Kolagen kyselina HA, je to k něčemu?

1266
29.3.21 10:30

Kolagen kyselina HA, je to k něčemu ?

Už jdu k věku 42 + a ač jím tak nějak normálně a sportuju, v obličeji už jde věk znát, no bohužel asi více, než u jiných. Běžně mi lidé hádají o 6-7 let více, než mi je, ale to tak nějak odjakživa. Už 3. rokem používám dražší kosmetiku, kyselinu hyaluronovou, kolagen, ale nevím jestli to vlastně k něčemu je, nebo jsou to jen reklamní triky a prachy do toho strkám víceméně úplně zbytečně (na ksichtu totiž žádný pozitivní vliv nevidim).

Recenze jsou na tyto kosmetické doplňky veskrze přívětivé, ale to co některé píšou, že „vidím napnutí a rozjasnění pleti už po týdnu“, tak mě se nějak dlouhodobě vyhýbá nebo co.

Jaký na tyto přípravky máte názor vy, popř. zkušenosti? Není nakonec nejlepší vepřový sádlo za dvacku? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2133
29.3.21 10:39

Hele a pijes k tomu dost vody a užívas vitamin C? To se ke kolagenu prý má, jinak se tolik nevstreba. taky je rozdíl kolagen hovězí nebo mořský… a hlavně bych se podívala na mámu a babičky, tohle bývá dane geneticky a jak se říká, musíme si od určitého věku vybrat jestli chceme mít hladkou tvaricku a oblý tvary po těle anebo být twiggy se sušší pleti, oboje úplně nejde ač výjimky asi taky jsou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
29.3.21 10:44

Někdy méně, je více. Celý život nakupuji kosmetiku levnější a účinek je naprosto stejný. Mně se hodně osvědčila kosmetika Ziaja. Jinak vzhled pleti určitě hodně ovlivňuje pitný režim, stravování, spánek, pohyb atd… Ale tyhle „řeči“ už určitě znáš. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
29.3.21 11:49

@meduzka23 no jo, snažím se vypít alespoň 1,7 litru denně a spím no…jak mi to okolnosti a dítě dovolí, min 6 hodin denně, což je asi málo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
29.3.21 11:51

@hopsalka Hehe to máme podobný… doufám ze jak dítě poroste, bude spát déle a tím pádem i já a vše bude lepší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
29.3.21 12:10
@hopsalka píše:
@meduzka23 no jo, snažím se vypít alespoň 1,7 litru denně a spím no…jak mi to okolnosti a dítě dovolí, min 6 hodin denně, což je asi málo :?

Hele ja kdyz nespim kolem 8h denne, tak vypadam jak scvrkla svetska (je mi 30), at se patlu, cim se patlu. Ten spanek na to ma hrozne velkej vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
29.3.21 12:17

@hopsalka Chtělo by to alespoň těch 7-8 hodin a chodit spát před půlnocí. Ale chápu… Ty okolnosti nám to moc nedovolují. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
29.3.21 12:24

@meduzka23 To chodim, chodim kolem desáté, ale dítě vstává v půl šestý :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.3.21 21:08

https://invivomagazin.sk/…sel_231.html