Kojení - výčitky oprávněné?

Anonymní
7.4.17 17:52

Kojení - výčitky oprávněné ?

Hezky páteční podvečer.
Jdu si pro radu možná o útěchu.
Mám 4 měsíčního chlapečka, kterého zatím plné kojim, ovšem již po čtvrté mám nasazena ATB, protože mám mléka tolik, ze se mi dělají strašně záněty a vážně uvažuji nad tím, ze proste bohužel přestanu kojit. Je to ode mě špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6355
7.4.17 17:55

8o Tý jo, myslela jsem, že mléka se tvoří tolik, kolik vypije miminko, žádný velký přebytek. Nepřemýšlel jsi nad darováním mléka porodnici? Ale zase odsáváním budeš prsa stimulovat k větší reprodukci, takže asi zakletý kruh :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
7.4.17 17:55

Zdravá a v pohodě máma je pro dítě to nejdůležitější!!! Ty jsi důležitější než kojení.. A 4 měsíce jsou dobré.. dobrý základ.. UM mlíka jsou dnes na velmi dobré úrovni. Ona ani ta ATB nejsou pro kojené dítě ideál, přechází do mlíka.. Nic si nevyčítej a udělej pro Vás oba to nejlepší. Jsem nadšená kojomatka :D, ale ne kojit za každou cenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6232
7.4.17 17:57
@Anonymní píše:
Hezky páteční podvečer.
Mám 4 měsíčního chlapečka, kterého zatím plné kojim, ovšem již po čtvrté mám nasazena ATB, protože mám mléka tolik, ze se mi dělají strašně záněty a vážně uvažuji nad tím, ze proste bohužel přestanu kojit. Je to ode mě špatně?

Proč by to mělo být špatně? To je snad Vaše věc, jestli kojíte či ne a nikomu do toho nic není. To nejdůležitější Vás syn už dostal. Beztak za chvilku začnete s příkrmy a kojení už bude spíš pro žízeň. A jestli kvůli tomu máte i zdravotní potíže, tak nevidím důvod, aby jste dál kojila :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11237
7.4.17 17:58

Dělej jak to ty cítíš na ostatní kašli a obzvlášť na ty na emiminu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
7.4.17 18:02

Nevycitala bych si nic. Ja treba kojila 18 mesicu, ale nejsem zastancem kojeni za kazdou cenu. Nastesti jsem nemela zanet. Takze pokud by se ti ulevilo ukoncenim kojeni, tak bych to udelala. Zanety urcite nejsou nic prijemneho a jak se rika plati spokojena maminka=spokojene miminko.

• Citovat
  • Upravit
13209
7.4.17 18:16

Souhlasím s ostatními. Takovéhle zdravotní problémy za kojení nestojí. Klidně se poraď s doktorkou a začněte s dítětem pomalu s příkrmy (stejně některé děti takto ve 4 měsících začínají) a kojení nahraď UM. Důležité je, abys byla v pohodě ty! Dítěti bude v konečném důsledku jedno, jestli má mateřské nebo umělé mléko. Ale nebude mu jedno, když bude mít nemocnou mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 18:26

Měla jsem problém podobného rázu, jen teda atb pouze poprvé, pak už jsem věděla při prvních příznaky jak oducpat zacpany mlékovod, ihned Brufen, odpočívat. Kojení jsem zdála v půl roce, respektive jsem pomalu začala nahrazovat UM a po měsíci a něco bylo po mliku.
Pokud bych ale měla opakovaně záněty tak závažné, že je to vždy na atb, sekla bych s tím dřív.
Nadšená jsem z ukončení kojení nebyla, ale bylo to i tak vyčerpávající, jednou až dvakrát měsíčně stav jako při chřipce, bolest prsa, do toho dvě další děti, no sílu jsem potřebovala investovat jinam než do boje s prsy. ;)

Řid se zdravým rozumem, ber jako výhodu, že nemusíš odstavit ze dne na den, můžeš se připravit postupně, vše si pozjistovat. Za mě, je to pak velká úleva, když člověk definitivně skončí a problémy ustanou 8)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 18:31

A co bych všechno měla vědět při UM? Do kdy používat převarenou kojeneckou vodu? Jak často sterilizovat lahve a dudlíky? Jakou značku lahviček koupit? A jak myslíte to najet postupně? Nejraději bych si vzala ty léky na ukončení a měla bych během par dni klid :,(

• Nahlásit
  • Citovat
7.4.17 18:53
@Anonymní píše:
A co bych všechno měla vědět při UM? Do kdy používat převarenou kojeneckou vodu? Jak často sterilizovat lahve a dudlíky? Jakou značku lahviček koupit? A jak myslíte to najet postupně? Nejraději bych si vzala ty léky na ukončení a měla bych během par dni klid :,(

Doporucuju vyhledat laktacni poradkyni a najit reseni. Nektere maminky trpi na zanety, nektere vubec. Spis jde o to, jestli mas vuli a chut kojit dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 19:54
@Anonymní píše:
Hezky páteční podvečer.

Zkus méně pít a jíst, méně přikládat, na záněty slivovicové obklady, zkus také navštívit laktační poradkyni. Přestat můžeš vždycky, ale chce to nejdřív hledat způsob, jak snížit tvorbu mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 20:57

Všechno už mám za sebou dokonce i bylinky, denně sportuji hodinu denně někdy i hodinu a půl, příkladem jednou za 4 hodiny, protože dítě pořad spi je zlaté.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.17 21:55
@Anonymní píše:
A co bych všechno měla vědět při UM? Do kdy používat převarenou kojeneckou vodu? Jak často sterilizovat lahve a dudlíky? Jakou značku lahviček koupit? A jak myslíte to najet postupně? Nejraději bych si vzala ty léky na ukončení a měla bych během par dni klid :,(

Hlavně vědět, kolik toho dítěti dat, že musíš dodržet alespoň ty cca 2h mezi krmením, aby dítě nebolelo břicho, jak připravovat mléko třeba v noci, venku.
Já bych ze dne na den přestat nemohla, měla jsem půjčenou elektrickou odsávačku a ani z nalitych prsou jsem nedostala víc jak pár ml. Dělala jsem to tak, že jsem nakojila, prsa zchladila studenou plinkou. Méně jsem pila. Pak jsem nabídla UM a nakojila až na další krmení. Když byl čas, placla jsem na prsa obklad že slivovice (plina namočená ve slivovici), to jsem se teda pak umyla. Během několika dnů mi laktace celkem dost poklesla. Pak jsem tak nějak pokračovala ve střídání UM a kojení s tím, že jsem v té době už měla zavedené dva příkrmy, začala jsem pak dávat pečivo, jogurt, křupky, vodu či ředěný džus, to všechno na úkor kojení. Píšu to ve zkratce, dělala jsem to tak nějak v souladu s miminkem, s tělem, intuitivně, jak to vyplynulo.
Flašky jsem měla úplně obyčejné z DM, bohaté to stačilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
52
8.4.17 07:41

Kamaradka to vyresila odstrikovanim do zasoby. Nakoupila spoustu pytliku na mliko, dite uz pak nekojila, jen odsavala a male to davala z flasky. V mrazaku vydrzi MM nekolik mesicu. Jestli plne kojis, tak od 6ti mesicu veku ditete muzes prechazet na normalni jidlo, tak to zkus odsat do zasoby. Stejne jestli mas takovou nadprodukci, tak to nemuzes utnout ze dne na den. Me zanety vzdycky vyhnal tvarohovej obklad, ze jsem se obesla bez ATB.
A jestli prejdes na UM, tak to dite taky prezije ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama