Kojit, nebo nekojit? Jsem z toho na nervy

Anonymní
17.7.15 22:38

kojit nebo nekojit jsem z toho na nervy

Ahoj holky.
Píšu anonymně, protože mi není příjemné o všem mluvit veřejně, tak snad to nevadí.
Mám druhé dítě (první byla kojena do 4 měsíců, přestala jsem spíš kvůli sobě než kvůli ní, mlíka jsem neměla nikdy málo, malá přibývala až až) a teď mám doma dvouměsíčního chlapečka, zatím kojím, ale 2 dny v týdnu jezdím do práce a malej je krmenej babičkama um.
Jenomže jsme byli na kontrole u doktora a doktor mě trochu vystrašil že to pro jeho střeva není moc dobrý, když je jeden den a um a druhý den zase na kojení. Z jeho řeči prostě vyplynulo že si mám vybrat buď kojení nebo um.
Moje volba byla jasná, kojení nesnáším, jsem pořád upatlaná, nemůžu si dát nic na jídlo, nemůžu začít hubnout tak jak bych chtěla, jsem prostě omezovaná. Jenomže dneska je to třetí den co je malej a um a já jsem dostala neuvěřitelnou nervozu že nekojím :nevim: Tak jsem se toho chtěla zbavit, ale najednou mám pocit že bych kojit prostě měla minimálně do těch 5 měsíců, ale do 2 :roll: Došlo mě že jsem pěknej sobec, když jsem měla tolik mlíka a prostě kojit nechci kvůli sobě :roll:
Jenomže jak se mám teď k těm prsů zachovat? Jak si mám zase pořádně rozjet laktaci?
Mám i homeopatika, tak jsem si dala a před spinkáním ho nakojila (zatím jsem měla ještě nalité prso).Další problém je ten, že jsem celou dobu (i při prvním dítěti kojila jen z jednoho prsa..Taky pohodlnost :roll: Prostě mi to nešlo, tak jsem toho nechala a bylo. ¨Mám to teď nějak zkoušet to rozjet? Mám kvalitní odsávačku, tak snad tou? A jak se má teda správně kojit - střídat prsa pravidelně? Jedno kojení levé, druhé kojení pravé? :nevim: Snad se mi časem podaří odstříkat ty dávky, když je na hlídání, ale jak toto mám dělat? Po kojení ještě odstříkat, nebo si stanovit třeba že ve 22 budu odstříkávat? (malej se budí až v 5 ráno, takže mlíko by tam snad být mělo, když to budu stimulovat..
No jsem z toho pěkně na nervy..Mám takovej ten hroznej nepokoj v těle až se mi chce zvracet :nevim:
Snad mi to vypsání pomůže :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22314
17.7.15 22:41

Já teda nemám přímou zkušenost, ale hodně maminek dokrmuje UM, když MM nestačí a kombinují to normálně :nevim: A proč jsi na ty dva dny neodstříkala? A jak se ti chovala prsa, mě by asi vybuchly… Já si myslím, že za 3 dny nekojení by mělo stačit dítě přikládat. A takhle velké jsem už kojila jendou jedno prso, pak druhé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6815
17.7.15 22:46

Já jsem děti vždy tak od třetího měsíce po kojení dokrmovala UM, protože jim to nestačilo a nebo jednu dávku jsem nakojila a další dala UM a nikdy jsem neslyšela, že by to mělo vadit :nevim: A odstříkávat bych zkoušela po každém kojení a v noci, když je delší pauza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
17.7.15 22:56

Po trech dnech se ti laktace urcite nezastavila, ja nekojim nejaky tri mesice a mliko, kdyz zmacknu, mam furt. Staci, kdyz budes prikladat, nejlepe se stimuluje tvorba mleka v noci.
A kdyz mas kvalitni odsavacku, tak misto um, muzes davat odstrikany mm, ne? Mne slo v prvnich mesicich krasne a rychle odsavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
17.7.15 22:57

Ahoj, tak abych tě uklidnila, tak tyhle stavy jsou normální, to s tebou cloumají hormony :-). Vybrala bych si raději MM, kvůli protilátkám, UM můžeš začít dávat kdykoliv později, třeba až po doporučovaném ukončeném 6. měsíci kojení. Na rozkojení jsou dobrá homeopatika Ricinus Communis 5CH nebo 9CH po 5ti kuličkách 3× denně (ne 30Ch, to staví laktaci). Při jednom kojení vystřídej oba dva prsy. Pokud malý z druhého nebude chtít, tak odstříkej nebo odsaj odsávačkou. Nejvhodnější je elektrická odsávačka, ne ruční. Můžeš tím odstříkaným potom krmit - nechat ho babičkám. V noci je kojení nejdůležitější, časové rozestupy by měly být maximálně 4h. Nejlépe 3h, když je ještě takhle malý, tak by se ti měl budit zhruba po těch 3h. Pokud ne a chceš se rozkojit, tak si nastav budík a odstříkávej v noci sama. Je to boj, to každopádně, málokomu to jde samo. Ale zase ty chvilky s miminkem za to stojí. Nebude to trvat tak dlouho, než se odstaví a nebude chtít už od tebe nic :-). Držím palce a chce to hlavně klid v duši a ujasnit si, co chceš. UM není nic super, ale zase jsme na tom také vyrostli a nikdo ti hlavu neutrhne. Jen si myslím, že je to škoda a že se to těch pár měsíců dá vydržet ;). Mě to taky nešlo samo a byl to boj. Tak se drž. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
17.7.15 22:58

Já jsem první dceru od 4 měsíců 2× denně dokrmovala UM, bylo to přímo na radu pediatričky. Neměla jsem pocit, že by to mělo vliv na trávení, že by měla z kombinace mateřského a umělého mléka zažívací potíže. Dělej to tak, jak je to tobě a synovi příjemné. Jestli máš pocit, že mu kojení prospěje a že ho kojit chceš, tak koj, jak to půjde. Asi bych nic násilím „nerozjížděla“. Prostě mám mlíko, tak kojím, když to nestačí, dokrmím, až ho mít nebudu, tak kojit přestanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.7.15 23:00

Dala bych naplno UM a ni neresila - budes spokojena ty i prcek co bude krasne pribirat, prodlevy mezi jidly se zvetsi a ty se nebudes muset hlidat co jis a on bude mit vse v um na miru naservirovane :palec:

• Citovat
  • Upravit
brko
17.7.15 23:05
Na míru naservirovane je jedine materske mleko.
@JayLee píše:
Dala bych naplno UM a ni neresila - budes spokojena ty i prcek co bude krasne pribirat, prodlevy mezi jidly se zvetsi a ty se nebudes muset hlidat co jis a on bude mit vse v um na miru naservirovane :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
3HE
22179
17.7.15 23:06

Nevidím problém ve střídání mm a um. vždyť i pediatři radí nakojit a pak dokrmit… :think:

co se týká laktace, tak je možno ji zpátky rozjet - normálním kojením… případně pomoci odsávačkou…

nechat vypít jedno celé prso, pak nabídnout druhé – když z něho vypije, tak o. k., když nechce a je nasyceno jen z prvního, tak musíš udělat odběr ty – odsávačkou. Další kojení začínat tím prsem, které bylo předtím jako druhé. POstup je stejný.

Ale jestli bys měla kojit s odporem, tak to určitě není dobře… na druhou stranu tě hryže svědomí, že nekojíš… to záleží na tobě, jak se rozhodneš… skončit můžeš vždycky… zatím asi připravená nejsi, když tě to mrzí…

z čeho jsi u kojení „upatlaná“? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
17.7.15 23:07

@badela ricinus comunnis 5CH

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6547
17.7.15 23:07

Já jsem teda taky spíš nekojící, žádnou velkou potěchu mi to nepřináší, ale přiznám se, že Tvůj přístup se mi moc nezamlouvá :nevim: Nicméně na to se neptáš, je to Tvoje věc a mně nepřísluší to hodnotit.
Vždycky mám málo mléka a moje zkušenost se střídáním MM a UM je taková, že druhé a třetí dítě jsem vždycky nakojila z obou prsů a pak ještě dokrmila z lahve UM. Neměly problém ani se střídáním prso - lahev, druhé dítě ani se střídáním MM a UM (Nutrilon), třetího po Nutrilonu bolelo bříško, tak jsem přešla na Hipp Bio Combiotic (+ to MM) a byl klid.
Stejně jako @Aries6 mě zajímá, co říkala Tvoje prsa na dva dny nekojení. Já měla mléka poměrně málo a stejně při delších pauzách mezi kojeními se mi dost dělaly záněty.
Na rozkojení asi klasické rady - častěji přikládat, střídat prsa při jednom kojení, víc pít, těsnější kontakt s dítětem. A až bude zas mléka víc, tak na ty dva dny bych se snažila aspoň část mléka odstříkat, aby mu ho mohly babičky dát.
Nebo se na to vykašli úplně, přejdi na UM, to není jed, a budeš spokojená Ty i mimčo. Musíš si to hlavně ujasnit Ty sama v sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
17.7.15 23:10

@JayLee no to si dovolím nesouhlasit, na míru naservírované je to právě v mateřském mléce… v umělém je to jaksi plošně, podle toho co se výrobce a jeho výzkum domnívá, že by v MM mělo být, ale protilátky do toho sebelepší vědátoři dostat neumí (dodneška nejsou popsané všechny složky mateřského mléka), je to stejně dál jen hromada živin, vitamínů a minerálů přidaných do upraveného kravského mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
17.7.15 23:11

To nekojící prso - vždy nejdříve přilož malého k němu… pokud by ho nechtěl, ptž nic neteče nebo že není zvyklý… tak bys musela laktaci rozjet odsávačkou - co dvě hodiny. v noci co 4-5hod.

ale jestli to tobě nevadí a malý je zasycen, tak klidně koj jen z jednoho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22179
17.7.15 23:16

A ještě k tomu střídání prsou - jedno kojení levé, druhé kojení pravé - to si může dovolit jen někdo, kdo má už jistou laktaci… ptž prsa takto mají i 6hodin pauzu a to je hodně. Pro udržení laktace je tříhodinový interval - každé prso co tři hodiny vyprázdnit…
Pro zvýšení laktace musí být interval kratší - třeba co 2,5hodiny nebo co 2hod. - vždy vyprázdnit obě prsa.

končím… :mavam: je to na tobě, zakladatelko ;) dobrá bude ta varianta, pro kterou se rozhodneš… protože jedině tak budeš spokojená ;)
Já jsem vždy jednoznačně pro kojení… ale aby to bylo pro někoho trápením… to si nemyslím, že je dobré pro dítě… však tě nikdo neukamenuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
17.7.15 23:29

Je to na tobě, pokud kojíš nerada, tak asi nemá cenu dělat nějaká velká opatření, postě jen přikládej, a když nebude stačit, dokrm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama