Koktavost, koktáte tu někdo, případně někdo z vašeho okolí?

Anonymní
23.8.20 11:22

Koktavost, koktáte tu někdo, případně někdo z Vašeho okolí?

Mamči, zajímal by mě Váš názor ke koktavosti, koktáte tu někdo? Případně někdo z Vašeho okolí? Jak tuto vadu vnímá?

Můj muž koktá hodně, poslední rok se mu vlivem stresu koktání zhoršilo, snažíme se doma o dechová cvičení, navštívil psychologa, hypnózu, ale připadá mi, že čím víc se v tom „babráme“ tím víc na to myslí a trápí ho to. Jinak je v práci velmi úspěšný, měl i období, kdy koktal jen výjimečně, tak ho to sráží na kolena. Nevím, jak mu už víc pomoci. Mě to samozřejmě absolutně nevadí, ale vidím, jak ho to trápí.

Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.8.20 11:32

Můj bratr kokta od dětství. Každý ho tak bere a nikdo to neřeší. On taky ne. V práci to taky nikdo neřeší. Asi záleží jak se s tím vyrovna ten postiženy a podle toho k němu přistupuje okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14339
23.8.20 12:12

No a u toho psychologa byl jednorázově a nebo je dlouhodobě v psychoterapii co mu pomůže se zvládáním stresu a úzkosti? To je kořen, koktání je důsledek. Jednorázově se to nevyřeší, budou tam nějaké úzkostné věci z dětství a to dá chvíli práce na pročištění.

Hypnoza je v tom naprd, protože to je něco jako ibuprofen na zlomenou nohu.

Respektive pokud se mu zatím nechce do psychoterapie, tak by docela zajímavý efekt mohl mít seminář právě o hlasu a jeho spojení s psychikou, který je velmi praktický, velmi citlivě vedený a docela pomáhá (i když samozřejmě „nevyléčí“ - spíš uleví, naučí základy a nasměřuje k další práci).

https://www.dechahlas.cz/seminare/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6971
23.8.20 12:23

Není na to logoped.
Soused chodil k logopedce a to Kokta obcas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 13:47

K logopedovi chodil celé dětství, k psychologovi dochází již asi třetím rokem, jen se mu prostě střídají ty lepší a horší období, z těch horších se pak těžko dostává, když třeba trvají i pár měsíců…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama