Kojíme, nechce UM, jak si poradit když nejsem k dispozici?

1081
5.1.09 09:40

Kojíme, nechce UM, jak si poradit když nejsem k dispozici?

Ahoj holky,

máme 8 měsíční holčičku. Stále ji kojím, dva měsíce už přikrmujeme (bez problémů - v poledne zeleninku, dopolko ovoce a před spaním nemléčné kaše). Ostatní dávky ještě dtále kojíme, v noci už jsme to odnaučili, ale přes den den to dělá ještě 3-4 kojení. Docela ráda bych si večer někam zašla, třeba na cvíčo nebo s holkama na pokec, celkem to potřebuju :-) Jenže naše cácorka odmítá UM, takže večer po kaši musím ještě nakojit a pak jde spinkat. Odstříkat takovou dávku se mi už nedaří, holt prsa už mám značně vypitý :-( Pediatr i já jsme názoru, že do roka jí nechi dávat kravské mléko, kvůli alergiím. Tak nevím, jestli to odmítání UM nějak řešit, jestli zkoušet ještě nějaké jiné značky (aby pak celé balení neletělo do koše!). Kojení samo o sobě mi nevadí, ale těšila jsem se, že už nebudu tak uvázaná doma, že to i s pohlídáním bude jednodušší, ale když ona nic než prso nepije, ani čajíčky nechce.

Máte někdo stejnou zkušenost? Moc díky

Kotě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8602
5.1.09 09:44

Ahojky

tak u nás to bylo naprosto stejné,UM odmítala totálně,tak zkus odstříkané MM, začni odstříkávat už od rána, vždy asponň trošku,hned dej do lednice, no a do večera máš určitě nasbíráno na 1 dávku. otázka je,jestli ti bude chtít flašku,jelikož Anička mi ani odstříkané MM ve flašce nechtěla,to radši nejedla. tak zkus od rána ostříkávat průběžně celý den a uvidíš.zkus 1 večer,kdy jí dáš místo prsa flašku s MM, zůstan pro jistotu doma a uvidíš,jestli další večer už můžeš vyrazit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.1.09 11:03

Když to nebude každý den, tak to bez mléka večer přežije :) Pokud nechce UM, dej jí vodu nebo čaj, ono když nebudeš v dosahu, zjistíš, že si miminko mnohem méně vymýšlí…

U prvního dítěte jsem taky pořádala bojové manévry, když jsem šla pryč, nakonec to dopadlo tak, že Ada odmítka jíst cokoli a spokojeně usnula o hladu. U Pepi už jsem to brala volněji a s Eli není žádný problém - prostě se na večer přehodil polední příkrm a hned po něm šla spinkat :)

Na druhou stranu chápu, že máš první miminko, takže jsi hodně pečlivá a vzorná, jen chci říct, že občas nevadí to trochu popustit - jenže to se špatně sděluje, pamatuji si, jaké jsem měla výčitky, když jsem u Adlika něco odflákla :o

L.

PS: Odstříkat mléko jsem nikdy neuměla - a tudíž moc neprovozovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
5.1.09 11:05

Misenko, ona Barborka flasku bere, ale pouze s odstrikanym mlickem. To uz mame vyzkouseny a praktikovali jsme to tak uz od narozeni (chodim 1× tydne vecer na keramiku, tak byla Bara doma sama s tatinkem). Ale ted uz mam opravdu problem odstrikat i na tu jednu davku, prijde mi, ze je Barunka strasna kyselina a pije toho desne moc! A ja jak postupne nahrazujeme kojeni prikrmy toho mlika taky produkuju mene. Piju kojici caje, ale stejne ho ubyva, logicky :-) A odsavacka nepomohla, vzdy jsem odstrikala vice rukou nez odsavackou, takze tu uz ani nezkousim.

Kotě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
5.1.09 11:38

Kotě - já zase nikdy neodsála ručně,ani s odsávačkou mi to moc nešlo,taky jsem odsála málo,přitom jsem měla mlíka docela dost.no tak jak radí Lesina,prostě jednou se to nezblázní, vyměn příkrmy a večer dej větší, a pak už nekoj,měj připravenou vodu na pití a kdyby byla krize,tak co udělat do flašky hodně řídkou kaši?když je na flašku i na kaši zvyklá,tak třeba by to klaplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
5.1.09 12:43

Ahoj!

Taky si myslím, že to ten večer přežije jen s kaší. Nejspíš to kojení je už víceméně o tom pomazlení a uklidnění a ne o hladu.
Pokud bude mít ještě žízeň, dá si po kaši vodu.
Zkus to jednou a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
5.1.09 13:08

Ahoj, já to vyřešila tak, že od cca 7.-8.M jsem přestala po kaši kojit. Prostě večeře byla kaše v cca 18 - 18,30 hod. Spinkat chodí (a chodil) v 19 hod a první noční kojení bylo okolo 22 hod. Noční kojení jsme postupně odbourali (vyřvávací metodou) v cca 10.M.

Tím pádem jsem mohla večer malého předat partnerovi a jít cvičit.

Jde prostě o to, že musíš prcka naučit usínat samotného v postýlce a ne jen při prsu při kojení.

Tak hodně zdaru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
5.1.09 14:31

Souhlasím se Zizalkou. Taky může dostat té kaše větší porci. A když bude mít ještě žízeň, napije se i vody. Dobrovolně žíznit nebude! Ty mimina jsou strašně vykutálený!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
5.1.09 14:33

HOlky, díky díky. Vypadá to, že to zkusíme asi jenom s kaší, bez mlíčka. Barunka usíná večer sama, u prsa neusne, takže ji položíme do postýlky a do deseti minut nejdéle je tuhá, ani k ní nemusíme chodit. Taky si myslím, že ta kaše před spinkáním snad bude stačit, no vyzkoušíme to. Jen mi jde o to, abych manžovi neudělala zbytečně starosti, když tu nebudu a barča by plakala…

Pa pa, krásný den a moc dík

Kotě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
5.1.09 14:40

Jen klidně tu starost tatínkovi dopřej. :wink: Určitě to jejich vztah posílí!
Neboj, oni to spolu zvládnou a tatínek bude dostatečně pyšný, jak ji hezky „uspal“. :)
A nezapomeň ho pochválit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
5.1.09 16:09

Zizalko, jasne, chvalit a chvalit, toho neni nikdy dost:-) Pa K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...