Reklama

Koktátní u 14letého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 08:11
Koktátní u 14.letého syna

Dobrý den, omlouvám se, že anonym. Můj syn od 5.let koktá do 13 let jsme chodili k logopedce, ale jak začala puberta tak se syn sekl a že tam chodit nebude. Kvůli koktavosti je uzavřený, má svých pár kamarádů. Ve škole při zkoušení mlčí a nechá si dát za 5 (z hudebky málem propadl), přitom je hodně chytrý, z písemek má za 1.Není schopen pozdravit, protože se stydí, že se sekne :( takže všichni si myslí, že je nevychovaný. On když něco chce vyslovit tak na krku jde vidět jak mu ztuhnou svaly, naskočí žíly a nejde to. Příští rok má jít na střední a já mám z toho noční můry. Nevím co mám dělat. Mám strach, že ho budou šikanovat a on to bude řešit rvačkami. Prosím má někdo zkušenost? Ještě logopedka říkala, že možná se to spraví samo.

Reklama

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 40402 příspěvků 15.02.17 08:33

O psychologovi jste neuvazovali? Navic se mu nedivim, musi mu byt neprijemne zkouseni pred tabuli, hudebka zrusit ve skole nesla? Resila bych to individualne s uciteli. Zkusenost nemam.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 08:40

@blumen :Jenže je problém, že on by tam nešel k psychologovi. Řešila jsem to i s ředitelkou, ale marně. Kdyby nebyl zkoušný, měl by vyznamenání tak má 4

mau-mau
Závislačka 3143 příspěvků 15.02.17 08:41

Tak tohle bych stopro řešila s psychologem a ne s logopedem, když už je mu tolik. Jsou tři typy koktavosti a tohle evidentně nebude to, co by spravili pouze na logopedii. Držím palce. Má to od dětství, předpokládám.. :think:

mau-mau
Závislačka 3143 příspěvků 15.02.17 08:44

Jo tak když nechce, tak to ho bude potřeba nějak zpracovat… psycholog neznamená že jsem blázen, co si myslí, že je Kolumbus a připluje vodovodem. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 08:50

Ano, má to od dětství. On než se rozmluvil tak mu byli cca 3 roky a špatně mluvil a pak začal koktat

blumen
Hvězda diskuse 40402 příspěvků 15.02.17 08:51
@Anonymní píše:
@blumen :Jenže je problém, že on by tam nešel k psychologovi. Řešila jsem to i s ředitelkou, ale marně. Kdyby nebyl zkoušný, měl by vyznamenání tak má 4

Tak hudebka mi u nej pripada uplne mimo misu, nemel by byt klasifikovan.

A jak vis, ze by tam nesel? Sla bys tam s nim. Rozumne bych mu to vysvetlila, ze se neni za co stydet, ze mu poradi, co dal.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 15.02.17 09:30

K tomu psychologovi jste měli chodit ruku v ruce s logopedem uz od těch 5 let.
Teď uz s tím moc nenadelate. Ano, je to do života velký handicap a syn se s tím bude s vaši pomocí muset naucit fungovat.
Ve škole zkusit domluvit písemně zkouseni.

ivašot.
Kelišová 6263 příspěvků 15.02.17 09:33
@Svistice píše:
K tomu psychologovi jste měli chodit ruku v ruce s logopedem uz od těch 5 let.
Teď uz s tím moc nenadelate. Ano, je to do života velký handicap a syn se s tím bude s vaši pomocí muset naucit fungovat.
Ve škole zkusit domluvit písemně zkouseni.

Souhlasím, trochu mi to připadá ze strany zakladatelky zanedbané. No možná ne trochu, ale hodně. V pěti letech by určitě nebyl problém dostat dítě k psychologovi :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 15.02.17 10:07
@ivašot. píše:
Souhlasím, trochu mi to připadá ze strany zakladatelky zanedbané. No možná ne trochu, ale hodně. V pěti letech by určitě nebyl problém dostat dítě k psychologovi :nevim:

Hlavne co ja vim o koktavem diteti (dnes uz mladem dospelem), tak tam koktani nastalo po takove „blbosti“ jako vyostrena hadka mezi rodici. Takze dite od tři let v péči logopeda, psychologa, s nástupem do školy PPP a spolupráce se školou (jak zs, tak ss). Běh na dlouhou trat, intenzivni pece, byla lepsi a horsi obdobi, na konci se svetlo na konci tunelu bohuzel nekonalo. Rict mi logopedka po 9 letech terapie, ze to mozna samo od sebe odezni, tak k ni moc duveru nemam.
Ten psycholog např. radil s tím, jak zvládat stresové situace při kterých se koktani samozřejmě zhoršuje, nebo se vyrovnat s „jinakosti“ a nepřijetím vrstevníků. A jak to vse zvladnout z pozice rodice.

Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.02.17 10:29

Zkus kineziologii, na koktání velmi dobře zabírá. Jestliže koktá od 5 tak vznikl nějaký blok který je třeba odstranit. Navíc si myslím že ke kineziologovi bys ho mohla dostat snadněji než k psychologovi ;) Odkud jste?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama