině zas, neboj, dítě se vyhladovět nedá.
Prostě ho važ jen jednou za týden a když bude přibírat, tak neřeš, kdyby přestal, nebo dokonce zhubl, tak s vážením můžeš začít znovu, ne? A 300g za týden je super přírůstek, Týnka přibírala 100 gramů týdně a mudr byl spokojený taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
8.7.11 14:52

Ani nevím jak ti poradit.Jsme úplně stejný případ.Už od porodnice jsem malého musela před a po každém kojení vážit. Pil málo (i když mám mlíka dost a teče z prsou až moc rychle)takže jsem už v porodnici musela dokrmovat stříkačkou. Když jsme přišla domů z porodnice, dělala jsem to tak pořád, akorát jsem se víc a víc stresovala tím, kolik kdy vypil a jestli si stihne vypít to co by měl a jestli budu muset pořád dokrmovat stříkačkou. Měla jsem nervy, brečela jsem, no fakt „na hlavu“. Doktorka mi řekal, ať se na to vykašlu, ale já jsem jí neposlechla a dělala jsem to pořád stejně. A pořád jsem měla větší a větší nervy. Nakonec jsem se z toho málem složila. Jenže, malý pije fakt špatně, takže teď (jsou mu právě 2 měsíce) MM odstříkávám a dávám lahvičkou, jen občas kojím, hlavně v noci a ráno. Ale třeba teď už asi dva dny (a dneska nejvíc) stávkuje a nechce moc pít, dneska vypil zatím ani ne 400ml a to by měl za den už vypít cca 800ml! Takže dneska mám zase mega nervy. Doktorka a všichni okolo mi radí, abych už neodstříkávala a dala mu UM. Je fakt, že vlastně nespím, protože než odstříkám, než to do něho narvu, než si odříhne než ho ponosím, než vysterilizuju všechno, tak je ráno. Myslím, že už mám rekord v nespaní. NO, takže, moje zkušenost je, že pokud budeš pořád vážit, fakt z toho zblbneš. Na druhou stranu, pokud vážit nebudeš, nebudeš vědět kolik vypil a budeš mít nervy tak jako tak. Jak z toho ven sama nevím. Buď prostě nevážit a kojit, nebo odstříkávat a dávat lahvičkou, což je ale časově fakt náročné, nebo prostě přejít na UM.
Pokud ti ale nebude chtít pít, tak prostě pít nebude a můžeš dělat co chceš (ani stříkačkou to už pak do něho nenarveš). Takže nervy tak jako tak. Já už na to začínám kašlat, doktorka mi řekla, že žádné dítě v civilizovaném světě na hlad neumřelo. To má asi pravdu. Takže teď ho budím co 3hod. a zkouším do něho narvat co si vezme. A od zítřka asi kašlu na odstříkávání a zkusím ho krmit UM. A uvidím. Asi jsem ti moc nepomohla,že. Ale, jsme na tom prostě podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
8.7.11 14:54

vykašli se na vážení a buď v klidu ;-) běžný normální přírůstek je 100-200g za týden. takže jste hrubě nad průměrem! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
8.7.11 15:00

Diky :kytka: Dobra vyprdnu se na to :wink:
A jeste dotaz - jak tedy poznam, ze ma dost, kdyz je schopny s pauzama pit i vic nez hodinu? Mam kojit tak tu pulhodinu?
Ja vim, ze jsou to debilni dotazy, ale prvni syn byl na UM a tak jsem zblbla z toho vedet kolik vypije (a jakoze on byl ukazkovy a pil presne stanovene davky odpovidajici vaze a veku :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
8.7.11 15:05

Ahojky,
s vážením Ti dobře rozumím, rozhodně nejsi mimo, jsi prostě starostlivá maminka :kytka:
Naše malá se narodila 35+2 a pak měla až do 3 měsíce žloutenku, takže spala a spala, jak šípková růženka. :mrgreen:
Taky jsem vážila co kojení před, po, ve dne, v noci :-) Byla jsem v pohodě, když jsem věděla kolik vypije. Juli přibírala ukázkově a zvážený obsah mlíčka byl pokaždý jiný, a to jsem kojila cca každé 3 hoďky, jednou to dalo předepsaný počet ml, jindy ani náhodou, prostě jak kdy se jí chtělo :-)
Jestli Tě to uklidňuje, tak ještě chvilku převažuj a pomalu se psychicky připrav na to, že nebudeš :-) zvaž třeba jednou denně přírustek, pak jednou týdně atd.
Já když jsem pak přestala, taky jsem měla strach jestli není dehydrovaná, počítala pleny, sledovala fontanelu :roll:
Prostě on Ti hlady neumře, to si zakřičí :-) Vezme si kolik bude potřebovat sám bez ohledu na to jestli ho vážíš nebo ne :-)
Jestli takhle krásně přibývá, tak přestaň vážit. Začít můžeš vždycky, když by náááhodou nepřibíral :-)
M. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6868
8.7.11 15:22

Ahoj,

taky jsem vážila. S malým jsem neskutečně bojovala u kojení a myslím, že jsme vyzkoušeli vše možné i nemožné. Díkybohu dostal „rozum“ :lol: a teď v pohodičce kojíme. Ale tak do čtyř měsíců to byl boj.

V Tvém případě bych se na vážení opravdu vyprdla. Jen Tě to stresuje a malý to z Tebe vycítí. Víš, mimča jsou jako my s tím jídlem. Já mám taky někdy den, že bych sežrala slona a druhej den si vystačím v pohodě se salátem. Nech to na něm kolik si vezme.
Kojila bych klidně z obou prsů (20min jedno - 20min druhé), pokud se Ti sám neodpojí.
A hlavě začni si věřit. Ono, já tomu nevěřila, ale kojení jako takové je nejméně z půlky o psychice. My si opravdu prošli vším možným. A teprve až jsem se já uklidnila, smířila se i s tím, že malý bude na UM, že hlady se v ČR postě neumírá, protože UM koupíš na každým rohu, tak pak jak kdyby někdo mávnul proutek a ze vztekajícího se dítka u prsa byl najednou klidný beránek, který krásně pije. Fakt se snaž hlavně být v klidu, věř si!!!. Váhu dej někam hodně hodně hluboko do skříně a hlavně si to začni užívat!!! Držím pěsti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29412
8.7.11 15:28

Já bych se na nějaké vážení úplně vyprdnula. Alespoň mě to teda neuvěřitelně stresovalo už v porodnici. Vážení před kojením, po kojení… kolikrát jsem to ani nepsala. Měla jsem s kojením hrozné problémy, pozdní nástup laktace a už v porodnici jsem si vyžádala příkrm. Domů jsme od dětské doktorky dostali váhu, abych si mohla kontrolovat kolik vypil, ale dělám to tak dvakrát do týdne a určitě ne před a po krmení. Jen si ho vážím, jestli přibírá a to přibírá přímo ukázkově, takže víc to neřeším.

Příspěvek upraven 17.05.16 v 21:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
8.7.11 16:05

ahoj taky bych se na to vyprdla kdyz prospiva…no a na to kojeni jsou nazory ruzne…asi zalezi jak moc te to otravuje nechat ho hodinu u prsa…ja treba vubec casy mnozstvi apod neresila…kojila jsem kdyz dite chtelo a jak dlouho chtelo (kdyz to teda bylo mozny) :wink: ale v pul roce zas mela utrum abych si mohla trochu uzivat i ja :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
8.7.11 16:18

oni ze zacatku vetsinou pijou dlouho, pak se nauci vypit vic za kratky cas. jestli ti to nevadi, tak ho nech pit. nebo po pul hodine prestan a uvidis, jak bude reagovat.
muj maly pil taky desne dlouho, ted je mu 5 mes a pije asi 10 min.
a jak uz tu padlo, nevaz, jen te to zbytecne stresuje. pokud je maly spokojeny je vse OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9463
23.4.13 13:46

PREPOCET GRAMU NA ML

Dobry den, chtela jsem se zeptat jak se prepocitava hmotnost na mnoztvi vypiteho mleka. Vaha pred kojenim byla 3880 a po kojeni 3950. Sestra rekla ze mala vypila 70. Tzn. ze 1 g na vaze je 10 ml? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.13 13:48

8o 1g=1ml

3950-3880=70

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu