Kojím a občas dám umělé mléko - co si o tom myslíte?

997
5.4.16 20:50

Kojim a obcas dam um...co si o tom myslite?

Ahojky. Dotaz… Mala mi zacala obcas zlobit, je dlouho vzhuru az je z toho vztekla a nechce ani jist. porad se odpojuje od prsu. jedine co zabere je, ze ji udelam um hipp do flasky a pak konecne usne… neni to kazdy den. Vubec mam potiz s kojenim. mliko mam, ale neumim kojit jinak nez doma s polstarem, dlouho ji to trva, nez se nakoji- 3/4 hodky, casto se odpojuje, mam asi blby prsa :? takze kdyz nekam jdu, musim udelat taky um(stalo se 2×).male jsou teprv 3 tydny. myslite, ze je to blby, ji dat obcas um, kdyz mam mliko? Muze se to takhle kombinovat s mym mlikem? Prijfu si jak spatna mama :(…nechci ji tim krmit, ale nevim si nekdy rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5256
5.4.16 20:53

Je to blbý, zruš UM i flašku nebo jsi na nejlepší cestě přestat kojit. Věnu jse malé, koj jak si řekne, žádné intervaly, nejlépe kůži na kůži, zalézt spolu do postele, hodně se mazlit a střídat prsa. Je ještě maličká, je velká šance, že se rozkojíš a k flašce už se nevrátíte. Je to velmi rizikové, že si na flašku zvykne, tam to teče jednoduše a je jiný princip sání a pak už prso nebude chtít a budeš ak trubka kupovat UM a přijdeš o ten úžasný kontakt při kojení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2055
5.4.16 20:54

Pokud vám to oběma vyhovuje a flašku si vezme, proč ne? Nevidím na tom nic špatného. Moje děti si teda flašku nikdy nevzaly, starší pak v 9. měsících, ale to už asi mlíko došlo a mladší nikdy, kojila jsem ji 18 měsíců. Kdyby to bylo častěji, tak bych se bála, abys nepřišla o mlíko, ale když je to jednou za čas, tak to neva. Ono i kdybys nekojila vůbec, tak to přeci neznamená, že jsi špatná máma. Důležitá je pohoda vás obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746

Myslim ze 90% tvych problémů s kojení pramení z toho že dáváš flašku. Dáváš jí um na doporučení doktora nebo proč si s tím začala???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9373

Blbí prsa nemáš, jen prostě si zvykla, že bude dělat elent a dostane flašku… u flašky se totiž nemusí namáhat… kombinovat ale jistě můžeš.. jen bych možná odstříkala a dávala do láhve svoje mm..
jinak jestli udržíš kojení tot otázka… některým dětem to nevadí a jsou schopni mít láhev i prsa a střídat to bez problému… naopak někteří si zvyknou a pak je s kojením konec…
muj syn měl žloutenku, dokrmovala jsem mm přes stříkačku.. za týden? prsa jen tak požužlal, netahal a počkal si na skříkačku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
5.4.16 20:59

Jestli chceš kojit, tak jí UM a flašku prostě nedávej a naučte se kojit. Jinak s o kombinování kojení s UM nemyslím vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
3031
5.4.16 21:02

Dělej to jak ti to vyhovuje. Nesnáším větu o špatné matce. Pokud máš z toho špatné svědomí, no tak koj! Zkus to, no k UM se můžeš vrátit vždycky. Pokud to bude dost vyhrocené, tak to zkombinuješ, když to dítě přijímá. Jde o to, aby jsi byla spokojená jak ty, tak hlavně to dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
5.4.16 21:03

Na to je nejlepší mít flašku imitující prs-tomie tiepe třeba. Jde to. Ovšem jestli se ti vzteká, tak to proto, že málo tahá-asi si zvykla na flašu, ta m to teče.
Asi fakt vysadit flašu a co nejvíc kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
5.4.16 21:07

Nic si z toho nedělej, ja od 3. tydne taky dokrmuju a to z flašky a přitom kojim, prostě i kdybych se na hlavu stavela dost mlika nemam. Malá mi šla z vahy a nez se stresovat, tak jsem radeji dala lahev. Vyhovuje nam to oběma, kdyz mam pocit ze ji kojeni stačí, nedam lahev a naopak. Teď má čtyři mesice a musim objektivne říct, že prcek dava přednost prsu i když je flaska pohodlnější. Takže asi je to individuální, ale ne kazdé díte začne nutně odmítat kojení… Hlavně klidek a no stress.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
471
5.4.16 21:08

Na tom není nic špatného a je to tvoje věc. Ale jestli chceš dal kojit, pozvi si LP ale flaška ani dudel pro malou ti s kojením nepomůžou. A jak už kdosi psal, potíže s kojením můžeš mit právě kvůli kvůli flašce. Jinak hodně zdaru. Kojení není vždy samozřejmostí. Jestli opravdu chceš musíš zabojovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
5.4.16 21:13

Milá zakladatelko,
mám dítě 6 týdnů. Kojím a když mám pocit, že řve hlady a já mám mléka málo, párkrát jsem mu udělala Hipp. Podávám ho (popř. i své odsáté mléko) malinkou hadičkou, kterou jsem dovezla z porodnice (takto tam krmí děti, pokud maminka kojit nemůže). Hadičku dám na prst a ve skleničce mám mléko. Dítě pak saje prst a s ním i mléko z hadičky. Princip stejný jako u sání z prsu a nehrozí, že by se dítě odnaučilo správnou techniku. Zkus se na tu hadičku zeptat např. ve zdravotnických potřebách. Je to jednoduché a krmí ji tak i např. babička, když musím na chvíli odjet. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
5.4.16 21:15

Vykasli se na nazory ostatnich, delej to podle sveho. Sama vim, jake to je se kojenim stresovat, vede to k jedinemu, k dalsim problemum s kojenim. Moznam bych volila variantu misto um dat odstrikane. Mne mala takhe ze zacatku taky pila hrozne dlouho, pak zas byla pro zmenu hodne rychla :-) U prvniho ditete to vypadalo takto - po prijezdu z porodnice kombinace kojeni a um (odstrikavala jsem malo mleka a mala se neumela nebo nechtela prisat, v noci ji to slo) cca po mesici jsme konecne jen kojili. Vydrzelo to do tri mesicu a apak zas kolotoc, rev, pokusy vseho druhu a zkoncila na um. Druhou kojim uz 9 mesicu, takze pristupem to asi nebude. Ale rikala jsem, ze kdyz bych se mela u toho nervovat, jako u prvni, tak ji dam flasku a hotovo. Jsou matky, co nekoji vubec. Dokonce takove, ze kojit nechteji vubec, nebo jen omezenou dobu. Takze uz jen to, ze si delas se spravnym kojenim hlavu, z tebe dela dobrou matku. Je tvoje dite zdrave a spokojene? Jestli jo, tak jsi dobra matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
5.4.16 21:18

Já kojila 14m, od 5m měl jen na večeři UM + odsáte MM nebo i bez podle toho jestli jsme stihla něco odsát, příkrm 1× oběd až od 7m a stejně jsem dokojovala, problémy jsme neměli. prostě jsem to neřešila a nestresovala. prostě byl večer unavený a nechtělo se mu sát, přes noc a přes den to bylo v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
5.4.16 21:20

@Janitka ještě zkus po kojení ještě odsávat, zvýši se ti tam mm i tok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4171
5.4.16 21:20

A není lepší, když své mléko odsaješ a místo Hippu dáš to své. Já teď malé také odstříkávám, protože kojení prostě nejde… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama