Reklama

Kojošikana a málo mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bídžej
Kecalka 158 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 11:03
Kojošikana a málo mléka

Ahoj holky, zakládám nové téma a prdím na anonym, protože se potřebují asi vypsat a takhle to prostě cítím.

Před 2 měsíci se mi narodilo první dítě, krásný chlapeček. Už v porodnici jsem bojovala s laktací - mléko prostě nepřišlo. Pila jsem kojící čaje, přikládala, odsávala, laktační poradkyně u mě byla denně. Třetí den jsem ze sebe vytlačila asi pět mililitrů mleziva z obou prsou a při pohledu na synovu rozpraskanou pusinku šla škemrat, ať mu něco dají k jídlu.

V porodnici jsem strávila týden, když jsem se nesnažila kojit, odsávala jsem, nicméně při odchodu domů jsem stále nekojila a prcek byl na UM. Světe div se, osmý den se spustilo mléko, ale tak 10ml z obou prsou. Od té doby jsem jak na bohnice - za sedm týdnů jsem se dostala na cca 30-50ml z obou prsou dohromady, podle toho, jak dlouhá byla pauza (50ml je občas v noci po delší pauze). Čili malého vždy přiložím, kojím, co to jde, a když už prcek řve tak, že vyčerpáním usíná, dokrmím ho UM. Nutno říct, že přibírá krásně.

O co mi tedy jde - cítím, že o kojení bojují čím dál víc a deptá mě to, přemýšlím, jestli by nebylo lepší se na to vykašlat. Přestože kojím a odsávám, mléka nepřibývá. Kdykoliv hledám na netu rady, narážím na diskuze ve stylu „prikladej nonstop, když neprikladas, odsavej. Celý den se s prckem válej nahatá v posteli a mazlí ho“, nicméně tyto ženy zřejmě nepotřebují jíst, pít, ani čůrat. Každá matka, co plně nekoji, nebo „neumře“ při pokusu o plné kojení, je pro ně hydra. Můj den vypadá tak, že vstanu, prebalim, nakrmim, prebalim, cipiska uložím, jdu odsávat, během odsávání minimálně jednou, spíš víckrát letím k malému, protože ječí. Buď se znovu počůral, nebo ho trápí prdíky. Když konečně doodsavam, umyju odsávačku a dám sterilizovat. Malý opět potřebuje prebalit. Když dosterilizuju, jsou to cca 1,5 hodiny od předchozího kojení a krmení a mám sotva čas na to se vyčůrat a vypít sklenici vody, než začne další kolo kojení a odsávání.

Jsem z toho dost unavená, ale vždy, když někde toto téma nadnesu (před jinou maminkou/u dok­torky..), setkam se s reakcí viz. výše, případně se začne řešit, jestli se dost snažím a vždy dostanu další řadu, co mám ještě dělat a nedělám. Opravdu už mám pocit, že jde o „kojošikanu“. Kdo nekoji, jak kdyby zabíjel koťátka. Přestože se mi proces kojení líbí, mám z té mé trošky vždy pocit méněcennosti, že jsem to „zase nedokázala“, což mi moc nepřidává.

Hodila by se mi rada někoho, kdo něčím takovým prošel také (pokud ten můj román někdo vůbec dočte). Jak jste to vyřešily? Přestaly jste? Nebo kojily tu trochu, dokud to šlo? Nebo to rozkojily?

Díky všem za názory :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4582 příspěvků 27.03.18 11:07

Ja jsem 6 tydnu po porodu a uz tejden nekojim. Mala se u prsa vztekala, vypila tak 60 ml ( vazila jsem ji), byla plactiva. No moje nervy. Dala jsem ji UM a jsme spokojeny vsichni. Kojeni jsem komplet ukoncila a nazdar bazar. Mala konecne dobre spi, ja muzu jist vsechno, vim kolik vypije, krmit muze i chlap. Ja toho nelituju. Takze na tvem miste bych kojit prestala.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.03.18 11:12

@Bídžej vykašli se na to.. proč kojit, když to nejde, nefunguje, necítíš to tak? Je to Tvoje dítko, pokud Vám oboum bude líp, když bude na um, tak co by ne? Já přestala cíleně a plánovaně, dítko už bylo tedy větší.. ale bylo to moje a chlapovo rozhodnutí a prostě co je komu do toho

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.03.18 11:18

Můj malej měl při narození hypoglykémii, nasadili mu hned UM, naštěstí se mi teda kojení rozjelo, snažila jsem se a jsem za to moc vděčná. Stálo to teda hodně úsilí, ale je to i o štěstí. Jsem za to moc vděčná, kojit jsem chtěla a bylo mi toho UM líto. Kdyby se to ale nepovedlo, tak co jako? Podle popsiu mi přijde, že jsi pro rozjetí laktace dělala maximum, já nevím, můžeš ještě zkusit nějakou laktační poradkyni, ale to jsem já nevyužila, tak nevím…

Celkově mií přijde, že když je to takhle na pytel a prostě se to nelepší, tak by pro tebe i miminko asi bylo lepší přejít na UM - ty budeš víc v pohodě, malej se nají a budete v klidu. Jo, mateřské mléko je hodně důležité, ale UM se mu složením blíží více a více a já bych to tolik nehrotila… Spokojená matka = spokojený dítě a množství mateřský lásky se fakt neměří tím, co teče z prsu…

Na ostatní se vykašli, snažila ses, nevyšlo to, já bych se už netrápila…

Šmoulice
Kelišová 6651 příspěvků 27.03.18 11:19

Vykašli se na to. Dej flašku s UM a budete spokojení oba.
A hlavně se z vysoka vys…r na ty kojofanatičky :roll: co je ti po nich?
Já jsem nekojila vůbec a je mi úplně jedno co si kdo myslí ;)

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 27.03.18 11:19

Ja jsem to mela podobne jako ty, vim jake to jsou silene pocity :( Po asi dvou mesicich jsem kojeni vzdala, se strasnym pocitem selhani… V hlave se mi to honilo jeste dlouho, ale nesmirne se mi pak ulevilo z toho tlaku a neustaleho snazeni.

Lenka_Hal
Závislačka 4575 příspěvků 27.03.18 11:20

Hele, jsem sice kojici, ale kdyz to nejde, tak to nejde. Snaha byla, nemas si co vycitat. Ja bych tohle martyrium, co popisujes, dva mesice nedala. Vzdala bych to driv. Ses dobra.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 27.03.18 11:21

@Šmoulice
Každej ať si dělá co chce. Já třeba fakt kojit chtěla a jsem ráda, že se mi to povedlo, ale nesnáším, když někdo někomu vnucuje svý názory nebo ho odsuzuje. Ať si to každý jede podle sebe, jak to jemu vyhovuje a nějaký kydy okolí…

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 27.03.18 11:21
@Šmoulice píše:
Vykašli se na to. Dej flašku s UM a budete spokojení oba.
A hlavně se z vysoka vys…r na ty kojofanatičky :roll: co je ti po nich?
Já jsem nekojila vůbec a je mi úplně jedno co si kdo myslí ;)

Vykaslat se na ty kecy okolo je v tom gulasi, co ma ted v hlave strasne moc tezke :mrgreen:
Ale jak to udela, ulevi se obrovsky.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 27.03.18 11:21

@Bídžej
holka zlatá to mi připomíná mě v něčem - snad ti to pomůže, co ted napíšu
já bych kojila až by se hory zelenaly, prcek se přisál nádherně (tedy mi odpadlo to blbnutí s odsáváním co máš ty) ale nestačilo to, od 4 týdnů musel mít dokrm, at si říká kdo chce co chce, prostě to mlíko nebylo 20 z jednoho prsu, 25 z druhýho -Sahara… no malýho bolelo břicho, jak se mu míchalo MM a dokrm v žaludku, byl naštvanej, že tahá prso a nic pak zhltl dokrm ten zas napůl vyblinkal protože byl hladovej a hltal, já zombie nevyspalá, ale odhodlaná kojit a just..no na prohlídce v šestinedělí se na mě Dr podívala přes brýle - viděla mě i nespokojený mimino a říká, víte ony nám ty děti na tom Nutrilonu taky hezky rostou..co myslíte… a já se jí tam úlevou rozbrečela..
tím chci říct, když to nejde, tak to nejde a : ony nám ty děti co na Nutrilonu taky hezky rostou ;) mému dítku je 20, má 2m a studuje VŠ… myslím, že vyrostl fakt hezky :)
Uvaž to, podle sebe a miminka, ale prostě nejdůležitější je aby bylo mimi spokojené a ty taky

Příspěvek upraven 27.03.18 v 11:31

Šarlota4
Echt Kelišová 9651 příspěvků 27.03.18 11:22

Pokud chceš rady ptej se doktorky nebo laktační a na lidi se vyprdni. Nikomu do toho vubec nic není. Je to tvoje dítě a pokud mu dáváš potřebnou péči, tak je tomu do toho opravdu houby, vubec by mě to nezajímalo.

Šmoulice
Kelišová 6651 příspěvků 27.03.18 11:25
@Ivul87 píše:
Vykaslat se na ty kecy okolo je v tom gulasi, co ma ted v hlave strasne moc tezke :mrgreen:
Ale jak to udela, ulevi se obrovsky.

Tak jí přeji ať je to brzy :kytka: :kytka:

Šarlota4
Echt Kelišová 9651 příspěvků 27.03.18 11:25

A jako ostatní klobouk dolu za tak dlouhé trápení, já bych se na to vyprdla. Znám svoje limity a nehodlám být chodící zombie s hladovým, nespokojeným miminem.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 27.03.18 11:27

@Bídžej u nás to bylo stejný. Rady nechat u prsa, jak dlouho bude potřebovat. Ona by tam byla nonstop. :mrgreen: nešlo to a přesně, může mi někdo říct, že jsem se málo snažila… Vím, jak ti je. Ve dvou měsících jsem jí to prso přestala dávat. Už se mi u toho stejně spíš vztekala, protože se prostě nenajedla. Šlo to do kytek mimo jiné i kvůli dokrmu, ale bez dokrmu prostě nepřibírala.

terien
Kelišová 7473 příspěvků 27.03.18 11:28

Pěkně bych se na to vyflákla a neotravovala si dny s miminkem. Na UM vyrostly miliony dětí a jsou jak řípa, tak proč si komplikovat život když to nejde.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama