Kojení z prsa jednou za 48 hodin

21
11.8.13 13:42

Kojení z prsa jednou za 48 hodin

Potřebovala bych poradit, kojím svoji roční dcerku večer a ráno. Říkala jsem si, že je asi na čase, odbourat další kojení a nechat už jen to ranní. Mám ale obavu, abych si nesnížila úplně laktaci, nebo o mlíko nepřišla (kojit ještě nějakou chvíli chci). Není málo, když nakojím ráno z pravého prsa a druhý den z levého, tak pauza mezi kojením z pravého bude 48 hodin, zdá se mi to hodně nebo je to v pořádku? Jak jste na tom vy? Jak se správně postupuje? Kojit zaráz z obou, to asi nepůjde, malá se napije a pak už nechce, kdybych ji přesouvala z jednoho prsa na druhé, tak už určitě nebude chtít pít a bude mít jiné zájmy :D Znáte to, stačí šustnutí, vyrušení a už není čas pít :D Díky moc za rady a zkušenosti, nerada bych něco zadupala, kojit ještě chci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
11.8.13 13:48
@telu píše:
Potřebovala bych poradit, kojím svoji roční dcerku večer a ráno. Říkala jsem si, že je asi na čase, odbourat další kojení a nechat už jen to ranní. Mám ale obavu, abych si nesnížila úplně laktaci, nebo o mlíko nepřišla (kojit ještě nějakou chvíli chci). Není málo, když nakojím ráno z pravého prsa a druhý den z levého, tak pauza mezi kojením z pravého bude 48 hodin, zdá se mi to hodně nebo je to v pořádku? Jak jste na tom vy? Jak se správně postupuje? Kojit zaráz z obou, to asi nepůjde, malá se napije a pak už nechce, kdybych ji přesouvala z jednoho prsa na druhé, tak už určitě nebude chtít pít a bude mít jiné zájmy :D Znáte to, stačí šustnutí, vyrušení a už není čas pít :D Díky moc za rady a zkušenosti, nerada bych něco zadupala, kojit ještě chci…

MYSÍŠ, ŽE bych to ja tak nechala aspon dva tři mesíce, pak bych už kojo neřešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8079
11.8.13 13:48

Já kojila od 11.měsíce také jen 1× ráno přesně jak píšeš. Ale malá se chvíli po roce odstavila a už nechtěla vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
11.8.13 14:01

@tumpach

Nechala to tak, tím mylsíš, jako nechat ty dvě kojení a pak utnout vše naráz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
11.8.13 14:07

@telu ja bych to taky tak udelala. Mit mliko v prsu 48 hodin a pak ho nabidnout k piti se mi zda dost dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2296
11.8.13 14:16

@telu A proč chceš odebírat druhé kojení? Kvůli tomu, že Tě to nějak omezuje (např. nemůže večer ukládat dceru nikdo jiný) nebo jen kvůli tomu, že si myslíš, že je to lepší pro postupný odstav?
Mám ročního syna a kojím ho…no ještě hodně :-) Donedávna mi nechtěl nic jiného pít a teď je nemocný, takže opět neodmítám. Jinak jsme ale na kojení tak 3× denně a většinou ještě 1 v noci. Dceru jsem kojila do dvou let, myslím, že zhruba od roka 3× denně, v roce a půl jako ty teď ráno a večer a tak jsem to víceméně nechala až do odstavu. Když jsem se rozhodla odstavit, tak jsem snížila na jedno kojení a asi po dvou týdnech odstavila úplně a žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
11.8.13 14:24

@Robinela No vlastně tak od všeho něco :) Kojení mi nijak nevadí, ale začalo mě znervoznovat, že malá je na mě hrozně fixovaná a přijde mi, že je to spíš horší než lepší. Ukládat musím jen já a když se probudí, vyžaduje zase jen mě, nedej bože, když jsem po večerním kojení odešla ven, manžel pak volal, malá hysterická, probudila se a máma nikde, tak jsem mazala domů :zed: tak jsem myslela, že kdybych odbourala to večerní kojení, bylo by to třeba lepší (nebo taky ne). Kojit určitě chci aspon do roka a půl a mám právě obavy, že když nechám jen 1×, tak že o mlíčko postupně přijdu…No pěkně se to ve mě mele, ty pro a proti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
11.8.13 14:55

Tak já když odbourala večerní kojení, tak šla laktace během 2 měsíců do haj.zlu, ale děcku bylo už 1,5 roku a odstavit jsem už docela chtěla, takže jsem z toho zoufalá nebyla.
S tou fixací si nedělej starosti - no tak je fixovaná, má takový období - separační úzkost, to ji přejde. Osobně si teda myslím, že odstavením se to stejně nevyřeší. Pokud tě to nějak výrazně neomezuje, tak bych neřešila ;) a pokud nechceš postupně přestat kojit, tak bych také kojení nechala jak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50403
11.8.13 15:18

Tak v roce uz jsem taky kojila jen jednou denne, jak pises, vecer pri uspavani, rano nechtela. Ve 13 m jsem s ni byla hospitalizovana a nutili nas prevazovat, takze jsem zjistila, ze uz nakojim tak sotva tricitku. Nekdy po 14 m uz ji to prestalo bavit a odstavila se sama, myslim, ze to kojeni tak malo casto na to melo vliv, me se mliko vzdycky tvorilo presne dle poptavky. Ale mozna, ze u nekoho tohle kojeni dlouhodobe udrzitelne je, u me bylo tak 3 mesice, ale mne to nijak nevadilo, ja uz stejne odstavovat chtela i z jinych duvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2296
11.8.13 16:42

Souhlasím s @Gina108 ;-) Myslím, že tu fixaci tím nevyřešíš, možná by se to naopak mohlo ještě zhoršit, že by si malá připadala odstrčená…no těžko říct. Myslím, že je nejlepší se řídit intuicí. Pokud by ti kojení mělo být nepříjemné, je lepší toho nechat, jinak by to mohlo nabourat váš vztah, pokud máš naopak pocit, že to tak má ještě nějakou dobu být, koj klidně 2× denně. Možná by se ti laktace udržela při jednom kojení denně, těžko říct, ale obecně je doporučováno nechat ta dvě kojení.
A k těm večerům…chápu, je to nepříjemné, když jsi vázaná doma, já už nebyla večer venku několik let. Dceru jsem odstavovala až během těhotenství se synem…také mi to už chybí…na druhou stranu, večerů bude ještě spousta, kojit už nejspíš nikdy nebudu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
13.8.13 20:19

Díky

Díky moc všem za názory a rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
13.8.13 20:27

Ahoj, já mám skoro 10 měsíční cácorku a kojím ji 2-3× denně a 1-2 v noci. nedovedu si představit, že bych nekojila 48 hodin, to by mi asi prsa praskla :mrgreen: Malá je od narození, kdy jsme s kojením bojovaly, pít z obou. Takže tak. Ale musíš zkoušet, tělo si to třeba dokáže zafixovat, uvidíš. Já jsem rozhodnutá kojit max. do Vánoc. To bude mít malá skoro 14 měsíců a to si myslím, že je tak akorát… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama