Kojím, které ATB Biseptol nebo Aumentin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.04.11 12:27
Kojím, které ATB Biseptol nebo Aumentin?

Ahoj, měla bych užívat ATB, dětská dr mi doporučila Biseptol a gynekolog Augmentin, který z nich je bezpečnější?
A jde nějakým způsobem ovlivnit vstřebání ATB do mléka,třeba užíváním ATB?

Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49474 příspěvků 5 inzerátů 16.04.11 12:37

U Biseptolu je v souhrnné informaci o přípravku (SPC) uvedeno, že nesmí být podáván kojícím ženám.
U augmentinu je v SPC:
Kojení Augmentin mohou užívat ženy při kojení aniž by docházelo k nežádoucím
účinkům u kojence. Jedinou výjimkou je riziko sensibilisace stopovým
množstvím antibiotik vylučovaným do mateřského mléka.

http://www.sukl.cz/…n/search.php

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.04.11 12:41

Já jsem právě někde četla, že Biseptol je kontraindikován, tak jsem pro jistotu volala i na gyndu, a ten mi řekl že mám užívat Augmentin. Ale nechápu, jak mi to dětská dr mohla doporučit, že prý je pro mimi šetrnější.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 16.04.11 12:42

A proč Ti každý doporučil něco jiného. A řekla jsi, že kojíš a ta druhá Dr. Ti už ATB napsala. U každého je jiná účiná látka. A augmentin by jsi asi i při kojení mohla. Ale biseptol se nedopuručuje. Tohle nechápu. Každá napíše něco jiného.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49474 příspěvků 5 inzerátů 16.04.11 12:45

Tak užívat ATB máš užívat TY. Nemá ti je tedy doporučovat pediatr, ale tvůj lékař. Nepíšeš tedy, kvuli čemu máš užívat ATB. Také záleží , aby byla vhodná na onemocnění, které máš (bakterie byly na zvolená ATB citlivá).Co vlastně má znamenat: „měla bych užívat ATB“. :think: Kdo ti to doporučil?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.04.11 12:45

Bertíku řekla jsem, obvoďák si nebyl jistý, tak mně poslal buď za dětskou dr nebo na gyndu a ať se poradím. Dětská mi řekla Biseptol, ale tím že jsem někde zaslechla nebo přečetla že při kojo by se neměl, tak jsem ještě to konzultovala i na gyndě a ten byl pro Augmentin.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 16.04.11 12:46

A to ti oba napsali atb na stejný problém? :nevim: A k tomu druhému dr jsi šla, aby napsal něco vhodnějšího?

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 16.04.11 13:03

Predpokladam, ze se jedna o ATB z duvodu zanetu mocovych cest - prodelala jsem pri kojeni take a uzivala Augmentin, ale ve vyssim davkovani, nez se bezne dava, aby zabral. U Biseptolu je kojeni kontraidikace.

At je brzy lip!

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 16.04.11 13:21

Na močák jsem kojící brala Duomox. Dr. celkem dlouho listovala ve všelijakých bichlích a vybrala tyhle…

vykyna
Závislačka 3471 příspěvků 16.04.11 13:57

Biseptol se fakt nesmí, měla jsem tuhle zimu opakovaně zánět močáku.Chtěla jsem ho a Dr kouknul de chytré knížky(nevím je se to jmenuje) a nesmí se, povídal cosi o růstu.. Takže jsem měla Amoksiklav a Xorimax. a pak znovu ještě jednou. Amiksiklav je bohužel penicilínový typ, takže já jsem se po něm napodruhé osypala, na to pozor. Já to mám i v kartě, ale můj Dr mi řekl, že je to náhoda a dal mi na to Dithiaden :evil: .

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.04.11 14:45

Jedná se o Hemofila v krku, který je citlivý na Biseptol a Augmentin. Už s tím bojuji dva týdny. Obvoďák by hned nasadil ATB,ale nebyl si jistý a tak mně poslal se poradit buď za dětskou nebo na gyndu které z nich. Když jsem byla u dětské, řekla Biseptol,a le že třeba ona u dětí ho ATB i když mají horečky nepřelečuje. Tak jsem se toho chytla a skočila ještě na ušní, zda ATB je nutné, říkala, že možná by se to dalo zvládnout bez a doporučila Bioparox, pak jsem byla u jiné ušní, ta zas Bioparox zavrhla, tak jsem ho po pěti dnech vysadila a dala mi Panycon a kloktadlo,o kterém mi zas v lékarně řekli, že se nesmí. Tak si říkám, že asi už po takové době je asi třeba nasadit to ATB.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.04.11 14:49

A poradily vám, jak se mají ATB užívat aby se čím jak nejmíň vstřebaly do mléka? Vím, že třeba Brufen je dobré si vzít hned po kojení aby se do dalšího kojení ho dostalo méně.

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 16.04.11 19:37

A to máš recept na oba? Vem augmentin. Biseptol by jsem si nevzala.

kaminky
Kelišová 6965 příspěvků 21.01.16 11:48

Určitě Augmentin (totožný je ještě Amoksiklav). Mně ho dali při kojení taky - v ambulanci porodnice. Biseptol (totožný jako Cotrimoxazol Al Forte) ne - je to i v příbalovém letáku. Více viz souhrn údajů o přípravku na stránkách SÚKL. Hodně lidí si na něj i stěžuje. Na Biseptol se nesmí kyselé, ani džusy, nic. Jinak hrozí kožní vyrážka, klidně i dost hnusná. U Amoksiklavu si už nepamatuju, zda se něco nesmí, jestli kyselé nebo mléko. Je to u každého ATB jinak..
Psala jsem to sem: https://www.emimino.cz/…eptol-61631/?…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >