Kojím dítě, ale přibírá na váze málo

10
31.8.21 22:36

Kojím dítě ale přibírá na váze málo

Ahoj holky, kojím své dítě. K dr chodíme na vážení a malá přibírá pouze 70 až 100 gramů za týden. Dr říká, že je to hraniční, ale v pořádku, ale já z toho mám divný pocit, že přibírá tak málo. Myslíte, že to může být i mojí stravou, že přibírá tak málo? Budu ráda, za každou pomoc.
A ještě do toho se mi ucpal u jednoho prsu mlékovod a kojení z toho prsu mě fakt bolí a malá nemá sílu to vytáhnout. Snažím se to masírovat, odstříkávat, ale spíše bez úspěchu. Hledala jsem i na netu, ale všichni píšou jen prso vyprázdnit, ale já už jsem zoufalá, jak to udělat. Malou i nechávám déle u prsu, i když mě to bolí… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2760
31.8.21 22:48

Kdyz je to dle doktorky v poradku, tak bych se ridila spis tim, jak je miminko spokojene a jestli ma dost pocuranych plinek. Urcite je dobre pri kojeni hodne pit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8594
31.8.21 22:58

A zkusili jste kontrolní kojení? Kolik malá vypije? To bude asi to nejdůležitější.
Z jednoho prsu by ji to stačit mělo. Některé maminky kojí dvojčata, takže tam také musí každému jedno prso stačit.
Je zbytečné ji nechávat u prsa dlouho. To už téměř nic nevypije. Ale dávala bych ji k prsu v kratších intervalech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14108
31.8.21 22:59

@Blueday Kolik je male? Syn treba behem sestinedeli pribiral strasne pomalu, na porodni vaze byl az 21.den. Starsi dcera naopak prestala pribirat ve 4m, pak pribrala 100g za mesic, od narozeni do 4m pribrala cca 1.5 kg, takze pres 100g tyden to urcite nebylo. Jde zitra do 4.tr. a je porad drobna (do 130 cm a 25 kg). Naopak syn se rozjedl a je celkem prumerny. Nejmladsi je jedine dite, co mi jedla a pribirala ukazkove. Pokud by se Dr. neco nezdalo, tak pak nejspis doporuci treba krevni testy, testy na celiakii, ale nijak bych se z toho zatim nehroutila. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8337
31.8.21 23:11

Pribirani u deti je hrozne individualni. Tak klid. A zkusilas nalozit se do horky vany a rozmasirovat a odstrikat to tam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54076
31.8.21 23:20

A jinak je miminko spokojené? Má dost počůraných plínek? Jestli jo, některé děti holt přibírají pomaleji. A někdy to jde skokově, furt nic a najednou skok. Nebo je období, kdy nenabírají na váze, zato rostou do délky. Nepíšeš, kolik jí je. Nebo jsou období spurtů…
Laktace se nejlépe zvyšuje častým přikládáním a taky častým nočním kojením. Pokud si něčím nejsi jistá, nebála bych se kontaktovat dobrou laktační poradkyni, ono kolikrát stačí i „jenom“ to, že tě uklidní. A mohla by pomoct i s tím ucpaným mlékovodem. Mně na zánět v prsu zabraly klasika babské recepty, tvaroh a zelný list. Ale jinak bych se zkusila uklidnit, jsi pod dohledem lékaře, ten by poznal, kdyby bylo cokoliv špatně. Opravdu každé miminko je ndividuální a i když třeba pijí úplně stejně, některé z toho nabere 100 g týdně a jiné za měsíc a špatně není ani jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
31.8.21 23:37

Obě moje holky přibíraly pomalu. Taky okolo 100g za týden. Jsou strašně aktivní, furt v pohybu. Já jsem sama taky spíš drobná, tak i to možná hraje roli.
Jestli doktorka říkala, že je to v pořádku, tak to neřeš. Užívej si miminka, tenhle stres je až neuvěřitelně kontraproduktivní, znám to sama. Jednu domů jsem vážila i pomočené plenky, abych věděla kolik toho vyloučila :roll: Začátky byly hrozné…
Na ucpané mlékovody vždy zabere horká sprcha a rozmasírování. Pak tvaroh pokud se to nelepší. Případně se na chvilku předkloň, gravitace by taky mohla pomoci. A jinak čím déle bude malá u prsu, tím víc se bude mléka tvořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14792
31.8.21 23:42

Ostatni uz napsaly vse, jen jeste zkus u toho horsiho prsa menit polohy tak, aby mala byla bradickou pokazde jinak (odsaje nejlip tu cast prsa, kam smeruje brada). Takze i na fotbalistu, bricho na bricho a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
31.8.21 23:59

Na prso dej tvaroh. A vazenim bych se extra nestresovala, pokud je spokojená, má dost pocuranych plen tak to dozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
1.9.21 06:03

@lasička1 kontrolní kojení je úplně k ničemu. Ani mimino si pokaždé nedá stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.9.21 08:24

@ugluk zelny list? To slyším poprvé, jak to prosím finguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.9.21 08:26

@Sariku tak to jsem ráda, že slyším, že nejsme jediný. Člověk pořád čte, že přibírají hodně ty děti a my málo. Vždyť máme kilo za více než dve měsíce… Tak jsem teď víc v klidu. Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.9.21 08:29

Holky, moc děkuji za uklidnění. Jsou nám dva měsíce. Právě že ze začátku přibírala zhruba 10g za den, teď už se nám někdy podaří i těch 20 g za den… Já se těšila na baculate mimi a místo neho mame dlouhou hubenou žížalu :lol:
A právě jsem měla strach, protože první ditko jsem taky kojila a to nepribiralo vubec a nebo fakt maličko. Nakonec se zjistilo, že mělo i reflux, tak jsme pak dávali zahuštěný Nutrilon. Proto mám strach, jestli není chyba někde u mě… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
1.9.21 08:31

@Lucie_Sx jj, to se snažím měnit polohy, ale zatvrdlinu, mám tak blbě, že se mi nedaří ji přiložit tak, aby tam směřovala bradička :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54076
1.9.21 10:15
@Blueday píše:
@ugluk zelny list? To slyším poprvé, jak to prosím finguje?

Normálně jsem si strčila do podprsenky zelný list :-) A pravidelně jsem měnila. Doporučeno laktační poradkyní a zároveň sestrou u nás na gynekologii, ale fakt je, že jsem to neměla nějak strašně drmatický…
Jinak znám dost dětí žížalek, co jsou mimořádně spokojené, živé a veselé děti. Někdy je to prostě genetika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat