Kojící podprsenka. Jak vybrat?

Anonymní
3.5.21 08:23

Kojící podprsenka. Jak vybrat?

Ahoj,
nejdřív jsem čekala až otevřou obchody, ale můj červnový termín porodu se blíží a rozhodla jsem se koupit nakonec podprsenku na kojení online.

Moje otázka zní, jestli nemáte nějaký tip? Říkala jsem si, že koupím dvě. Jednu třeba tělovou a druhou černou. Jenže vůbec nevím kde. Cenu bych chtěla nějakou přiměřenou :D

A taky nevím jakou velikost. Před těhotenstvím jsem měla 75D. Vůbec mi nepřijde, že by se mi prsa zvětšili, akorát teda na obvod by mně teď více seděla 80, ale zase si říkám, že až mně splaskne břicho, tak obvod budu mít zasae normální. A co košíčky? D je mně akorát, ale jestli se mi po porodu nalijí prsa, tak se do toho nevejdu.

Nemáte nějaké rady prosím? :D
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
141
3.5.21 08:28

Řeším to samé, termín mám v půlce června… četla jsem, že pořádná kojící podprsenka by se měla kupovat až po šestinedělí, až se ustálí laktace - do té doby se prý velikost prsou mění. Vyřešila jsem to obyčejným duo packem podprsenek z Lindexu a na přelomu července a srpna zainvestuji do podprsenky v Triumphu ;)

https://www.lindex.com/…nek-skrajkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
3.5.21 08:34

Po své první zkušenosti, to řeknu takto: Kup si nějakou sportovní podprdu (ale ne nějakou opravdu stahující) a s tou to vydrž až dokud se ti neustálí laktace.
Já si proaktivně nakoupila dvě kojící podprdy a když se mi nalila prsa, nevlezla jsem se ani do jedné. Takhle jsem prostě vyhrnula tričko, shrnula tu sportovní podprdu a bylo. Navíc byla strašně pohodlná - nikde nic netlačilo. Nakonec jsem kvůli mnoha jiným faktorům nekojila. Ale v šestinedělí pro mě byla kojící podprda tak trochu scifi. Úplně nejlepší je vykašlat se na podprsenku úplně, protože se bradavky nejlépe hojí na vzduchu. Pokud ale nevydržíš bez opory, opravdu doporučuju nějakou pružnou, sportovní a až později kupovat nějakou kojící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
3.5.21 09:04

Já si koupila dvě v lindexu, pak dvě v Bonprixu, ještě používám tři sportovní. Asi si dokoupím ještě nějaké. Ale v šestinedělí mi to přišlo fakt málo, pořád i přes vložky mokré. Za mě-kup si nějaké pohodlné na noc a nějaké hezké na den :P. Velikost podle tabulek na eshopu. Já vždy nosila B, v těhotenství dokonce D a pak mi sedly z Bonprixu A :lol:. Mně řekl manžel, že mám takové babkovské. :mrgreen: Bez podprsenky to jde doma taky, na druhé prso si dávám látkovou plenu, aby nebylo všechno od mléka. Kdyby mi teklo mléko jenom při kojení a jenom z jednoho prsa, tak asi podprdu nenosím vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
3.5.21 09:09

Já objednávala z Bonprixu, velikost podle jejich tabulky seděla přesně. Když jsem se měřila cca dva měsíce před porodem, tak jsem si ještě drobnou rezervu nechala a bylo to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
3.5.21 09:48

Po prvním porodu jsem měla dvě kojící podprsenky, a tak strašně mě pak tlačily, že jsem je nemohla nosit.

Teď po druhém porodu jsem pořídila kojící tílka z Lidlu a jsou super. Za mě nejlepší volba. Dají se odepínat nahoře u ramínka a díl přes prsa je zdvojený a venvitř na gumu, takže prsa i pěkně podrží.

Na léto jsem si přikoupila dvě kojící podprsenky z HaM, jsou na stejný způsob jako ta tílka z Lidlu, ale končí tou gumou.

Normálně nenosím vůbec klasické podprsenky, pouze ty jakoby sportovní. Jenže ty jsou z umělých materiálů, a to by mi při kojení vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
3.5.21 09:59

Já na blind koupila z lidl shopu.. A ejhle, jsou super.. Koupila jsem o číslo větší, než jsem měla před těhotenstvím a vše ok.. Ta cena je víc než super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 11:02

Tak to vypsdá, že koupím nějaké na sportovní styl (stejně je doma nosím i normálně) a pak dle potřeby po šestinedělí nějaké dokoupím. Děkuju za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 15:41
@Houbis píše: Řeším to samé, termín mám v půlce června… četla jsem, že pořádná kojící podprsenka by se měla kupovat až po šestinedělí, až se ustálí laktace - do té doby se prý velikost prsou mění. Vyřešila jsem to obyčejným duo packem podprsenek z Lindexu a na přelomu července a srpna zainvestuji do podprsenky v Triumphu ;)https://www.lindex.com/…nek-skrajkou

Teď se na ně dívám a můžu se zeptat kolik máš normálně a jakou jsi brala velikost? Já mám dle měření a té jejich tabulky míry nyní 85D. Tak nevím, jestli vzít L nebo spíš XL. Zas se bojím, že se časem vytahá :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1194
3.5.21 15:52

Jestli se vejdeš do běžné konfekce i v případě, že ti.prsa poskočí třeba o dvě tři velikosti, tak bych řekla, že můžeš být úplně v klidu, koupit třeba dvě sportovní, nebo kojo tílka a uvidíš. Já mám termín v půlce června a už teď mám na sobě model s hrůzným číslem 70I, pročež těhotenství jsem začínala s košíčkem F. Co bude dál už radši neřeším 😁 😁 🙈
Do porodky koupím tuto
https://www.eshopspravnapodprsenka.cz/…kojici-black

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
3.5.21 16:08
@Anonymní píše:
Teď se na ně dívám a můžu se zeptat kolik máš normálně a jakou jsi brala velikost? Já mám dle měření a té jejich tabulky míry nyní 85D. Tak nevím, jestli vzít L nebo spíš XL. Zas se bojím, že se časem vytahá :nevim:

Já jsem docela atypická :mrgreen: Podprsenky v Triumphu mi změřili a kupuji tam 70E. Tyhle v Lindexu jsem kupovala L a vracela jsem je, protože mi byly menší přes prsa - obvod ok. Vyměnila jsem za XL a ta sedí lépe. Snesla bych kvůli objemu i XXL, ale z toho bych už vypadla kvůli obvodu.

Já je beru jako dočasnou “nouzovku”, nemůžu už kostice ani cítit a tyhle podprsenky mi přijdou vzhledem k aktuální situaci OK při poměru cena:výkon - jsou příjemné, elastické, pohodlné, akorát na teď. Nicménně je to kompromis. Pokud máš termín v červnu, tak bych počkala do příštího pondělí, zda otevřou obchody a šla bych to zkusit naživo. Pokud neotevřou, tak si můžeš objednat na netu a za pár dní ji máš doma. Já jsem je kupovala už před měsícem a půl, protože jsem v normální podprdě už nemohla vydržet a o otevření obchodů se neuvažovalo. Kdybych to řešila teď, tak bych ten týden vydržela a počkala, co vymyslí.

Každopádně teď určitě nainvestuj do žádné drahé kojící podprsenky s ideou, že ji využijes i po porodu. Kup si podprsenku, co ti sedí a je ti příjemná teď, protože nevíš, jak ty prsa budou vypadat po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.5.21 17:59

Za mě byla super carrywell. Je elastická, dobrý držák a hlavně mi vydržela x let kojení, mám více dětí. Doporučuji černou, protože bílá v pračce časem zešedla. Má na heurece výborné hodnocení od hodně maminek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat