Kojím a chtěla bych otěhotnět

511
5.4.20 20:50

Kojím a chtěla bych otěhotnět

Zdravím holky,
mám skoro sedmiměsíční holčičku, kterou zatím asi 3 týdny přikrmuji, velice jí chutná, ale stále dost kojím, bohužel hodně v noci. Do asi 4 měsíců spala celou noc, ale pak se jí začaly prořezávat zuby a byl tomu konec, první zoubky vylezly, ale režim celonočního spaní už se nevrátil Teď se budí, když to jde dobře za noc 2-3×, když to jde hůř, tak nad ránem každou hodinu, vždycky dám prso a během chvilky usne. To bych samo o sobě neřešila, ale k věci - nemám ještě zpátky menstruaci, přitom bych si ale moc přála otěhotnět do doby, než bude mít dcera rok, rok a půl. Původně jsem to v plánu vůbec neměla, ale těhotenství bylo skvělé, porod proběhl taky moc dobře malá je zlatá, a mně najednou došlo, že by se mi vlastně moc líbilo mít děti věkově blízko u sebe, ani např. kojit během těhotenství a pak případně tandemově.
Najde se tu někdo, kdo by aktuálně táké rád do několika měsícl otěhotněl, ale kojí? Přivítám určitě i zkušenosti těch, kterým se to podařilo.
Uvažovala jsem o Femigardu, pomohl mi k otěhotnění u dcery, ale nejsem si jistá, jestli je to při kojení dobrý nápad. :nevim:
Jen dodám, že určitě nechci dceru násilím odstavovat, jsem smířená s tím, že bude-li se dcera chtít kojit dlouho, obětuji raději touhu po dětech věkově blízko, než ji trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.4.20 20:58

@mrsrestarick mě se povedlo otěhotnět neplánovaně při kojení, když mělo miminko 8 měsíců. Ale mám vyzkoušeno, že se mi cyklus obnovuje, když zavedu přes den 1-2 příkrmy a nahradím kojení. Nočního kojení se to netýká.
Jenomže v tomhle to má každá žena jinak, protože někomu se cyklus obnoví i při plném kojení a někomu stačí kojit 1× denně a dokud dítě neodstaví, tak neotěhotní.

• Citovat
  • Nahlásit
6481
5.4.20 21:02

Plně jsem kojila a otěhotněla. Že kojení není antikoncepce je už dávno vyvraceny fakt, takže my jsme se vědomě nechránili. Otěhotněla jsem po prvni menstruaci. Tandemové kojení jsem teda neplánovala, to mi přijde trochu ujetý, podobně jako kojení do 3 let apod. Dcera se odstavila asi ve 3 měsíci těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.20 21:03

Po porodu jsem poprve menstruovala po osmi mesicich. Kojila jsem vecer pred spanim, v noci zhruba po dvou hodinach, rano po probuzeni a cca v jedenact dopoledne na spani. Kdyz byl male rok, zacali jsme se snazit za teto kojici situace, a hned na poprve se povedlo. Takze u nas kojeni vubec zadna prekazka nebyla ;) Ale kdy se konkretne tobe vrati menstruace, ti asi nikdo nepovi. Nezbyva nez cekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
5.4.20 21:07

Rozhodně nekoj tandemově, pokud už fakt otěhotníš starší dítě odstav. TO už se tu řešilo vícekrát, že pak miminko nemělo potřebné živiny co potřebovala nebo to vypilo to starší. To fakt nedělej. Miminko tehdy u paní skončilo na UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4507
5.4.20 21:14

@mrsrestarick to je hodně individuální, já mám 2 děti 21 měsíců od sebe a pokaždé jsem dostala menstruaci rok po porodu. Starší jsem kojila do 11 měsíců, mladší do 14 měsíců. Chtěla jsem děti brzy po sobě, povedlo se hned po té první menstruaci, takže po roce. Můžeš otěhotnět i bez menstruace, protože ovulace předchází menstruaci. Neuděláš s tím nic, doporučuje se vynechat noční kojení, ale to není vždy možné (u nás to bylo nemožné, kojila jsem hlavně v noci, jinak bysme se nevyspali - do půl roka spaly celou noc, od cca 8 měsíců vzhůru každé 2 hodiny, po ukončení kojení obě spaly opět celou noc)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11113
5.4.20 21:18

Asi tě nepotěším, MS jsem dostala 4 měsíce po porodu a chtěla otěhotnět do roka syna, aby nemusel do jeslí (bydlíme v Německu). Jelikož mám super doktora, měla jsem několik prohlídek a bohužel, MS byla, ale bez ovulace. V jedenácti měsících jsme syna odstavila, dostala MS a další už nepřišla. Děti mám 20 měsíců od sebe. Takže u nás kojení jako antiko fungovalo. A to jsem poslední dva měsíce kojila opravdu už jen k ránu, kolem 6.měsíce už měl syn zavedené 3.příkrmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54092
5.4.20 21:27

Je to nevypočitatelný. Kojení není antikoncepce, ale u nemalé části lidí prostě při něm cyklus pořádně nenastartuje. Jo, znám osobně lidi, kteří otěhotněli během prvního půl roku plného kojení. A pak i ty, kterým cyklus naskočil až pár měsíců po úplném odstavení. Mému dítěti je 14 m a MS stále v nedohlednu. Jasně, že na otěhotnění může stačit i ta první ovulace předcházející první menstruaci, otázka je, kdy dorazí. A taky jaký bude mít vliv zvýšený prolaktin na kvalitu vajíčka, sliznici a tak vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24538
5.4.20 21:31

Já jsem třeba případ, kdy bych při kojení otěhotnět nemohla, u mě ms přišla pokaždé měsíc a půl po ukončení kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
5.4.20 21:33

Já jsem otěhotněla 3 měsíce po porodu, kojila jsem do čtvrtého měsíce. Menstruaci jsem vůbec nedostala :-D Mám děti od sebe 11,5 měsíce, momentálně 20 měsíců a 8,5 měsíce, stále kojim, menstruace nikde a rozhodně už nebudu riskovat další těhotenství :-D takže jsem si hned po šestinedělí musela nechat napsat antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
5.4.20 21:45

Já jsem otěhotněla v 1,5 roce dcery, kojila jsem celé těhotenství, později i tandem. Mladší dceři rozhodně nic nechybělo :think:. Ale je to individuální, některé kamarádky neměly MS třeba i nějakou dobu potom, co odstavily, jiné otěhotněly do půl roku při kojení. Já jsem měla MS od 8m dcery, nechránili jsme se, ale chvíli trvalo, než se nám druhá dcera povedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
5.4.20 22:27

Otehotnela jsem neplanovane necely 4 mesice po porodu. Ale me tedy naskocil menzes hned 8 tydnu po porodu. A kojila jsem dceru cele tehotenstvi az do porodu, samozrejme ne plne a na konci jsme spis meli ranni a obcas vecerni udrzovaci davku. Ted jsem necele dva tydny po porodu, krasne jsem se rozkojila a dcera si obcas rano cucne. Syn pres noc pije mene a mam obcas po noci preplneny prsa, tak ji mam misto odsavacky, hezky mi ty prebytky odpije a nemusim se bat zanetu! :lol:
:palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
6.4.20 16:31

Ahojky, take bych rada co nejdrive otehotnila. Male je 13 mesicu a ms stale nikde. Ona teda nijak hodne neji, zato kojeni miluje, prisaje se asi tak 20× za den. Obcas teda spi celou noc, ale nijak casto to neni. Mne bylo doporuceno zvysit kaloricky prijem potravy. Prolaktin jako takovy pry primo nebrani ovulaci a menstruaci. No snazim se ted poradne jist, ale uz toho o moc vic do sebe nenarvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
511
6.4.20 17:33

@peclen To je docela zajímavé, já teda musím říct, že jím opravdu hodně kalorií a přesto se mi váha hodně pomaličku od porodu pořád snižuje (teď už třeba jen kilo za měsíc až dva). Sladké nejím vůbec, naopak jím dost maso, vejce, nebojím se třeba másla, sýrů, ořechů atd. Dcera je taky hrozný prsomil, ale zároveň jí moc hezky i příkrmy, i když zatím teda nemá ještě ani zavedené obiloviny a je to jen maso, zelenina a ovoce.
Poslední dny se mi začíná zdát, že se snad s tělem v rámci hormonů něco děje, najednou jsem se docela hodně odvodnila, naopak se nafoukla (na nadýmání jinak absolutně netrpím, nejím nic nadýmavého), obcas cítím podbřišek a trochu se mi vyhodila krupička na jedné straně brady, tak si říkám, jestli se třeba jeden vaječník nevzpamatoval. Nikdy by mě nenapadlo, že si budu tak přát dostat menstruaci :D

Jinak jsem moc ráda za všechny zkušenosti, co jste psaly, vesměs byly spíš optimistické :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
6.4.20 20:36

Tak preji at je to u tebe pms ;-) Dokud hubnes a kojis tak mas asi vetsi vydej nez prijem. Mne se to zatim jidlem nedari zastavit. Jeste mi mudra radila sport - zvysit hladinu dopaminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat