Kojím a přikrmuji, nyní příkrm odmítá

248
10.1.21 10:55

Kojím a přikrmuji, nyní příkrm odmítá

Ahoj maminky,
dcera (7tydnu)
Od porodnice nám v podstatě hladověla, než jsme přišli na to, že brečí opravdu hlady a začali jsme přikrmovat. Vždy 15min kojím jedno prso, 15min druhé prso a většinou poté jsme dávali UM 70 ml, na noc 100 ml. Zpočátku třeba je 3× denně, pak už jsme museli dokrmovat každé kojení. Teď mi ale poslední dobou dělá to, že buď příkrm nedopije a nebo ho vůbec nechce. Dnes v noci ani ráno nechtěla, flašku vyplivla a i něco co ji do pusinky nateklo. Je možné, že bych začala mít tolik mléka že by jí to začalo stačit? Stalo se to někomu, že i takto po delší době mohl UM zahodit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1993
10.1.21 11:02

Jasně; pokud nechce, tak ji nenuť a koj podle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18885
10.1.21 11:03
@Anymaa píše:
Ahoj maminky,
dcera (7tydnu)
Od porodnice nám v podstatě hladověla, než jsme přišli na to, že brečí opravdu hlady a začali jsme přikrmovat. Vždy 15min kojím jedno prso, 15min druhé prso a většinou poté jsme dávali UM 70 ml, na noc 100 ml. Zpočátku třeba je 3× denně, pak už jsme museli dokrmovat každé kojení. Teď mi ale poslední dobou dělá to, že buď příkrm nedopije a nebo ho vůbec nechce. Dnes v noci ani ráno nechtěla, flašku vyplivla a i něco co ji do pusinky nateklo. Je možné, že bych začala mít tolik mléka že by jí to začalo stačit? Stalo se to někomu, že i takto po delší době mohl UM zahodit?

Jasně laktace se upravuje. Přibrala. Už toho víc vytáhne. Zkus jen mm a nabízet častěji a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
10.1.21 11:11

Jestli nechce UM, tak toho využij a prostě ho nedávej.
Je větší, silnější, asi se jí líp saje.

MM se navyšuje podle potřeby. Např. když máš už starší dítě z půlky na příkrmech, onemocní, přestane jíst a jen visí na prsu, tak se laktace navyšuje dost skokově o velké množství a jde to v pohodě.

Případně si pozvi dobrou laktační poradkyni, jestli si nejsi jistá.
Je škoda dávat UM, když můžeš kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
10.1.21 11:14

UM bych nedavala vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.1.21 12:28

Buď ráda. Kdyz dokrm odmítá, tak to znamená že má dost alespoň tak je to bylo u nás. Kolikrat jsem se stříkačkou snažila dokrmit odsatym mlékem marně vystrkuje to jazykem nebo plive. Dulezite je že je váhový přírůstek.??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 14:32

No je to zvláštní, většinou si to na několikátý pokus vezme a neni to jen že si cucne a vyplyvne, ale klidně 100 ml vypije, takže podle mě to prso stejně nestačí :,(
Když jsem jen kojila, tak váhové přírůstky nebyly téměř žádné a pořád byl brek… Teď to jsou nervy než se přisaje k té lahvi, staví se k tomu jak k dudáků, vystrkuje, ale jakmile zjistí, že z toho něco teče, tak si to většinou pak vypije..tak jestli si myslí, že to je jen dudák a proto to nejdřív nechce :think: fakt nevím

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat