Kojim, este nemam menzes a chcem otehotniet

Anonymni
1.8.07 10:52

Kojim, este nemam menzes a chcem otehotniet

Ahojte.
Volam sa Lyda.
Mame skoro 16-mesacneho syna, ktoreho stale kojim cca. 3-krat denne a este stale som nedostala menzes. A velmi by sme chceli dalsie babatko, no kedze nemam mens, tak ani neviem, ci mam OVU.
O druhe mimco sme sa aktivne zacali snazit od zaciatku jula.

Dievcata, podarilo sa Vam niektorej otehotniet aj napriek tomu, ze ste kojili a este ste nemali mens? Ak ano, ake ste mali tehotenske priznaky?…bolo to take ako pri prvom tehu alebo ine?

Dakujem za kazdu odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

741
1.8.07 11:20

Být tebou, tak si skočím k doktorce na vyvolávačku. Bez menstruace určitě k ovulaci nedochází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
1.8.07 11:37

Bibino, to jsem si taky myslela, ale dr. mi ji nedal - byl by to hormonální šoking pro tělo a mám počkat, až sama příroda MS spustí, tudíž i já budu fyzicky připravená donosit těhotenství. Naštval mě :twisted: děsně…snažili jsme se bez MS skoro půl roku, já si měřila BT, která mi ukazovala jakž takž výkyvy podobné ovulaci a menstruaci, i břicho mě pobolívalo, beďary se dělali…ale snaha byla neúspěšná.

První MS jsem dostala až 22 měsíc po porodu, snad proto, že jsme hodně ubrali na kojení (kojím dodnes 3× denně) a cyklus byl ukázkový včetně ovulace, otěhotněla jsem druhý měsíc, nicméně jsem potratila. I po potratu MS nastoupila, tak doufám, že tentokrát budeme úspěšnější…

Pokud tedy vím, otěhotníš i bez MS, když zrovna chytneš první ovulaci, po které by přišla MS. V ojedinělých případech k ovulaci dochází i bez MS, ale to je jen rovina teorie…

Zkus bylinky - kontryhel, maliník…třeba tělo srovná.
Hodně štěstí
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.07 14:35

Lindo, taky myslím, že ovulaci můžeš mít i bez MS.

Mám 14-ti měsíční dceru, kojím ji snad ještě 6× denně, MS už mám sice asi půl roku, ale taky se mi zatím nepodařilo otěhotnět, i když zatím zkoušíme jen 2 měsíce. Takže musím být trpělivá. Nevím jestli mám ovulaci, protože podle BT mám taky výkyvy dost neurčité.

Na jednu stranu si říkám, že zvýšený prolaktin kojením může bránit otěhotnění, na druhou stranu po porodu mi hned dr. nabízel HA, protože kojení jak říkal v žádné případě antikoncepce spolehlivá není. Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
1.8.07 18:08

Nevím, kdy kojíš, ale mě nastoupila MS až když jsem kojení zredukovala na 2 - před usnutím a po probuzení a snažila se, aby malá byla co nejsytější a moc toho nepila. Šlo mi sice i o odstavení, ale to proběhlo až za 5 měsíců. U nás fungovalo kojení jako antikoncepce 28 měsíců. U těch, co chtěj děti co nejdřív po sobě a přitom kojej, prej kojení funguje jako hodně spolehlivá antikoncepce :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
6.8.07 14:59

No, podle toho co jsem si již dříve nastudovala, a odborné knihy snad nelžou, menstruace je následek ovulace při které nedošlo k oplodnění vajíčka. Takže je blbost aby měla žena ovulaci a do 2-3 nezačala krvácet (pokud tedy nedošlo k oplodnění vajíčka). Bez menstruace můžeš otěhotnět pouze v případě, že by jsi chytla tu první ovulaci jak již bylo zmíněno výše… Ve Tvém případě by bylo nejlepší poradit se s lékařem a případně si nechat ovulaci vyvolat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.8.07 10:13

Dakujem vam dievcata za reakcie.
Tak ja este skusim viacej zredukovat kojenie a snad coskoro tu mrchu dostanem…a potom mozno aj nase snazenie prinesie vytuzene „plody“ :lol:
LYDA

• Nahlásit
  • Citovat
4035
8.8.07 10:28

LYDO, přeju hodně zdaru, mě se MS spustila po redukci kojení na 3× denně, ráno, v poledne a večer. A dávat dítěti hodně pít, aby toho moc nevypil…Ostatně, po naskočení cyklu zas někdy kojím víc (hlavně v noci) a už to vliv nemá...... Takže jde o ten start!
Držím palečky!
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.8.07 20:52

Mam skoro rocni holcicku, stale kojim, menstruaci jsem taky jeste nedostala a zjistila jsem, ze jsem ted v 5tt, cili to jde :wink: Hodne stesti. Petra

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama