Kojit nebo nekojit? Ohledně psychického zdraví

Anonymní
10.10.19 13:40

Kojit nebo nekojit? Ohledně psychického zdraví

Ahojky všem,
Jsem v 9mesici těhotenství a cele tehu beru citalec 10 jde o uzkostnou poruchu.

Mám takový dotaz kdo má zkušenosti.

Jde o kojení.
Jde o prsa. Nikdy se mi nelíbil dotek a nikdy mne to nevzrusovalo. Navíc od těhotenství když se bradavek jen dotknu, tak je mi hned nějak divné a psychicky jsem nešťastná. Opravdu se nejedna o nic vsugerovaneho.

Nevím zda zkouset kojit. Cítím ze se mimco toho vůbec nechce. Zda říct v porodnici ze si nepřejí kojit aby mi zastavili laktaci a nebo to zkusit i přes svou vůli a pak se to nějak snažit zastavit doma sama? :nevim:

Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13048
10.10.19 13:49

Takhle, jestli se ti do hoto nechce, tak se na to vykašli a ani tu laktaci nerozjizdej, nech si zastavit hned v porodnici. Svět se nezboří. Jestli to zkusit chceš, tak to zkus, ale domluv se se svým doktorem, že kdyby byly problémy, že ti pomůže. Hlavně nezkoušej nějaký domácí hokusy pokusy, ať si ještě neublížíš. Hlavně si to srovnej v hlavě, ať se pak zbytečně nehroutiš, ja osobně bych dala přednost duševnímu zdraví a pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 13:50

Být tebou tak to zkus, uvidíš jak se budeš cítit. Když to půjde tak jedině dobře a když ne tak se svět nezboří. Ale mateřské mléko je nejlepší pro mimčo a aby sis to potom nevyčítala že si to nezkusila. A až se mimčo narodí tak je to úplně jiné. Já kojila 9 měsíců a bylo to nejhezčí období když na mě u toho malá koukala a bylo vidět jak je spokojená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1237
10.10.19 14:05

Já si nechala zastavit laktaci hned v porodnici, neměli s tím žádný problém, dítě krásně prospívalo po nutrilonu, brzy začalo spát celou noc, doma pohoda - k mimcu jsme vstávali na střídačku oba dva, žádné výčitky se nikdy nekonaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4558
10.10.19 14:15

U prvního jsem kojila necelé 4 měsíce a byla jsem na tom psychicky hodně špatně, já zhoršenou psychikou reaguji i na hormonální antikoncepci. Dcerku jsem kojila 2 nebo 3 dny, pak jsem si laktaci nechala zastavit a celé mateřství si užívám mnohem lépe. Pokud už teď negativně reaguje té na kontakt s bradavkou tak bych si kojení asi hodně rozmyslela. Můžete zkusit třeba přisátí po porodu a potom uvidíte. Je pravda že MM je na výživu kojence nejlepší, na druhou stranu UM není jedovaté a vyrostlo na něm mnoho zdravých lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
10.10.19 14:15

No já bych tomu šanci dala, ono že tě prsa nevzrusuji a v těhotenství ti není příjemný dotek je celkem normlani. To kojení s tím pak nemá nic společného, tam je jiné pouto… Ale jestli fakt nechceš, tak laktaci ani nerozjizdej. Prostě po porodu mimčo nebudeš přikládat, hned dostane příkrm a kojení se nenastartuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 14:19

Pro me je treba kojeni strasny relax, je to takova chvilka pohody. Byt tebou tak to zkusim a mozna ti to s psychikou naopak pomuze a taky te to uvolni a hodi do pohody. Ale kdybys k tomu mela pristupovat s odporem, asi to nema cenu hrotit, ale je skoda to aspon nezkusit. A zacatky byvaji nejtezsi. A o tom, ze je to pro mimi to nejlepsi, asi psat nemusim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5895
10.10.19 14:33

Pro mě kojení bylo nutné zlo a opravdu jsem u toho žádný hezký pocit neměla. Syna jsem i přesto odkojila téměř do roka. V těhotenství u dcery mi to dělalo starosti, vůbec jsem se na to netěšila. A asi jsem se tím psychicky dost ovlivnila, protože se mi rozjela laktace tak málo, že malé, která byla už tak hodně spavá a slaboučká, to nestačilo a nepřibírala. Takže to skončilo UM. Jsme spokojeně obě. Chvíli jsem měla výčitky, ale to spíš ten nátlak okolí. Protože dneska žena která nekojí, není přece dobrá matka :roll:. Když se lidé v okolí přestali ptát, tak výčitky zmizely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21418
10.10.19 14:55

Mám kamarádku, která má léky ( panické stavy, agorafobie, ataky) a normálně kojila tři dcery, poměrně bez problémů.
Erotické doteky a kojení dítěte jsou rozdílné věci. Pro mě je to úžasná možnost, dát ze sebe něco víc, vidět jak moje tělo tvoří výživu pro miminko, které je spokojené, prospívá, roste..Manžel mi to normálně závidí. A to, že je to chvíle klidu, je fakt. Teď už mi prcek jí různé věci, kojí se jen několikrát denně a už jen kratší dobu, a i mi to období chybí. Proti um když je to nutné nic nemám, ale aspoň na bych to zkusila. Nikdy jsem problémy s kojením neměla, jen u třetího dítka, finišovalo to zánětem a ATB, ale pak už bylo jen líp a od 3 -4 měsíce úplná pohoda a žádné problémy. Takže já bych to tak nehrotila, a zkusila se psychicky s tím srovnat, a zkusit a vydržet. Resp. nevsugerovavat si že je to blbé a těžké a určitě to nepůjde, ale naopak, že je to přirozené, a většina těžkostí se dá řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 14:56

Děkuji moc všem za rady.

Zajímalo by mě jestli když mi nebudou malou přidávat na kojení zda se musí laktace zastavovat. Jestli se spustí sama i když mimco nebudu dávat k prsu.

• Nahlásit
  • Citovat
965
10.10.19 15:00

Ja si myslim, ze pokud se to do toho nechce, tak to rekni rovnou doktorovi :) nic se preci nedeje a psychicka pohoda maminky je pro miminko to nejlepsi :)
Vubec nic si nevycitejte…nejste ani prvni a ani posledni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26992
10.10.19 15:11
@Anonymní píše:
Děkuji moc všem za rady.Zajímalo by mě jestli když mi nebudou malou přidávat na kojení zda se musí laktace zastavovat. Jestli se spustí sama i když mimco nebudu dávat k prsu.

Spusti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 15:38

Mě to taky vždycky strašně vadilo, jakýkoliv dotek na bradavce, úplně šíleně nepříjemné. Myslela jsem si, že kojení nepůjde. Ale tak nejdřív jsem si to samozřejmě chtěla vyzkoušet, jak moc „hrozné“ to tedy je. A byla jsem strašně překvapená, že to nemá s klasickým dotekem bradavek nic společného. To miminko si tu bradavku vezme do pusy nějak úplně jinak, aspoň tedy to moje miminko :D pilo tak, že se středu bradavky nijak nedotýkalo, čímž se úplně eliminovaly moje šílené pocity a prostě to šlo. Ok, ze začátku to trochu bolelo, asi kvůli plochým bradavkam, ale překonala jsem to a můj syn se kojil víc než tři roky :lol: :lol: :lol: Takže za mě - aspoň to zkus, skončit můžeš vždycky, začínat po pár měsících nekojení těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
1541
10.10.19 15:38

Taky myslim ze spis spusti, rozhodne bych nespolehala na to, ze nespusti, at pak nemas problemy (zatvrdliny, zanety). Ona se ta prsa naliji postupne a nekdy to postupuje pekne rychle, ze pak treba i musis odsat aby se ti ulevilo od tlaku ci od bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.19 15:49

Já si ji nechala zastavit, úplně ze stejného důvodu, nedokázala jsem si to představit. Malá krásně prospívá a výčitky nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama