Kokosový olej na obličej?

464
14.3.21 14:17

Kokosový olej na obličej?

Hezký den všem, je tady někdo, kdo používá kokosový olej na obličej, krk a dekolt? Jaké pozorujete účinky? Nebo se spíš používání vyvarovat? Děkuji za poznatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16063
14.3.21 14:21

Kokosový olej je silně komedogenní - tedy že ucpává póry a tyto se pak zaněcují.

Stejně se oleje na pleť nepatlají přímo - pak docela vysušují, ale emulgované s vodou, což jde výrazně snáze u takových, co mají vyšší bod tuhnutí a jsou při použití tekuté.

kokosový olej je dobrý na vařené a nebo jako lubrikant při sexu, na tvář a na evropské vlasy není vhodný.

nehledě na to, že po jeho marketingovém úspěchu jakožto náhradu za zlý palmový olej jsou kokosové plantáže podobné ekologické peklo, jako plantáže palem olejných.

Jaký konkrétná problém s ním chceš řešít? Téměř jistě to bude mít lepší varianty, než kokosák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
14.3.21 14:27

@JanaKr Mě po něm pálil obličej takže za mě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
14.3.21 14:27

@Ou Jestli třeba nevysušuje :mrgreen: Používám ho pár dní a hned po nanesení se lesknu, řekla bych spíš, že hydratuje, ale nejsem si jistá. Na jídlo mi nechutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
14.3.21 14:29

Já občas používám a jsem spokojená. Žádné pupínky se mi nedělají ani se neucpávají póry. Pleť je pak krásně hebká. Používám na vlhkou kůži. V těhotenství jsem kokosovým olejem mazala břicho a jsem bez jediné strie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
14.3.21 14:31
@JanaKr píše:
@Ou Jestli třeba nevysušuje :mrgreen: Používám ho pár dní a hned po nanesení se lesknu, řekla bych spíš, že hydratuje, ale nejsem si jistá. Na jídlo mi nechutná.

Musíš ho mazat na vlhkou pleť. Třeba hned po použití pleťové vody. Já ho ale střídám i s jinými krémy, v těhotenství jsem ale byla jen na kokosáku :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
14.3.21 14:32

Kokosový olej je na pokožku nevhodný a ještě jsem neslyšela, že by ho někdo doporučoval.

Já mám teďka myslím meruňkový, ale jsou i ještě lehčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063
14.3.21 14:34

@JanaKr no čistý olej nemá jak hydratovat, neb neobsahuje vodu - proto se pleťové oleje emulgují s vodou rozetřením na vlhkou pleť. Pak to obojí snáze do pleti pronikne. Hydratace = přivádění vody do vrchních vrstev pokožky :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20713
14.3.21 14:38

Jestli chceš pleti dopřát olej, zkus arganový, opunciovy, meruňkový, šípkový,… V podstatě jsou všechny lepší než kokosový, ten nadělá víc škody než užitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
14.3.21 15:39

Nikdy. Ani na vlasy.
Já používám jen na tělo a to ještě mě všemu ve sprše přímo na mokrou pokožku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
14.3.21 16:27

Kokosovy olej bych určitě nedávala. Pokud chceš nějaký olej, tak jak už tady bylo řečeno, nějaký lepší a dávat na vlhkou pleť, i třeba pod něj použít hyaluronove sérum. Mrkni tady… www.renovality.cz
Mám od nich oleje, sera atd a jsem nadmíru spokojená. Jsem atopik a tohle mi opravdu nejvíce vyhovuje. Klasické krémy mi buď nestačí nebo mně po nich pálí pleť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat